Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru
Deník Agathea

Deník archiv

 • 2.12.2007
  Pořídili jsme pár společných fotek našich jezevčíčků, které jsme různě rozdělili na našich stránkách.

 • 30.11.2007
  Majitelé Banany Blossom nám zaslali její foto a to jak je Banynka obalená sněhem. Ačkoliv nejsou zastánci oblékání pejsků, tak v tomto případě to bylo nevyhnutelné a Bany má nový svetr, který ji moc sluší. Zároveň chceme moc a moc poděkovat za dárek pro naše pejsky :-)

 • 28.10.2007
  Právě nám majitelé Giry, Fíka a Floriánka oznámili výsledky dnešní Klubové výstavy jezevčíků v Praze. Sedmiměsíční GUINEVRE Faimold´s Oak získala ocenění VELMI NADĚJNÁ 2 (ze 4 feneček) a paní rozhodčí jí do posudku uvedla: oko tmavé, skus nůžkový, chrup úplný, barva červená s lehkou příměsí, výborně se převádí. FIG FRUIT Faimold´s Oak získal ocenění VÝBORNÝ 2, res. CAC a FLORIAN (syn ALCESIE Faimold´s Oak) VÝBORNÝ 4 (ze 6 pejsků). Všem moc gratulujeme a děkujeme za výbornou prezentaci a to nejen na výstavách, ale také na honech a loveckých soutěžích.

 • 20.10.2007
  Nešťastný konec nezvaného hosta na naší zahradě :-( Bohužel srnec netušil, že kromě našich hlásících jezevčíků je na zahradě ještě entlebuch, ten samozřejmě nehlásí a zvěř neloví, ale když už v noci narazí na vetřelce v oplocené zahradě, tak je to bohužel konečná.

Hari se srnčí nožkou
 • 13.10.2007
  Opět jsme Harišáka přihlásili na výstavu švýcarských salašnických psů, na které se každoročně schází naši kamarádi a jejich svěřenci. Tentokrát se vystavování ujal Radek, neboť narozdíl od jezevčíčků se s enlebuchem v kruhu musí běhat, což momentálně pro mě není možné, zvláště na mokrém, místy bahnitém povrchu a taky kvůli obrovské zimě, která tento den panovala. Ráďa se svého úkolu a vlastně i premiéry ujal velmi zodpovědně, jen ten Harišák – závislák to ne a ne pochopit a taky nějak jsem opomenula Ráďovi vysvětlit, co že má ukázat, když pan rozhodčí bude chtít vidět P1 a taky, že se ocásek u entlebucha nemá natahovat. A tak ačkoliv Hari nijak neexceloval, tak pro Ráďu to byl fajn zážitek a zkušenost :-) Další fotky ZDE.

 • 9.9.2007
  Včera jsme naši Flasinku po dlouhé době vytrhli z jejího ráje na venkově a vzali jsme ji poprvé na výstavu. Flasi jakoby tušila, že se chystá něco "velkolepého" a tak se vyparádila po svém. Před odjezdem se vyválela v kočičáku a nacpala se kuřinci, podle čehož to nakonec v autě i vypadalo. Na výstavišti potom z auta, místo načesané voňavé fenečky, vystoupilo mokré smradlavé chundelaté něco, co vzápětí zažilo další šok - tolik pejsků a lidí pohromadě Flasinka ještě neviděla a tak zpočátku skákala na vodítku jako kozlík a na všechny štěkala. Po chvíli se Flasinka otrkala a nakonec uschlá a načesaná se hezky předváděla a působila velmi ušlechtile, za což nás pan rozhodčí pochválil a také nám pár drobností vytknul. Jako obvykle jsme byli rádi, že si pan rozhodčí dal tu práci a hlasitě komentoval, proč se mu daný jedinec líbí a co by jinému vytknul. Následně jsme si prohlídli spoustu nových jezevčích tváří, dozvěděli jsme se pár novinek a zbytek dne jsme strávili hezky s kamarády, kteří nás přijeli podpořit a přivezli nám ukázat náš odchov a nové svěřence. Hafanům, kteří čekali doma jsme koupili sušené dobroty.

 • 3.9.2007
  O víkendu se naši odchovanci zúčastnili výstavy v Mladé Boleslavi a všichni nás statečně reprezentovali:

 • Fig Fruit Faimold´s Oak - VÝBORNÝ 1, CAC - oko hnědé, skus nůžkový, M3P, OH 34cm, pes dobré hlavy, bezchybné horní i spodní linie, korektní úhlení končetin, standardní osrstění, barvy červené s lehkou příměsí černé po celém těle, výborně se předvádí.

 • Guinevre Faimold´s Oak byla na výstavě úplně poprvé a soutěžila ve třídě štěňátek - VELMI NADĚJNÁ 2 - oko tmavé, fenka s dobrou hlavou, dobrá horní i spodní linie, dobrý postoj obojích končetin, osrstění barvy červené s nepatrnou příměsí černé

 • Zmíníme zde i výsledek syna naší odchovankyně Alcesie Faimold´s Oak, který měl také svou premiéru a to pejska Floriana - VÝBORNÝ 2 - oko tmavé, skus nůžkový, chrup úplný, výrazně samčí hlavy, bezchybný v pohybu i v postoji, barva červená se silnou příměsí černé po celém těle, osrstění by mohlo být bohatší.

 • Dva naši hafani pojedou na některou z podzimních výstav, během prázdnin si však pořádně užívali nového domova a to je také důvod, proč nyní veškerý volný čas trávíme opravou domu, úpravou zahrady, sklízením úrody, zavařováním a také se připravujeme na příchod nového člena rodiny - kupodivu nepsího :-).
  A co naši pejsci dělali? Flashie s Harim celé léto dovádí v kdejaké louži a tak jsme jim pořídili plovoucí, nerozkousatelný kaučukový balónek. Bohužel balónek neplave a tak hafanům opět házíme do vody klacek. Alespoň že prodejce byl natolik slušný, že vrátil bez zbytečné prodlevy peníze a balónek (v ceně několik set korun) nám nechal jako pozornost podniku. Hari má tak konečně balónek, na kterém ani po měsíčním aportování a kousání není jediný šrám. Alwin po delší době vyhnal lasičku, která nám zakousla slepici a měsíc kradla vejce a dokonce kvůli tomu oželel spaní v teplém pelíšku, který vyměnil za domeček vedle kurníku. Díky Alwinkovi nemají žádní jiní lovci u nás šanci. Anneli je u rodičů, neboť hárá a Agátka se celé léto věnovala štěňátkům. Ani ne před chvílí objevila krabici s čerstvě usušenými křížalami, které musela ochutnat.

 • 2.9.2007
  Všechna štěňátka už mají své nové rodiny. Největší a nejaktivnější Hannibal má doma na Slovensku už dvouletého spolubydlícího z naší stanice a to Fantastic Face Faimold´s Oak a tak mu tolik smutno nebude. Stejně tak pohodová huňatka Huntress alias Hanynka, ta odcestovala do Prahy, kde také není doma jediným psím členem, ale společnost jí dělá dvouletý trpasličí jezevčík Matýsek. Nejmenší a námi nejrozmazlenější Hamýsek se bude mít také moc dobře, neboť pro rodinu z Frýdku Místku je prvním, takto malinkatým pejskem a vzhledem k tomu, že bude s paní majitelkou celý den doma, tak strádat určitě nebude. No a taky jakpak by se mohl mít špatně v rodině, která voní po koláčcích a jiných pečených dobrotách - dárek v podobě velikého čerstvě upečeného frgálu k nedělní snídani nám přišel moc vhod :-) Děkujeme.

 • Hamýsek připraven na cestu.

Hamlet Faimold´s Oak Hamlet Faimold´s Oak
 • Hanynka s novou majitelkou, vedle na fotce Matýsek.

Huntress Faimold´s Oak s novou kamarádkou Matýsek (Cevin od Skalních rybníčků)
 • Hannibal před cestou k novým majitelům.

