Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Deník Anneli

 • 17.4.2011
  Naše Nelinka za pár dní oslaví své 11. narozeniny. Nelinka se má čile k světu a až na občasný zánět v dutině ústní, který přeléčíme, ji trápí maximálně prázdná miska, která je vzápětí doplněna granulkami nebo vařenou dobrotou.

 • 12.6.2008
  (8 let), moje vnučka Flashie (1,5 roku) a Agátka (6 let).

Anneli, Flasinka, Agátka
 • 30.4.2008
  Dnes mám 8 let a daří se mi moc dobře a kdybych neměla na bradě pár šedivých chloupků, nikdo by netušil, že jsem již několikanásobná babička a dokonce i prababička. Sice mi Janina více čistí zoubky, ale zato je mám stále krásně běloučké a mohu křoupat na co si jen vzpomenu :-) Mé geny kolují u fen ve stanicích Vom Schwarzhain - Stakas Mini, Chucky in Moravia, z Knězáku a taky v Belgii, kde žije má dcera Alcesie a vnučka Fiona. Ve všech těchto stanicích zůstaly feny, které jsou nositelkami čistě červeného zbarvení a to jsem já zdědila po své matce Dii Věkor. Velkou nadějí a zároveň mou dokonalou kopií je fenka Guinevre.

Anneli 8 let
 • 14.3.2007
  Tak, je právě 21.00 a narodila se mi první holka, dala mi trošku práci, ale další štěnidla jdou už jako po másle. Mám tři holky, sice trošku ukňourané, ale hlavně v pořádku. Janina mě stále hlídá a pozoruje, nahlíží mi do bedýnky, vyměňuje mokré dečky za suché, kontroluje mimina a pak mi je zase přiloží - mám péči :-)
 • Mrkněte se na fotku pár dnů před porodem a pak během porodu.
Anynka necelých 7 let - tři dny před porodem
 • 25.2.2007
  No tak mě tu zase máte. Z návštěvy u Růžičkovic Winnera budou štěňátka. Janina mě vzala na ultrazvuk a v bříšku nosím 3-4 mimina – teda pokud se nějaké nevstřebalo. Mateřství probíhá v pohodě, venku se sice nehoním za každým živočichem, pomalu se ploužím, sem tam zblajznu nějaký kuřinec či ovčinec a nebo kořínky a doma většinu dne prospím. Taky si pochutnávám na spoustě dobrot, mezi novinky patří sušené kusy masa a teta Simona nám z Belgie dovezla sušené bělené prasečí rypáčky. Hari ten svůj rypák (ten vepřový :-)) sežral hned, já si ho šetřím a okusuji postupně, Alw si ho někam zahrabal (možná ho už našel Hari) a Agáta ho dostane až zhubne. Je to hrůza a ostuda, ale Agáta je OPRAVDU vyžraná, má totiž žravou nemoc, v nestřeženém okamžiku sežere veškeré jídlo ostatním členům smečky. No a to jsem zvědavá, jak ji Janina s Ráďou ohlídá, až budu mít štěňata. Ještě, že je Flashie takový divoch a Agátu do misky nepustí.
 • Tak a přidávám fotky budoucího a opakovaného otce štěňátek - Winnera della Canterana. Letos mu bude 9 let a opět získal titul ŠAMPION ŠAMPIONŮ. Gratulujeme!
Na 1. místě Winner della Canterana
MUDr. Silvie Růžičková a MCh., ICh. Winner della Canterana
 • 5.8.2005
  Dne 3.6. mě Janina vzala na krytí k pejskovi jménem Winner della Canterana, se kterým jsem před třemi lety měla dva kluky a slečnu. Letos jsem byla u Růžičků jen na skok a podívejte, co se z toho vyklubalo :-)

Za pár hodin budu rodit

Tak vypadám březí zezadu :-)

A tak zepředu :-)

A první kluk je na světě :-)

Další štěně na cestě

Pro jistotu ho podržím, abych ho nezalehla

Trochu je přeskládám

Ta Agáta je ale zvědavá! (to je moje spolubydlící)

Tak už máme tři kluky :-)

Co ještě vyleze?

No, to se na to musím jít podívat blíž, že by Any měla čtvrtého kluka?