Hannibal Faimold´s Oak
 • 25.8.2007
  Štěňátka na dvorku objevila dřevěné korýtko, které bylo nachystané na kytky. I když je korýtko vratké a houpe se jako kolíbka, hbitě do něj vylezl Hannibal a vzápětí celá psí rodinka. Ani jeden hafan si nevzpomněl na plyšový, čerstvě vypraný pelíšek a tak jsme do korýtka přidali aspoň peřinku.

 • 9.8.2007  
  Štěňátka mají 4 týdny a už zdatně pochodují po pelíšku, Hannibal už se vydává na procházku i mimo pelíšek. Štěňatům jsme poprvé dnes dali vařenou stravu, kterou postupně nahradíme granulkami Royal Canin Starter puppy. Fotky z hostiny (kuřecí prsa s nudlemi) jsou ZDE

Háčka 3 týdny
 • 7.8.2007  
  Vložili jsme ke štěňátkům vrhu H informace o rodičích a také jsme přidali fotky otce štěňátek, které nám zaslala jeho majitelka paní Michaela Selingerová. Posuďte sami, jak je to nádherný pejsek.

 • 12.7.2007
  Agátce se dnes přirozenou cestou narodila štěňátka. Na jednoho chlapečka už 2 roky čeká rodina ze Slovenska, která má syna Anynky a chce mu pořídit kamaráda, druhý chlapeček je zatím volný.

 • Gratulujeme majitelům Fíčka k úspěšnému složení zkoušek z bezkontaktního norování a k získání Pracovního poháru KCHJ 2006 za trpasličí dlouhány. Dále gratulujeme majitelce Dimečka, který taktéž složil zkoušky z bezkontaktního norování s plným počtem bodů a jako nejrychlejší jezevčík v den zkoušek vyhrál spoustu dobrot a dárků :-)

 • 12.5.2007
  Gratulujeme k velkému úspěchu našeho odchovu na výstavě v Bratislavě, kdy Fig Fruit získal ocenění V1, CAC, res. CACIB, jeho polosestra Belle Amie V1, CAC, CACIB a jejich otec Winner della Canterana V1, Nejlepší veterán, BOB, res. BIG!!! (maj. obou MUDr. Sivie Růžičková)

 • 8.5.2007
  Během delšího volna nás poctil návštěvou majitel Fig Fruita a Floriana, který s Ráďou udělal kus práce. Moc děkujeme! Fotky jsou ve FOTONOVINKÁCH

Florian a Flashie - 5 měsíců
 • 6.5.2007
  Tak a štěňátka šla do světa. Guinevre, Gimbya i Gina Ann mají vynikající majitele, kteří nás opakovaně navštěvovali během celého vývoje štěňátek, což zvláště u majitelů z Prahy, kteří podstoupili několikrát mnohahodinovou cestu, bylo velmi obdivuhodné. Všichni majitelé byli na svá příchozí jezevčí mimina pečlivě připraveni. Majitelé Giny Ann již doma jezevčici mají (polosestru naší Anneli) a tak už ví, co je čeká, majitelé Guinevre vždy doma jezevčice měli a to dokonce částečně příbuzné naší Anneli a proto cíleně hledali štěňátko, jehož maminka bude vypadat jako jejich jezevčice. Majitelé Gimbye mají jezevčíčka poprvé, ale vzhledem k jejich dokonalé přípravě, včetně nastudované literatury, si vynikající péčí můžeme být téměř jistí.

 • 2.5.2007
  Stránky sice poslední dobou nahráváme s větším časovým odstupem, ale to spíše proto, že je venku moc hezky a já se nemohu odpoutat od naší zahrady a spíše zkoumám, co kde zasadit, jaké zajímavé bylinky objednat (čoko máta nebo pomerančový tymián se už vyjímají na našem záhonu) a co ještě na zahradě nemáme. Také jsme budovali kurník a výběh pro SLEPICE, dokonce jsem se nezranila při výrobě kukaní a žebříku :-) O spoustě rajčat a paprik různých druhů, které potřebují přesadit ani nemluvím. V každém případě sledujeme dění kolem jezevčíků (a entlebušků), jsme ve stálém kontaktu s majiteli dřívějších vrhů, takže máme nové fotky pejska žijícího na Slovensku – Fantastic Face, pejsků žijících v Belgii – Fennel Fragrance, Elvis, tygrovaného Diema De Die (vše ve FOTONOVINKÁCH). No a taky pomalu začínáme učit Flashie chodit na výstavním vodítku, neboť to vypadá, že z ní bude pěkná slečna.

Flasinka 4 měsíce
 • 30.4.2007
  "Čarodějka" Anneli má dnes narozeniny - 7 let. Anynka dostala balík dobrot a samozřejmě jsme udělali v tento den velký oheň a spálili jsme naši slaměnou čarodějnici :-)

 • 21.4.2007
  Dnes byl moc úspěšný den pro majitelé pejska Fig Fruit Faimold´s Oak, neboť Fíček si na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích vybojoval ocenění Výborný 1, CAC, CACIB, BOB. Majitelům moc a moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci našeho odchovu a také hlavně děkujeme MUDr. Silvii Růžičkové za skvělé předvedení :-)

Juniorchampion ČR  Fig Fruit Faimold´s Oak - 21 měsíců

 • 18.4.2007
  Konečně se udělalo hezky a tak jsme v minulých týdnech dávali do pořádku zahradu. Vytvořili jsme nové květinové záhony, zaseli jsme zeleninu, zasadili brambory a během přestávek jsme grilovali a opékali. Vzhledem k tomu, že si sousedovic perličky oblíbily naši zahradu, tak i hafani měli o zábavu postaráno. Flashie po několikadenním prohánění všeho živého padla konečně únavou a spala i část následujícího dne, což je u ní výjimka. Anynka se dokonce na chvíli odpoutala od svých štěňátek a šla dovádět s ostatními.

Hari s Flasinkou
 • 26.3.2007
  FIG FRUIT Faimold´s Oak a jeho majitelé se zúčastnili speciální výstavy v Berlíně, kde Fíček získal nádherné a hlavně první ocenění v zahraničí – Výborný 1, CAC VDH. Majitelům moc gratulujeme a MUDr. Silvii Růžičkové děkujeme za kvalitní předvedení a výstavní péči o naše odchovance. Podrobně popsané výsledky jsou na stránkách Středočeské pobočky ZDE

Foto: Ing. Miroslav Němec
 • Děkujeme paní Karin Neumann (chs VOM NORDENDER ROSENGRUND) a panu Darkovi Karaskovi (maj. VICA Krestos), kteří si dali tu práci a sehnali nám z různých koutů Evropy velké množství fotografií a informací o předcích FLASHIE. Vzhledem k tomu, že má Flashie a její bratr Florian, prozatím jako jediní u nás, v rodokmenu zastoupeného QUINTA Dlugie Cudo a člověk nezasvěcený do chovu se o něm nikde moc nedočte, rozhodli jsme se tohoto pejska zde představit a ukázat jeho fotografie z dětství. Díky výše jmenovaným chovatelům se nám podařilo získat foto jeho krásné matky DEFINITE Dlugie Cudo.

 • 18.3.2007
  Došly nám fotky sourozenců naší Flashie - brášky Floriana a sestry Fionky.

Fionka bydlí v Belgii s maminkou Alcesií Faimold´s Oak, se strýcem Fennel Fragrance Faimold´s Oak s bratrancem Elvisem Faimold´s Oak

Florian zvaný Archibald bydlí v Praze se svým strýcem Fig Fruit Faimold´s Oak

 • 14.3.2007
  Máme štěňátka vrhu G!!! Nelinka si s námi pěkně zahrává a tak když předloni dala 4 kluky, tak letos se rozhodla, že to budou 3 holky - snad tušila, že o dalším krytí již neuvažujeme a nadělila si pokračovatelky rodu :-) Porod proběhl naprosto v pořádku a holky byly vypuzeny během 42 minut.

 • 26.2.2007
  Máme spoustu nových fotek a to od Banynky Faimold´s Oak, syna a dcery našeho Alwina Faimold´s Oak, fotky z Belgie a hlavně představujeme Vám novou členku naší smečky jménem FLASHIE. Říkáme jí "Fleska" a je to vnučka naší Anneli. S naším entlebuškem Harim to jsou nerozluční kamarádi. Spousta fotek ve FOTONOVINKÁCH a dalších denících.

 • 25.2.2007
  Dnes byl moc úspěšný den pro našeho odchovance Fig Fruit Faimold´s Oak (na fotce dole, pořízené na MVP Brno), který na Speciální výstavě jezevčíků získal ocenění VÝBORNÝ 1, CAC a splnil tak poslední podmínku pro získání titulu Junioršampion ČR. Majitelům moc gratulujeme :-)

Silvie a Fig Fruit Faimold´s Oak, V1, CAJC MVP Brno
 • 11.2.2007
  Dnes jsme pro změnu absolvovali výstavu s našim Harim. Chorvatský rozhodčí Damir Skok se k pejskům choval velmi profesionálně, ke každému salašníkovi si sebejistě přisedl, promluvil, hafana poplácal a pohladil a teprve poté posuzoval (pro našeho Hariho nebyl tím pádem podezřelý :-)). Hari získal ocenění VÝBORNÝ 1, CAJC a tak splnil čekatelství na Českého Junioršampiona.

 • Posudek: Young male, very good size and type, nice head and front, eyes are a bit too much round, well angulated, good colour, moves well.

Esi Essi V1 CAJC, BOB, Quincy spod Hrádze V1, CAJC Hariho sestra Qantta
 • 10.2.2007
  Po několika měsících jsme tuto sobotu vyrazili mezi jezevčíky na Mezinárodní výstavu v Brně, kde jsme se setkali se svými přáteli a s majiteli pejsků, kteří se u nás narodili a nebo kteří využili našeho Alwinka ke krytí. Poprvé jsme na výstavě předvedli Fajn Flirta, který, ačkoliv měl výstavní vodítko na krku poprvé, se suverénně předváděl a získal velmi pěkné ocenění.

FIG FRUIT Faimold´s Oak Národní výstava Olomouc VÝBORNÝ 1, CAJC
FIG FRUIT Faimold´s Oak Mezinárodní výstava Brno VÝBORNÝ 2, res. CAC
FAJN FLIRT Faimold´s Oak Mezinárodní výstava Brno VÝBORNÝ 2
GOLEM z Knězáku (syn ALWINA Faimold´s Oak) Mezinárodní výstava Brno VÝBORNÝ 3
 • FIG FRUIT Faimold´s Oak byl na NVP Olomouc zbonitován - 1c/LRV/5, což znamená oko tmavě hnědé, barva srsti červená s příměsí černé, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, nadprůměrná kvalita srsti, -1xM3, vyrovnaná povaha.

 • 26.1.2007
  Ještě minulý víkend to vypadalo, že nám vykvete kdejaká kytka na zahradě a neuběhlo ani pár dní a krajina je pod peřinou sněhu. Konečně můžeme vytáhnout nové běžky a vyrazit s Harišákem do Orlických hor.

 • 21.1.2007
  Minulý víkend bylo nádherně a tak jsme stihli udělat spoustu práce na zahradě. Bylo tak pěkně, že jsme nemohli nevyfotit náš výhled ze zahrady, který spíše připomínal horké letní dny. Z povzdálí nás pozorovaly ovce, které spásly první trávu.

Výhled ze zahrady - 21.1.2007
komu asi patří :-)
 • 7.1.2007
  Zítra bude belgickým štěňátkům (vnoučátkům naší Anneli) 6 týdnů a už začínají pěkně řádit. Jak se zdá, tak mateřskou povinnost převzal Feneček (Fennel Fragrance), který dokonce oželel žebrání u stolu a raději se věnoval spícím miminům.

Vlevo mimina s Fenečkem, vpravo Elvis a Alcesie
 • 5.1.2007
  Děkujeme všem za nádherná přání ať již ze světa švýcarských salašníků a nebo jezevčíků. Všechna nás upřímně potěšila.

 • Vánoce jsme jako obvykle trávili na horách, bohužel moc nenasněžilo a tak pro nás náhradou za lyžování bylo bruslení. Sněhomil Harišák si nepřišel na své a brouzdal se více méně v blátě. Jedinou výhodou je jeho láska k vodě a tak si vždy po blátivém výletě zaplaval v místním potoku. Jezevčíci se sice zúčastnili pár delších procházek, ale jezevčím holkám se mokré a zablácené "podvozky" moc nezamlouvaly a tak se raději válely u kamen a nebo pod peřinou.

Hari, prosinec 2006 bruslař Ráďa :-)
 • 18.12.2006
  Dnes mají mimina tři týdny a spolubydlící Sissi (Elvis a Fennel), se k nim už občas mohou přiblížit - tedy jen na chvilku a běda, když se kluci u štěňat zdržují déle!

Já je jen hlídám (Fennel Fragrance) Sissa útočí na Elvise, který se nechtěl od miminek vzdálit
 • 16.12.2006
  Minulý a předminulý víkend jsme byli na výletě a to na Zemské bráně v Orlických horách, kde nám Hari skočil do Divoké Orlice a nechtělo se mu ven. Když už nakonec z ledové vody vylezl, tak jsme zjistili, že je jeho srst natolik hustá, že ani nepromokl. Další víkend jsme se jeli podívat do Rožnova pod Radhoštěm a to do Skanzenu. Vzali jsme Hariho, aby si trošku zvyknul na více lidí. Harimu se výlet, až na čerta líbil a skamarádil se tam se slečnou vzácného plemene.

Divoká Orlice Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm
 • 12.12.2006
  Fence Alcesii alias Sissi se narodila krásná štěňátka. Virtuálně jsme byli u porodu a tak nám nic neuniklo. Sissi zvládla svůj první porod nečekaně rychle a naprosto bez komplikací a o mimina se vzorně stará. Štěnidla začala otvírat očka devátý den, pěkně přibírají a pomalu jim jejich chovatelka a budoucí majitelé vybírají jména na písmeno A.

 • V naší stanici se letos jezevčice rozhodly, že štěňata nebudou a tak se pojedeme podívat na psí mimina za Sissi do Belgie.

 • 27.11.2006
  V rodině Giddelo v Belgii začínají přípravy na porod fenky Alcesie Faimold´s Oak, která očekává každou chvíli štěňátka, na která se moc těšíme.

Alcesie 61. den březí Vlevo brácha Fennel, vpravo březí Alcesie
 • Krycím psem byl Ouinto Dlugie Cudo, žijící v chovatelské stanici VOM NORDENDER ROSENGRUND a jeho majitelé jsou manželé Karin a Bernt Neumann. Paní Karin Neumann nám zaslala spoustu fotek Quinta, který je synem neméně nádherného Huga vom Nordender Rosengrund. VÍCE INFO ZDE

Qubanka se svým bratrem Quintem (vpravo) Quinto, v pozatí Goldie
 • 26.11.2006
  Poslední letošní výstavu navštívil náš odchovanec FIG FRUIT Faimold´s Oak (otec Winner della Canterana, matka Anneli ze Střelické bažinky) s výsledkem VÝBORNÝ 1, CAJC. Děkujeme za výborné předvedení MUDr. Silvii Růžičkové. Fík byl však letos velmi úspěšný na poli loveckém a vzhledem k tomu, že je to teprve roční pejsek, tak má za sebou kariéru vskutku obdivuhodnou:

  Zkoušky vloh I. cena, 188 bodů

  Klubové Barvářské zkoušky I. cena, 109 bodů

  Barvářské zkoušky honičů I. cena, 244 bodů

  Lesní zkoušky I. cena, 241 bodů

  Klubová barvářská soutěž III. cena, 94 bodů

  Fíček 14 měsíců

  Další z našich potomků DIEM DE DIE Faimold´s Oak (otec Hugo vom Nordender Rosengrund, matka Agathea Tigress Anamsunamon), u kterého prozatím onemocnění ustoupilo, byl také šikovný a absolvoval tyto zkoušky:

  Barvářské zkoušky III. cena, 108 bodů

  Zkoušky bezkontaktního norování obstál, 84 bodů, čas 12 s

  Barvářské zkoušky II. cena, 96 bodů

 • 5.11.2006
  Když se před více než 4mi lety u nás narodila první a ze spojení naší Anneli a Winnera della Canterana jediná fenečka - Alcesie Faimold´s Oak, netušili jsme, že bude také prozatím jediná pokračovatelka rodu po naší Anneli. Nyní Alcesie čeká svá první štěňátka a pokud vše dobře dopadne, můžeme se těšit na její první potomky na přelomu listopadu a prosince.