Tak a tady jsme všichni pohromadě :-)

Slavná čtyřka Faimold´s Oak
 • 18.12.2004 - Uběhlo více než 7 měsíců od porodu mých 5ti štěňátek, pomalu obrůstám dlouhou srstí a vlastně nikdo by na mě nepoznal, že jsem kdy vůbec nějaké psí mimino porodila. Janina říká, že jsem vzorná mamina, protože Agátce pečuji o štěňátko jako o své vlastní. Na fotce dole jsem 4,5 roku stará.
 • 25.4.2004 - Zanedlouho čekám štěňátka a kromě toho, že mi bříško roste čím dál více, tak už nechodím s Alwim a Agátkou na dlouhé procházky, ale hezky doma v pelíšku žvýkám buvolí botičky nebo odpočívám. Na fotkách dole jsem 46 dní březí.
Anynka 30.dubna oslaví 4 roky :-)
Anynka 30.dubna oslaví 4 roky :-)
 • 25.2.2004 - Anynce jsme vybrali partnera pro plánovaný vrh C. Za necelý měsíc bude na Ostravské výstavě předvedena fenečka z vrhu B a doufejme, že se na výstavu přijdou podívat také majitelé obou pejsků vrhu B, kteří bydlí v Ostravě. Moc se na mimi vrhu B těšíme
 • 17.1.2004 - Dnes nás přijela navštívit moje jezevčí holčička Bany a celou dobu jsme spolu a s Agátkou dováděly. Taky jsem Bany postupně z krabice představovala moje hračky, ale Bany to moc nezajímalo (hraček prý má doma spoustu a ne tak okousaných :-( ) a spíše dováděla s Agátkou, která se stále chová jako štěnidlo.
 • 8.11.2003 - Dnešním dnem mě opustilo poslední štěňátko a narozdíl od loňska, kdy se mnou zůstal Alwinek, jsem letošní odloučení brala celkem těžce a stále hledám Bepína. Jediné štěstí je, že Beppu bydlí ve stejném domě jako Benjaminek a tak jim alespoň nebude smutno a taky Janina je bude moci častěji navštívit, protože bydlí v její rodné Ostravě :-))
Anneli se svým synem Bepínem
 • 7.9.2003 - Narodila se mi štěňátka a stejně jako loni jsem zvládla celý porod sama.
 • 11.8.2003 - Má mateřská dovolená v Jeseníkách skončila, zítra přijede také Alwik a Agátka, po kterých je nám všem moc smutno. Dnes jsem byla u MVDr. M. Šilara v Lanškrouně, který mi vyholil bříško, poté aplikoval gel a sondou zkoumal, zda budu mít jezevčí štěňátka. Na obrazovce se objevila embrya a moje Janina prohlásila, že vypadají jako žabáčci s velkým srdcem. Jinak celý den spinkám, občas se projdu po zahradě a vybírám si pouze červivá jablka, která padají ze stromu na zem, ostružiny a hroznové víno. Během dne jím občas granule, různé druhy vařeného masa a večer mi Janina ohřeje mléko s piškoty a včelím medem (domácím).
 • 23.6.2003 - Celkem nečekaně jsem začala hárat o 2 a půl měsíce dříve (zřejmě synchronizace říje s Agátkou) a tudíž se mění plánovaný datum krytí a případné narození štěňat. Ještě že prý máme Alwina, který ke mě čichal již před týdnem a tak vzbudil podezření. Upozornil také na hárání u Agátky a tak jsme ji mohli zavčas přemístit na dobu hárání k Janiným rodičům.
 • 30.4.2003 - Dnes mám 3 roky. Janina a Rady mi připravili samé dobroty!
 • 27.4.2003 - Jelikož miluji aportování, celou neděli mi Rady házel tenisák a já jsem jej nadšeně přinášela. Občas jsem musela běžet pěkně rychle, protože jsem neustále měla v patách Barču, Agátku a Alwina.
Anneli - 3 roky
 • 15.3.2003 - Na Národní Ostravské výstavě jsem se stala Národním vítězem 2003!!!
 • 14.3.2003 - Byl mi přiznán titul Český šampión!!!
 • 8.3.2003 - Získala jsem nádherný Pracovní pokár KCHJ 2001 (za nultý ročník této soutěže)
 • 22.2.2003 - Na dnešní výstavě v Litomyšli jsem se setkala se svou další sestrou Romy z Kozíčku a s jejím synem Alexem od Hloučele (otec psa je: Renessans Orlando, majitel: Jakub Haluza). Myslím, že jsme si docela podobné.