Elvis, Alcesie, Fennel Fragrance
 • Máme nové fotky Eiliva Faimold´s Oak (potomek Agátky a Alwina). Elivek má jako spolubydlícího stejně starého německého ovčáka. Eilivek má velikou příměs černé po své černopálené babičce Colorce a na fotkách vypadá, jakoby měl kabátek :-)

 • 27.10.2006
  Většina našich známých ví, že rádi nakupujeme psí hračky a tak se rozhodli, že nám udělají radost. Jednoho dne přišel veliký, ale ne těžký balík a odesílatelem byli naši milí přátelé - majitelé Banynky (Banany Blossom Faimold´s Oak). Obsah balíku je na první fotce dole :-)

 • 17.10.2006
  Minulý víkend se ve Velkém Mederu na Slovensku konala Speciální výstava švýcarských salašnických psů. Náš Hari získal ocenění VÝBORNÝ 1, CAJC, Vítěz ŠVP mladých a Česko – Slovenský vítěz mladých. Poslední titul je novinkou, protože se poprvé sčítaly body za Klubovou výstavu pořádanou u nás a na Slovensku a pes s nejvyšším počtem bodů potom získá takové ocenění. Ve Velkém Mederu jsou termální lázně a tak jsme si udělali několikadenní výlet spojený s koupelemi, návštěvou vodního díla Gabčíkovo a na otočku jsme to vzali přes Dunaj do Maďarska.

Quincy a Qantta

foto: Ondřej Havelka

 • 16.10.2006
  Diem De Die Faimold´s Oak o víkendu složil barvářské zkoušky ve 2. ceně s počtem 96 bodů. Napravil si tak odložení, které se mu na zkouškách v létě nepovedlo.

 • 8.10.2006
  Nastal říjen - náš nejoblíbenější měsíc v roce a to kvůli mrazivým ránům, kdy je všechno kolem pokryté jinovatkou, kvůli bramborům pečeným v rozpáleném popelu, voňavým jablkům zapečeným se skořicí a vlašskými ořechy a celkově vše kolem tak nějak příjemně voní :-) Zde je podzimní foto.

 • Z jezevčího světa pár NOVINEK - fotky nám zaslala Mgr. A. Bartůňková, majitelka fenky Adélky - oficiálně CILIE Faimold´s Oak, kterou podle fotky nerozeznáme od naší Anneli (je maminkou Cilie), pejsek FIG FRUIT Faimold´s Oak se zúčastnil Klubové barvářské soutěže, letos je to 5. lovecká disciplína, kterou Fík ve svých 13ti měsících absolvoval a všude nás statečně reprezentoval. Ocenění z loveckých zkoušek je pro nás jedno z nejcennějších, neboť narozdíl od výstav, není toto hodnocení tolik subjektivní. Děkujeme majitelům Fíka za veškerý volný čas a energii :-), kterou Fíkovi věnují. Z Hranic k nám na návštěvu zavítal brácha našeho Alwina a to AGENT Faimold´s Oak, který se už zotavil po napadení bernardýnem, jizvy na hrudníku zarostly srstí a Genti je opět elegán prohánějící psí slečny, jeho neméně elegantní belgická sestra Sissi - ALCESIE Faimold´s Oak byla poprvé nakryta nádherným psem žijícím v Německu. Děkujeme všem majitelům našich odchovů, kteří nás pravidelně informují o stavu pejsků, kteří se u nás narodili. V nejbližší době očekáváme fotky pejska FANTASTIC FACE zvaného Elvis, který žije na Slovensku.

Vlevo je foto naší šestileté fenky ANNELI, vpravo je její tříletá dcera CILIA Faimold´s Oak (otec je Valér z Debry)

Anneli 6 let
 • Se svolením majitele stanice EUPATRID jsme stáhli upoutávku na kalendář, který se bude hodit nejednomu pejskaři. Kalendář vydalo nakladatelství Kozák- Press a kromě fotek feneček ze stanice EUPATRID tam najdete i fotky jiných plemen a dále termíny výstav u nás a v okolních státech. Kalendář lze zakoupit například na výstavách.

 • 24.9.2006 NOVĚ
  Potomci po našem Alwinovi - syn Golem a dcera Gaya ze stanice Z KNĚZÁKU se zúčastnili národní výstavy v Brně a oba byli výborní, Gaya navíc získala titul CAC. Na výstavu byl přihlášen i Fig Fruit Faimold´s Oak, který dal přednost příjemněji strávenému víkendu a to na Klubové barvářské soutěži.

 • 16.9.2006
  Dnes jsme poprvé absolvovali Speciální výstavu KŠSP v Rožnově pod Radhoštěm. Poprvé jsme zde viděli 10 entlebuchů pohromadě, z toho Hariho tři sestry a otce. Náš velký obdiv patří rozhodčím této výstavy, kteří posuzování brali velmi zodpovědně a i přesto, že v jedné třídě měli přes dvacet jedinců, tak každého psa podrobně prohlédli, zhodnotili jejich chůzi i rychlý pohyb, povahu, kresbu, srst, tvar hlavy, uši a hlasitě komentovali klady i zápory daného jedince, takže i přihlížející se mnohé dozvěděli. V klubu švýcarských salašníků dostanou odměnu nejen jedinci na prvním místě, ale i další 3 obdrží medaili a granule. V soutěži dítě a pes všechny děti dostali dárkovou tašku obsahující perník s namalovaným salašníkem, dřevěné domino, nepromokavou tašku, kšiltovku, puzzle, bonbony, oplatky, pamlsky pro psy, létající talíř, menší děti omalovánku, větší děti křížovky, prostě pořadatelé si dali s přípravou výstavy velmi záležet.
  Náš Hari k našemu velkému překvapení získal nejen ocenění
  VÝBORNÝ 1, CAJC, ale stal se Nejlepším mladým SKV a nakonec porazil i ostřílené šampiony a získal titul BOB.
  V podvečer jsme navštívili naše přátele a majitele Hariho otce, kteří bydlí v Brušperku. Moc se nám tam líbilo, nejen pro pověstnou pohostinnost "severomoraváků", ale také pro nádherné okolí s velikým rybníkem poblíž, kde si naši entlebušci pořádně zaplavali.

 • Více fotek z výstavy ZDE a v nejbližší době i na stránkách klubu ŠSP.

Hari, V1, CAJC, Nejlepší mladý SKV, BOB
 • 15.9.2006
  Přišly nám fotky Dimečka, kterému se daří moc dobře a začíná obrůstat novou srstí. Další fotky jsou ZDE.

Diem 2 roky
 • 10.9.2006
  Přišly nám fotky všech potomků žijících v Belgii. Loňský potomek vrhu F - Fennel Fragrance je velmi podobný svému otci a srst má již tak dlouhou, že ji tahá po zemi. Je zajímavé, že všichni tito naši potomci mají nejdelší srst ze všech našich odchovů a přitom byli vybráni zcela náhodně a pochází od nepříbuzných matek.

Zleva sourozenci Fennel a Alcesie, vpravo syn Alwina a Agáty - Elvis Fennel Fragrance Faimold´s Oak 1 rok
 • 7.9.2006
  Že by zatmění měsíce?

 • 4.9.2006
  Delší dobu jsme neaktualizovali stránky, neboť nám to nedovolila práce kolem zpracování úrody ze zahrady, sbírání, sušení a konzervování hub, dlouho slibované výlety ke známým, k tomu absolvování veliké společenské slavnosti, které předcházelo několikadenní zapíjení svobody atd. :-) Letošní léto bylo jedno z nejkrásnějších, i když časově nejnáročnější. Děkujeme všem za nádherná přání, sešlo se jich něco málo přes 160 a všechna byla pěkná a originální.

 • Ze psího světa pár novinek - entlebušek Hari má dnes narozeniny - 1 rok (dostal dvě vepřové hlavy a 4 nožky), trpaslík Fig Fruit úspěšně složil další lovecké zkoušky a do toho stihnul i výstavu na VÝBORNOU, Adynce (dceři našeho Alwinka) se narodila štěňátka - 4 nádherné holčičky! Gratulujeme :-)

Anynka a hřiby ....
 • 25.7.2006
  Z Belgie nám přišly nové fotky Elvise Faimold´s Oak
  (otcem je náš Alwin) a Fennel Fragrance Faimold´s Oak (brácha Flirta a Fíka popsaných níže). Oba pejsci vypadají velmi pěkně, Elvis zdědil srst po dědečkovi Winnerovi della Canterana a barvu srsti po mamince Agátce. Fennel má dlouhou srst i barvu oka po Winnerovi a barvu srsti po mamince Anneli.

Elvis 1 rok Fennel 11 měsíců
 • 22.7.2006
  Poblíž naší chalupy protéká potok, ve kterém si občas svlaží packy naši jezevčíci. S potokem jsme seznámili i entlebuška Hariho, neboť jsme vyčetli, že toto plemeno miluje vodu. Zpočátku Hari tekoucí a místy bublající vodě nedůvěřoval, jakmile však jednou smočil tlapky, obtížně jsme ho za setmění lákali z vody ven. Některé fotky jsou ve FOTONOVINKÁCH, sólo fotky entlebucha jsou ZDE.

Hari s Ráďou
 • 21.7.2006
  Navštívil nás pan Hrubý - majitel Fajn Flirta Faimold´s Oak. Flirt má na svůj věk nadprůměrné osrstění, jinak je povahově podobný svému bráškovi Fíkovi. Oba kluci budou předvedeni na výstavách. Více fotek Flirta jsme přidali do POTOMKŮ Anneli.

Flirt 11 měsíců
 • 15.7.2006
  Velkou radost nám udělali majitelé Fíka (Fig Fruit Faimold´s Oak) a Dyma (Diem De Die Faimold´s Oak), kteří se svými pejsky složili lovecké zkoušky. Fík úspěšně ve svých 11 měsících složil Zkoušky vloh a Barvářské zkoušky - obojí v první ceně, Dym složil Barvářské zkoušky a stejně jako jeho maminka Agátka a babička Colorka, ukázkově proběhl noru a složil Zkoušky z bezkontaktního norování.

Mirek s Fíkem, Monika s Diemem - autor fotky - Klára Novosadová
 • 25.6.2006  
  Poslední červnový víkend proběhla v Brně mezinárodní výstava psů, kde soutěžil náš entlebuch Hari a loňský jezevčí odchovanec Fík
  (Fig Fruit Faimold´s Oak).

  Fíkovi se před vystavováním přihodila nemilá událost, kdy byl na pravé tváři pokousán jiným psem a ačkoliv to v dané chvíli vážně nevypadalo ani nekrvácelo, tak s blížícím se nástupem do kruhu začal otékat a postrádat chuť k pohybu. Přes tuto indispozici a díky velmi šetrnému zacházení pana rozhodčího, získal Fík pěkné ocenění VÝBORNÝ 2. Nyní se již Fíkovi daří lépe, i když nakonec nešlo jen o kousnutí, ale prokousnutí pravé tváře a to až k horním stoličkám. Fotky z výstavy jsou ve FOTONOVINKÁCH

  Fig Fruit Faimold´s Oak – 10 měsíců

  Fig Fruit Faimold´s Oak – 10 měsíců

   

 •  Následující den soutěžil Hari (Quincy spod Hrádze) a získal od rakouského rozhodčího nádherné ocenění VÝBORNÝ 1, CAJC s tímto posudkem:

  Rozhodčí: Gunther Ehrenreich: Typische gut aufgebatt linien, sehr gute Oberlinie, richtiger langer, typische Kopf, dunkels Auge, scheren Gebiss, korekte Zeichnung, sehr gute bewegung.

  Quincy spod Hrádze – 9 měsíců

  Quincy spod Hrádze – 9 měsíců

   

 •  Velikou radost nám udělal pan Černý, majitel chovatelské stanice z Knězáku, který si z loňského krytí naším Alwinem nechal pejska i fenku a pejska – Golema z Knězáku nám přivedl ukázat. Golem má červené zbarvení a vzhledem ke svému věku má již nádherně rostlé osrstění. Na podzim ho majitelé chtějí předvést na výstavě.

  Golem z Knězáku – 14 měsíců

  Golem z Knězáku – 14 měsíců

   
 • 19.6.2006
  Přišly nám fotky Gentíka (Agenta Faimold´s Oak), kterému před nedávnem oboustranně prokousnul hrudník bernardýn. Veterinář Gentimu nedával velkou šanci na přežití, nyní je Genti z nejhoršího venku, i když i pár kroků je pro něj vyčerpávající.
Agent 4 roky
 • 18.6.2006
  Asi tak před měsícem nám přišel milý dopis pana Hartmota z Německa, který si všiml naší prezentace Hariho na německých stránkách a neváhal nám napsat. Pan Hartmot je chovatelem entlebušských salašnických psů a zaslal nám fotku jeho fenky Flo - dcery Hariho sestry - Nancy spod Hrádze. Postupně jsme si vyměnili pár dopisů a tak některé fotky uvádíme ZDE.
 • Majitelka Diema De Die (syna Agathei Tigress Anamsunamon a Huga vom Nordender Rosengrund) nám zaslala příběh, kde popisuje Diemovo onemocnění. Článek jsme uveřejnili hlavně proto, aby majitelé pejsků s podobným onemocněním měli alespoň nějakou představu o případné léčbě a neztráceli naději na vyléčení.
 • 12.6.2006
  Delší dobu jsme se neozvali, neboť jsme si splnili náš sen a navštívili jsme Turecko. Turecko předčilo veškerá naše očekávání. Váháte-li kam na dovolenou a chcete poznat exotickou zemi s přátelskými lidmi, množstvím zajímavého ovoce, netradičních jídel, bohatou faunou, s možností nezapomenutelných výletů, určitě se tam zajeďte podívat. Jelikož nejsme zastánci dovolených "rozplácnout se na pláž a chytat bronz", tak jsme absolvovali výlety do vnitrozemí. Původně jsme uvažovali, že alespoň pár fotek umístíme na server. Vzhledem k tomu, že jich máme zhruba 600 a u každé se nám zdá, že ji nelze umístit v návaznosti na další fotky, tak jsme tento plán vzdali.
Pamukkale, Hierapolis, 3.6.2006 Alanya, pohled na hrad, 31.5.2006
 • Omlouváme se zájemcům o krytí, kteří z důvodu naší dovolené nemohli uskutečnit krytí svých fen, snad stačily odkazy na psy našich přátel.
Zleva Anneli, Agathea, Alwin, pod něma Hari
 • 8.5.2006
  Hari zvládá zahnání 300 ks ovcí do salaše. Prozatím je veden vlastními instinkty a tak vše zvládá moc pěkně, jen ho občas musíme brzdit, neboť má pak tendenci shlukovat i naše jezevčíky, koně i kozlíky, kteří se tak lehce zahnat nenechají. Příští víkend jedeme s Harim na svod, kde se setkáme s jeho sestrou a třeba i dalšími příbuznými.
Hari 8 měsíců - zámecký park Luka nad Jihlavou
 • 30.4.2006
  Dnes se poprvé naostro zúčastnil mezinárodní výstavy v Praze Fig Fruit Faimold´s Oak, loňský syn naší Anneli, který získal od paní rozhodčí Auerbach ocenění VELMI NADĚJNÝ 1, s tímto posudkem: obvod hrudníku 32 cm, oko tmavě hnědé, skus nůžkový, ušlechtilý pes, krásná hlava, rovný hřbet, zaúhlení končetin správné, poněkud veseleji nesený ocásek. Majitelům Fíčka gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů :-)
 • 9.4.2006
  Zúčastnili jsme se Národní výstavy psů v Ostravě a to s naším Entlebušským salašnickým psem, který se polskému rozhodčímu moc líbil a získal ocenění VELMI NADĚJNÝ 1. Více fotek a informací naleznete ZDE.
Quincy spod Hrádze a Phoenix from Balihara Ranch (syn a otec)
 • Vyfotili jsme všechny naše čtyřnohé miláčky, kteří dohromady spolu tráví víkendy i prázdniny.
Agátka, Anneli, Hari, Barunka, Alwin
 • 8.4.2006
  Dnešní den se konala Národní výstava psů v Ostravě, kde se sešly hned dvě dcery našeho Alwina a to Tara z Kozíčku s velmi pěkným výsledkem - V2, res. CAC a Ada Lipa Moravia, která byla zbonitována jako králičí (obvod hrudníku 28 cm) s tímto kódem - 1d/5 (oko tmavě hnědé, červená se silnou příměsí černé, vyrovnaná povaha). Oběma majitelům fenek gratulujeme!
 • Naši jezevčíci trávili víkend příjemněji, než ve výstavním kruhu a to na nerozhrnuté hromadě hlíny, ve které vychytali spoustu myší.