Vlevo Alex, vpravo Romy, foto: Jana Faimanová
 • 8.2.2002 - Dnes jsem se setkala se svými dvěmi polosourozenci (máme stejného otce Interšampiona Ythose vom Rainerschloessl) a to s Vicomtessou Kalokagathia, která štěká úplně stejně jako já, až to Janinu mátlo a s Vicem Krestos, který vážil dalekou cestu až z Polska.
Anynka a její polobratr Vico Krestos, foto: Radek Dušek
 • 14.11.2002 - Ahoj kamarádi, nedávno jsem začala hárat, takže teď nejsem s mým Alwim.  Zanedlouho však budeme mít třetího člena smečky, takže Alwimu nebude tak smutno a Janina prý doufá, že Alw přestane demolovat veškeré vybavení pokoje.
 • 31.10.2002 - Tento den mi MVDr. Petr Raušer a MVDr. Helga Kecová podrobně vyšetřovali oči a jsem PRA/Katarakta negativní.
 • 9.9.2002 - Zdravím Vás po delší době. Stále si užívám prázdnin s Alwim, Janinou a Radym, protože Janině škola začíná až 30. září. Minulý víkend jsme byli na hřibech, ale nikam jsme nedošli, protože jsem v lese strčila čenich do včelího hnízda a až do večera mi Janina z uší, krku a čenichu vytahovala žihadla. Naštěstí jsem ani neotekla, jen mám všude na hlavě malé stroupky, které mě svědí.
 • Včera jsem byla i s Alwim na místě, kde bylo hodně lidí a pejsků (pouť se tomu prý říká) a představte si, chytila jsem tam na palouku 2 myši. Alw mi je pomohl odnést Janině, která měla velkou radost z našeho úlovku. To však jen do doby, kdy jsem se vrhla na olizování uší nic netušícímu spícímu pánovi na nedaleké lavičce a poté jsem s Alwim tajně zezadu jedné paní uloupila uzenou klobásu. No to byl mazec. Teď tedy smím jen běhat po zahradě a nesmím mezi lidi :-((
 • 20.7.2002 - Na jezevčím táboře jsem se setkala se spoustou jezevčích kamarádů, se kterýma jsem denně chodila do lesa a byli jsme cvičeni k loveckým zkouškám. Poprvé jsem se setkala se  zastřelenou srnou, která mi moc voněla. Na konci tábora byly různé soutěže, kde se soutěžilo o nejdelšího a nejrozmazlenějšího jezevčíka a o jezevčíka s nejdelším jménem, což jsem já, protože mé jméno je složeno ze 24 písmen. Získala jsem za odměnu pěkného keramického jezevčíka.
 • 2.7.2002 - Přijela jsem po delší době z chalupy, kde jsem proháněla vše živé a zahrabávala vše neživé (hlodavce, brouky). Dne 15. 7. jedu s Janinou, Radym a mým Alwískem na jezevčí výcvikový tábor do Butova, na který se všichni moc těšíme. Zkusím si tam barvářské zkoušky a norování, jen musíme ještě dopilovat odložení. Janina se těší, že si konečně bude moci popovídat s jezevčíkáři, protože na výstavě času moc není a já se konečně vydovádím se psy mé velikosti, protože na Barrie jsem moc hravá a malá (i když kvůli mě leží na zemi a nechá se okusovat) a na sídlišti si se mnou žádný malý pes hrát nechce. Buď jsou to moc přetloustlí jezevčíci, kteří jsou rádi, že se drží na nohách a nebo hysteričtí jorkšíři, kteří se při pohledu na psa hrnou svým páníčkům do náruče a o hře nemají ani potuchy (přitom jsem hmotnostně jen o půl kila těžší než oni). Jediný kámoš je čivava, kterého však zase moc často nepotkáváme (má hodně výstavních povinností).
 • 8.6.2002 - Nazdárek jezevčí kamarádi. Teď jsem pár dní proháněla hraboše na chalupě. Pomáhala mi je prohánět Barrie, akorát musela mít náhubek, protože je chtěla zbaštit. To já ne, já jsem je hezky nosila na schody před chaloupku. Za odměnu jsem si vytáhla všechny kedlubny ze záhonu (to byl mazec). Jinak nikdo by nepoznal, že jsem měla štěňátka. Vemínka se mi pěkně zatáhla, takže zase vypadám jako štěnidlo.