Tara z Kozíčku

Naši jezevčíci na hromadě hlíny - zleva Anneli, Agathea, Alwin

 • 30.3.2006
  Z Belgie nám přišly fotky Elvise, Fennel Fragrance a Alcesie Faimold´s Oak. Posuďte sami, jak se všichni vyvedli :-) Fotky jsou ve FOTONOVINKÁCH
 • 5.3.2006
  Dnes jsme jednotlivě vyfotili členy naší psí smečky, všem jsme vyčistili zoubky, pořádně prohlédli tlapky, ouška a také jsme naše broučky vážili. Zima je dlouhá a naše Agáta si je toho asi vědoma nejvíce, neboť váží stejně jako Anneli s Alwinem dohromady. Prostě Agáta je nenažraná potvora, která sežere granule nejen Anynce, Alwinovi, ale dokonce i Harimu a když už nemůže, tak leží u misky do druhého dne a hrozivě na své psí spolubydlící vrčí - co kdyby jí ty granule sežrali :-)
 • Harišák se sice fotí nerad, zato s oblibou sleduje televizi. Pokud bych to neviděla na vlastní oči, tak bych tomu nevěřila. Hari si sedne před obrazovku a sleduje pohybující se osoby, občas zavrtí ocasem a když se v televizi objeví kůň nebo nějaké jiné zvíře, tak aniž by vydalo jakýkoli zvuk, Hari vrčí nebo štěkne. Dále nás překvapuje, s jakou jemností se Hari s naším Alwinem přetahuje o klobásy na laně a většinou předstírá, že ho 5x lehčí Alwin překonal.
 • 4.3.2006
  Fig Fruit Faimold´s Oak se zúčastnil svodu, což dokonale zdokumentoval pan Staněk, majitel dvou trpasličích dlouhosrstých jezevčíků Ewalda a Foresta. Fotografie a pěkné povídání můžete shlédnout ZDE.

Výsledek svodu Fig Fruit Faimold´s Oak (posuzující: Ing. Vladimír Tomášek)

Typ typický Fig Fruit 6 měsíců - foto: rodinka Němcova
Zbarvení jednobarevný
Síla kostry střední
Chrup -2xM3 (v 6ti měsících)
Skus nůžkový
Druh srsti standardní
Povaha klidná
Obvod hrudníku 31 cm
Barva oka tmavá
Ucho normální
Čenich normální
 • 12.2.2006
  Tento víkend jsme navštívili mezinárodní výstavu v Brně, kde jsme se po delší době setkali s našimi jezevčími kamarády a také se nám přijel z Prahy ukázat Fig Fruit Faimold´s Oak, syn naší Anynky a Winnera della Canterana. Fíček se vyvíjí velmi slibně a určitě ho uvidíte na některé z letošních výstav. Dále jsme se seznámili s dvěmi importovanými, exteriérově kvalitními, černopálenými jezevčicemi, které určitě budou velkým přínosem do českého chovu, neboť černopálená jezevčice s výbornou kostrou je v našem chovu spíše raritou. Fotky zmíněných hafanů a také jiných, pro nás zajímavých jezevčíků, jsou ve FOTONOVINKÁCH.
 • Před 14ti dny nás navštívil Fantastic Face Faimold´s Oak, který se stejně jako bráška Fíček velmi vydařil a to jak kosterně, tak pěkně tvarovanou hlavou.

  Vlevo Fig Fruit - OH 31 cm a vpravo Fantastic Face - OH 33 cm

  Fig Fruit 6 měsíců

  Fantastic Face 5,5 měsíců

  Fíček 6 měsíců

  Fantastic Face 5 měsíců

 • 8.2.2006
  Venku je stále zima a naše Anynka i Agátka nevystrčí čumák ze dveří. Nejraději se schoulí do klubíčka a zavrtají se do peřin. Na dlouhé procházky tedy chodíme jen s Alwinkem a s Harim, kterým nevadí ani mráz, ani brodění se ve sněhu :-)
   
 • 22.1.2006
  Harišákovi začínají růst trvalé zoubky, takže dostává spoustu žvýkacích dobrot, aby neměl tendenci žvýkat jiné věci. Majitelé Hariho tatínka nám zaslali nádherné fotky, které lze shlédnout ZDE a dále máme spoustu nových fotek ve FOTONOVINKÁCH a také na stránce Hariho a to ZDE. Mimo jiné, Hariho tatínek získal letos na výstavě v Olomouci titul CAC, Národní vítěz a BOB - srdečně gratulujeme!!!
   
  Hai 4,5 měsíců
 • Naše Anynka již dohárala a Agátka před týdnem hárat začala - ani jednu jezevčici jsme nepřipouštěli :-) Zato Alwin by nakryl kde co. Naštěstí doma nenaříká, pouze se snaží znásilnit všechny fenky v okolí.
   
  Alwin se zamiloval....
 • 8.1.2006
  K Harimu jsme na stránky přidali fotky jeho sourozenců, které nám zaslala paní Xenie Valušáková - majitelka Phoenixe from Balihara Ranch - otce našeho Hariho. Příště doplníme i fotky Phoenixe. Snažili jsme se rozpoznat, které ze štěňátek na uvedených fotkách může být Hari, ale když už se dané štěnidlo podobalo našemu Harimu barevně, tak zase nejde vidět, zda je to kluk nebo holka :-(
 • Jinak hárá nám Nelinka a Alwin si ji hlídá, laská jí ouška, odhání Hariho (ten z toho ještě nemá rozum) a nemůže pochopit, že když chvíli Any sedí na jednom místě, že po ní nezůstane žádná stopa (Anynka má kalhotky). Od zítřka bude Alwin z dosahu Nelinky a to do doby, než Nelinka přestane hárat :-)
 • 7.1.2006
  Přidali jsme fotky všech potomků našich jezevčíků, kteří nám zaslali fotografie. Jsme moc rádi, že nám majitelé našich odchovů průběžně zasílají fotografie a tak máme přehled o tom, jak se které štěňátko změnilo, na koho ze svých předků je více podobné atd. Například Coeli Faimold´s Oak je velmi podobný Benjaminovi Faimold´s Oak, sice mají stejnou matku, ale na tu podobní nejsou. Další takové podobné odchovance máme u Cilie  Faimold´s Oak a u Elsinky Tigress Faimold´s Oak. Obě tyto fenečky mají rozdílné matky i otce. U sourozenců vrhu A a vrhu F (celkem je to 7 štěňat), kde jsou shodní oba rodiče, tak nejsou dva podobní jedinci jako v uvedených případech.

Vlevo je Coeli Faimold´s Oak, vpravo je Benjamin Faimold´s Oak (Coeli má tmavší uši, jinak má úplně stejný tvar hlavy)

Coeli 1,5 roku Benjamin 1 rok

Vlevo je Cilia Faimold´s Oak, vpravo je Elsa Tigress Faimold´s Oak (Cilia má tmavé uši, Elsa je má stříbrné, obě jsou na těle čistě červené)

 • 31.12.2005
  Vánice nějak nepřestává a ještě k tomu nám chvílemi přestává jít elektřina, takže neteče voda, ani nelze topit plynem. Naštěstí máme v provozu i kamna a vody v podobě sněhu je kolem také dost :-) Takovou chumelenici tady už dlouho nepamatujeme a doufejme, že vůbec nějak dorazíme zítra do Brna. Jezevčí holky jsou většinu dne natažené u kamen, jen Hari s Alwinem se provrtávají ve sněhových závějích a hrají nekonečné hry na honěnou. Dokonce se nám je podařilo vyfotit, i když v neustávajícím větru a permanentním sněžení to šlo dost těžko.
Hari a Alwin, 31.12.2005
 • 27.12.2005
  Harišek s námi tráví Vánoce v Jeseníkách a i přesto, že jsme zavaleni sněhem a nemůžeme z chaloupky pro ohromné závěje a nepřetržité sněžení vyjet autem, tak jsme my i naši pejsci nadšení, protože přes den pár hodin jezdíme na lyžích na místní sjezdovce a zbytek dne jsme chvíli venku a večer si povídáme se sousedy u svařáku a dalších dobrot. Jinak pod stromek naši pejsci (a fenka mých rodičů) dostali kuřecí pařátky, buvolí botičky, uzly a samozřejmě hračky - šíleně pískacího divočáka pro Nelinku, velkého prsatého sněhuláka pro Hariho, svítící gumovou žárovku pro Alwiho, fialovou myš pro Agátu a plyšovou krávu pro Barunku. Pro husté sněžení máme jen pár fotek a to ve FOTONOVINKÁCH. Jinak po Novém roce doplníme slíbené fotky našich odchovanců, které se nám začali pěkně hromadit (máme je však v Brně) a nějak je nestíhám dát všechny dohromady a upravit, zvláště, když máme tolik novinek.
Pohádkový výhled
 • 22.12.2005
  Dnes je to 14 dní, co máme Hariho a jsme jím naprosto nadšení. Hari má ohromný smysl pro humor (tedy až na tu okousanou dřevenou komodu a odpojení od internetu), ihned se sžil s našimi třemi jezevčíky a všemi členy rodiny. Problémy mu nedělal ani přechod z vyhřívaného venkovního domečku, kde prožíval své dětství s ostatními štěňátky, do naší vyhřáté postele. Také se seznámil s cca 300 ks ovcí, párem poníků a kozlíků. Zpočátku se při kontaktu s těmito zvířaty držel v povzdálí, ale po chvíli pozorování border kolií, z něj veškerý ostych opadl a borderky se snažil následovat. Příští rok bychom se chtěli seznámit s jeho sestrou žijící v ČR, jeho další sestra žije ve Velké Británii a bráška je na Slovensku.
 • Chtěli jsme všem poděkovat za nádherná vánoční přání a to nejen našim přátelům a kolegům, majitelům našich odchovaných jezevčíků, ale samozřejmě také chovatelům jezevčíků a entlebušských salašnických psů. Moc děkujeme :-)
Hari spí
 • 8.12.2005
  Po dlouhé době shánění pejska, který by byl povahově stejný jako Barunka, kterou mají mí rodiče z útulku, avšak ne s dlouhou bílou srstí, jsme narazili v knize na Entlebušského salašnického psa. Tento pes vyhovoval, jako jedno z mála plemen, našim požadavkům, což jsme si potvrdili i u hlavní poradkyně klubu ŠSP, ale také i u poradkyně chovu a chovatelky těchto pejsků a také u dalších českých chovatelů a majitelů tohoto úžasného plemene. Pro entlebucha jsme byli ochotni jet kamkoli (bohužel naši západní sousedé, ač mají větší chovatelskou základnu, štěně do ČR neprodají, v zemi původu je na kvalitní štěně velmi dlouhá čekací doba) a tak se nám naskytla možnost koupě tohoto nádherného psa na Slovensku. S nadšením a se zvědavostí, jak námi zamluvený pejsek vypadá (i když jsme ho znali z fotografií), jsme vyrazili směrem Trnovec nad Váhom k MVDr. Anett Belovičové do stanice SPOD HRÁDZE. Quincy alias Hari, několikahodinovou cestu prospal a tak jako si nechal bez problému nasadit bezpečnostní pás pro psy v autě, tak prozatím se stejným smířením přijímá další nutnosti, jako nošení obojku, denní očistu, vakcinaci atd.
Hari s maminkou
 • 20.11.2005
  V minulých dnech nás sice překvapila, ale o to více potěšila, velká nadílka sněhu, kterou si naši jezevčíčci dostatečně užili. Více fotek je ve FOTONOVINKÁCH. Příští týden se těšte na fotky Elvise, Eiliva, Adynky a jejího nového kamaráda :-) Jen ta Elsinka nám vůbec nepíše a přitom je to jediná holka, která se u nás letos narodila :-(
Zasněžená střecha a obláček
 • 17.11.2005
  Od včerejšího dne jsme na výletě, daleko od práce, bez signálu na mobil a bez dosahu člověčiny. K tomu všemu dnes ráno ještě nachumelilo. Je to nádhera a tak si každou hodinu, takto stráveného času, moc užíváme.
 • 5.11.2005
  Ozýváme se po delší době, neboť při takto pěkném podzimu je škoda trávit volné chvíle u počítače. Také našim jezevčíkům, kteří několik měsíců pečovali s námi o štěňátka, již chybělo časté cestování, což nám dávali najevo neustálým osídlováním cestovní tašky.
 • Eiliv Faimold´s Oak nám poslal nové fotografie. Eiliv má již 4 měsíce a svému bráškovi Elvisovi je moc podobný.
Eiliv 4 měsíce Eiliv 4 měsíce
 • Náš miloučký Flirťásek alias Bertík, již bydlí u své nové rodiny a i když víme, že se bude mít dobře a denně bude chodit na procházky se svým polobráchou Finem (Coeli Faimold´s Oak), tak jsme jeho odchod nesli snad ještě hůře než odchod Elviska, protože Flirťásek byl malý závisláček, stejně jako naše Nelinka. Naštěstí Flirťásek v novém domově vůbec nepláče, spí v posteli, na hraní má spoustu hraček, k jídlu samé dobroty, jeho majitelé jsou stále doma a hlavně, bydlí pár bloků od našeho domu. Co více si přát pro naše štěňátko?
 • 15.10.2005
  Jelikož je nádherné počasí, rozhodli jsme se strávit delší dobu v Jeseníkách. Nadšení byli samozřejmě Alwin, Anneli i Agathea, kteří během několika dnů vychytali všechny hryzce z blízkého okolí. Zkrátka nepřišel ani Flirt, který se seznámil se spoustou domácích zvířat a ačkoliv je nejmenší ze všech 4 sourozenců a jeho hmotnost prozatím nepřesáhla 1700 gramů, tak se nenechal zahnat ani rozčílenou slepicí :-)