 • 25.5.2002 - Od dnešního dne mám moji Janinu zase jenom pro sebe. Všechna štěňátka jsou u svých nových majitelů, kteří nám pravidelně dávají vědět, jak se jim daří. Janina říkala, aby mi prý nebylo smutno, tak pojedu s Barrie na pár dní do Jeseníků. Budu chodit na celodenní výlety s Barrie a mou lidskou rodinkou, což jsem dva měsíce nemohla, protože jsem kojila až do 8mi týdnů věku štěňat. Žádné výrazné stopy to prý na mě nezanechalo, jen ty chlupy co byly na těle delší, se nějak vytratily. Kamarádi jezevčíkáři však říkali, že to zase doroste, takže snad zase budu trochu vypadat jako dlouhosrstý jezevčík.
 • 20.5.2002 - Tak se postupně loučím s jednotlivými miminky. Malinký Alwísek už týden bydlí u svého nového majitele, kde je prý moc spokojen. V září ho určitě uvidíte na národní výstavě v Brně. Genti má ode dneška také nové majitele, kteří s jezevčíky mají zkušenosti, takže doufáme, že se bude mít dobře (prozatím tomu vše nasvědčuje) a možná ho také uvidíte na některé výstavě. Až bude mít Alwin po druhém očkování, seznámíme ho s dědečkem Jollym (Ythos vom Rainerschloessl), babičkou Diuškou (Dia Věkor) a samozřejmě s jejich majiteli.
 • 27.4.2002 - Dnes jedu i se svými štěňátky na chalupu do Jeseníků. Máme tam vytápěný pokojíček a velkou oplocenou zahradu, kde nás naše Janina poprvé nechá proběhnout, když bude pěkné slunečné počasí. Také jsme včera navštívili pana doktora, aby zkontroloval náš zdravotní stav (jsme zcela v pořádku) a zároveň nás naše Janina objednala na příští týden na nějaké tetování a očkování, nebo jak to říkala. Třeba to bude nějaké vzrůšo.
 • 16.4.2002 - Mrňouskové si začali spolu hrát a pořád mi okusují uši. S malým Alwím se budu moci stále navštěvovat, protože bude vyrůstat v mé blízkosti. Pro Gentiho Janina hledá hodného majitele, který by chtěl exteriérově a povahově kvalitního psa, s nímž by alespoň někdy absolvoval nějakou výstavu.
 • 6.4.2002 - Dnes moje Janina a Rady byli na národní výstavě v Ostravě, kde se seznámili a pořádně si prohlédli nádherné potomky mého Winnieho. Byl mezi něma i tmavooký osmiměsíční, dokonale osrstěný Hill z Kozíčku, Harold z Kozíčku a jejich starší bratr Barney z Kozíčku. Konečné soutěže byly skvěle komentovány a tak i chovatelé začátečníci se v mnohém poučili.
 • 29.3.2002 - Nazdárek jezevčí kamarádi! Má štěňátka mají dnes 8 dní a jsou to pěkní macíci. Hlasitě vrní a mlaskají. Alcesie je prozatím nejtmavší a má sytě oranžové znaky. Kluci jsou světlejší a znaky nemají moc výrazné, jeden z pejsků má stejný pruh na čumáčku jako jeho tatínek Winner. Taky se všem miminům začínají prodlužovat ouška.
 • 24.3.2002 - Dnes mají má štěňátka 3 dny. Mají se čile k světu. Janina je na mě pyšná, protože jsem celý porod zvládla sama bez jediné chyby. V 17.05 začaly první stahy a v 19.30 byl konec. Taky je celkem náhoda, že se moje psí miminka narodila v den jmenin mého Radyho.
 • 10.3.2002 - Ahoj milí kamarádi. Už se blíží datum mého porodu. Také už jsou předběžně zamluvena tři moje miminka, záleží jenom, jakého pohlaví se narodí. Asi tak za 14 dní zde budou dodány fotografie z doby, kdy jsem byla březí. Nijak převratně baculatá nejsem, i přesto, že prý vážím jako dvě  králičí jezevčice. Taky jím několikanásobně více a hlasitě se dožaduji přídavku granulí, které mi jsou podávány neomezeně. Jenom ty procházky si trochu zkracuji, takže pokud jsem venku déle než se mi zdá vhodné, zamířím k domovu sama.