Flirt s maminkou

 • 9.10.2005
  Dodáno slíbené foto štěňátek, která nedávno opustila naši stanici a jejich majitelé nám z nového prostředí ihned zaslali foto :-) Vše v odkaze NOVÝ DOMOV ve FOTONOVINKÁCH
 • 8.10.2005
  Malý Fíček - Fig Fruit Faimold´s Oak - bude bydlet v Praze u moc milých páníčků a podle toho, jaký úžasný přístup měli Tito lidé k našim hafanům - dokonce i Anneli skoro zapomněla štěkat - tak se dá říci, že mazlivý Fíček ani nemohl dostat lepší majitele. Doma zůstalo poslední štěňátko a tak jako z každého vrhu jsme měli nejoblíbenějšího štěněčího broučka, tak v tomto vrhu to je Flirt a vlastně ani nevíme, zda ho chceme prodat. Letos jsme měli štěstí na výborné zájemce pro všech našich 5 kluků a slečnu a jsme rádi, že neskončili u koumáků, kteří chtěli slevu pro důchodce, slevu na to, že pan Y nemá končetinu a paní X je po infarktu, slevu na dálniční známku nebo za jednu cenu dvě štěňata atd.
 • 3.10.2005
  Můžete se těšit na fotky našich letošních odchovů Elvise, Eiliva, Fantastic Face a Fennel Fragrance, jejichž nové rodiny nám zaslali fotografie a jelikož jsme nyní přidali novinky za delší období, tak tyto fotky necháme na příště.
 • 2.10.2005
  Momentálně máme v naší stanici ještě 2 osmitýdenní štěňátka k odběru, pokud tedy máte někdo zájem o štěněčí mazlivé kluky, kteří s námi žijí v domácnosti, v bytě chodí čůrat na plínu a máte-li spoustu lásky na rozdávání, tak se ozvěte. Kluci budou mít nádherný exteriér a výbornou přátelskou povahu.
 • 26.9.2005
  Fantastic Face Faimold´s Oak již bydlí u své nové rodiny na Slovensku a také Elvis a Fennel Fragrance Faimold´s Oak zvaný Feneček, už bydlí spolu u své nové rodiny. Nejvíce smutno nám je samozřejmě po Elviskovi, neboť u nás byl nejdéle a zároveň to byl takový malý roztomilý "Agátek" který se nám už nikdy nemusí narodit.
 • 25.9.2005
  Fennel Fragrance a Elvis budou žít ve společnosti naší odchovankyně Alcesie Faimold´s Oak, která se u nás narodila 21.3.2002 a to stejným rodičům jako letošní vrh F.
 • 24.9.2005
  Minulý víkend se náš Alwin setkal na Klubové výstavě se svým otcem Winnerem della Canterana a se spoustou svých nádherných sourozenců.
Vlevo Winner della Canterana, dále jeho děti
 • 5.9.2005
  Od štěněčího věku náš Alwin žije v domácnosti s malými dětmi a tak je již dnes samozřejmostí, že v kočárku usíná s rok a půl starou Barunkou a běda, kdyby někdo cizí chtěl šahat do kočárku.
 • 4.9.2005
  Už to bude týden, co Elsa Tigress alias Bettynka, bydlí u své nové rodiny v Ostravě Polance a podle slov majitelů nový domov přijala zcela bez problémů (jako spolubydlící má fenku dobrmana), stejně jako hyperaktivní Eiliv zvaný Lee, který má jako spolubydlícího stejně starého německého ovčáka Golla. Doma tedy zůstal Elvis, který nás opustí později a prozatím mu společnost dělají jeho 4 bratranci vrhu F.
Elvis a jeho o měsíc mladší bratranec
 • 22.8.2005
  Během příštích dnů Eiliv a Elsa Tigress odjedou se svými novými majiteli, shodou okolností budou oba bydlet na Severní Moravě. Elvis nás opustí později, neboť jeho nový domov bude ve městě Hulshout v Belgii a kromě toho, že musí být kompletně navakcinovaný, tak musí počkat až doroste jeho mladší spolubydlící Fennel Fragrance, který do Belgie poputuje také.
 • 21.8.2005
  Po menší snaze vyfotit hemžící se kluky vrhu F, se nám podařilo pořídit nějaké fotografie, které jsou jak na úvodní stránce, tak na stránce NABÍDKA. Kluci již mají otevřená očka a stávají se z nich malí baculatí válečci.
Kluci vrhu F 15 dní staří
 • 20.8.2005
  Do FOTONOVINEK jsme přidali fotky Benjamina a Beppu, které nám jejich majitelé zaslali z dovolené. Fotky z mobilu nám zaslali i majitelé Banany Blossom a z Belgie nám poslala fotky  majitelka Alcesie. Všichni tito potomci vypadají velice pěkně, přičemž Beppu a Benjamin jsou čisťounce červení, Banynka je krásně mahagonová a Alcesie je na fenku nadprůměrně osrstěná v barvě červené s příměsí černé.

Vlevo Alcesie Faimold´s Oak, vpravo Banana Blossom Faimold´s Oak

Alcesie Faimold´s Oak
 • 18.8.2005
  Fotky nám zaslala Alwinkova "manželka" Sára z Anenského dvora a také "manželka" Cela z Debry. Více v POTOMCÍCH Alwina.
 • 7.8.2005
  Včera jela na výcvikový a tábor pro jezevčíky a jejich páníčky MVDr. Monika Vejrostová, majitelka našeho odchovance Diema De Die. Diem byl dnes poprvé na noře a ve svých 9 měsících zvládl norování ukázkově. Jakmile se Monika z tábora vrátí, uvedeme zde fotografie a třeba i nějaké povídání.
Diem De Die Faimold´s Oak 8 měsíců
 • Také nám včerejší večer přišla milá zpráva z Oregonu a psali nám budoucí majitelé jednoho z pejsků po Agátce a Alwinovi. Na pejska v novém domově čeká dům s velikou zahradou a pelíšek - postel budoucích páníčků. Druhý pejsek bude mít také výborné podmínky a navíc ho všude bude doprovázet jezevčičí slečna :-)
Pejsek vrhu E
 • 5.8.2005
  Tento den se nám přesně měsíc po porodu naší Agátky narodila štěňátka po naší Anneli. Jelikož jsme si z předešlého spojení roku 2002 nechali chlapečka Alwina, tak jsme se rozhodli, že z letošního spojení u nás zůstane holčička. Ještě asi není ten správný čas, a tak to Nelinka rozhodla za nás a nadělila nám samé chlapečky. Na obrázku je prvorozený pejsek pár minut starý. Podrobnosti porodu v DENÍKU ANNELI
 • 3.8.2005
  Majitelé našich odchovů - Benjamina, Beppu a Alcesie Faimold´s Oak, nám zaslali nádherné fotografie, které zde uvedeme příští týden. Také uvedeme fotky 8mi týdenních štěňátek po našem Alwinovi a Cele z Debry.
 • 1.8.2005
  Dnes jsme udělali fotky našich čtyřtýdenních štěňátek, což je docela náročné, neboť mimina se od sebe neustále rozlézají a když už konečně dvě leží hezky u sebe, tak třetí začne kňourat a odvede pozornost ostatních. Jediná Elsinka - jako správná psí slečna - čekala, až cvakne spoušť. Poté se nám podařilo vyfotit unaveného Elvise a nakonec se nám podařil i jeden portrét Eiliva, který je malý cestovatel a kromě zastavení se u "mlíkárny" je stále v pohybu. Jinak Elsinka zdědila čistě červenou barvu srsti po babičce Anneli, tygrování, naprosto pohodovou povahu a nekonečnou chuť k jídlu po mamince Agátce a ridge na nose po italském dědečkovi Winnerovi. Eiliv je přesnou kopií tatínka Alwina - nejmazlivější a nejaktivnější. Elvis bude pan pes, nic ho nerozhází a exteriérově je velmi podobný také na Winnera.
   
 • 24.7.2005
  Včera se po našem Alwinovi a Sáře z Anenského Dvora narodila 3 štěňátka (2 holky a kluk). Letos se již po našem Alwinovi narodilo 11 štěňátek - 6 kluků a 5 fen.
 • 18.7.2005
  Přišla nám fotka králičí dcery našeho Alwina a to od Adynky. Adynce to moc sluší a na podzim ji určitě uvidíme na výstavě. Matkou Adynky je trpasličí Cela z Debry na fotografiích níže a baculatí válečci jsou Adynčiní sourozenci jen o 14 měsíců mladší :-)
Ada 1 rok
Ada 1 rok
 • 17.7.2005
  Máme štěňátka!!! Agátka porod zvládla zcela bez komplikací a úplně sama. Tedy úplně sama nebyla, z povzdálí ji sledoval otec štěňátek Alwin a babička Anneli. Mrňouskům je 12 dní a začínají otevírat očka. Mimina denně vážíme a kromě mlaskání a občasného kňourání o nich ani nevíme - což se zanedlouho změní :-)
 • 18.6.2005
  Dnes nám poštou přišlo CD s fotkami Adélky – Cilie Faimold´s Oak. Občas