 • 23.2.2002 - Dnes jedu na pár dní do Jeseníků. Už se moc těším. Pan doktor mi sdělil, že mám bříško plné miminek, tak moje Janina usoudila, že bych teď měla být co nejvíce na čerstvém vzduchu a nejlépe v domě, kde není tolik pater, jako v paneláku. Také teď dostávám speciální granulky pro březí feny, které se mi zpočátku moc nezamlouvaly, ale jelikož vím, že by mi je Barrie snědla, tak je raději rychle sním sama.
 • 17.2.2002 - Nazdárek jezevci! Škoda, že jsem nemohla být s Janinou a Radym na mezinárodní výstavě v Brně, ale Janina říkala, že až do počátku léta, se výstav účastnit nebudeme, protože čekám miminka. Alespoň to říkal pan doktor, který mě sahal na bříško. Ještě sice nevíme kolik miminek nosím, ale to se dozvíme v úterý 19. 2., protože jdu na USG nebo-li na ultrasonografii. Jinak kromě nežravosti, která mě tento týden popadla (a je to prý normální jev, pokud netrvá déle než 4 dny), pořád spím a chci se mazlit. Taky těžce nesu samotu, takže jsem pořád s Barrie a nehnu se od ní ani na krok. Barrie mě venku hlídá a nedovolí žádnému pejskovi, aby do mě moc šťouchal. Barrie je moje ochránkyně.
 • 18.1.2002 - Tak už jsem doma. Na návštěvě se mi moc líbilo. Budu mít spoustu hezkých fotek, které Vám zde samozřejmě po vyvolání dodám. Růžičkovic rodina se mnou byla prý moc spokojena i přesto, že jsem Brendě ujídala pupalkové bobule, pila vodu z vánočního stromku a v noci jsem se vždy k někomu zavrtala pod peřinu. Taky jsem se vůbec neostýchala skočit někomu na klín i přesto, že toto místo již bylo obsazeno jiným jezevčím členem rodiny. V podstatě jsem se chovala jako doma, a vůbec jsem netruchlila a nakonec mě označili za velmi milou, hodnou a povahově velice vyrovnanou jezevčí holku. Moje Janina a Rady měli velkou radost, že vše dobře dopadlo. Byla jsem celkem nakryta 3x s patřičným časovým odstupem, tak teď už jen budeme čekat, co se bude dít dál. V případě, že zabřeznu, tak by se v týdnu od 19. 3. - 22. 3. 2002 měla narodit štěňata.
 • 15.1.2002 - Dnešní den byl pro mě docela významný. Po delší jízdě vlakem jsme dorazili na návštěvu, kde na mě čekal můj milý Winnie (taky tam byla jeho dcera Brenda a kamarád Charlie). Winner mě nemusel přemlouvat, naopak já jsem mu šla přímo naproti a dokonce jsem se ani moc nerozloučila s páníčkem. Svatební obřad byl rychlý, zatímco samotné spojení s Winniem trvalo 35 minut. Moc se mě to líbilo. Zaslechla jsem, že se to prý za určitý počet hodin ještě zopakuje a potom si pro mě někdo z mé lidské rodiny přijede. No nevím, jestli se mi bude potom chtít jet zase domů.  
 • 5.1.2002 - Dnes jsem začala hárat, tak uvidíme jak se vše bude nadále vyvíjet. Janina říká, že jsem teď moc tulivá, pořád jsem zavrtaná pod peřinou a sleduji dění kolem. Zhruba za 10 dní pojedu za svým Winniem, od kterého mi přišel moc hezký dopis. Už se na něj a na celou jeho jezevčí smečku moc těším. Any.
 • 1.1.2002 - Ahoj jezevci, zase se blíží výstavní sezóna, tak se snad na některé výstavě uvidíme. Každopádně se potkáme v únoru v Bílovci na speciální výstavě jezevčíků, kde mě Janina bude vystavovat a pokud budu v říji, tak pojede Janina alespoň jako divák, protože minulý rok se nám tato výstava moc líbila. Už se na Vás moc těším a přeji Vám, ať tento rok probíhá vše dle představ nejen Vašich majitelů, ale taky ať občas vyjde něco tak, jak si to představujete vy sami. Hodně štěstí, Vaše Any. 

 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak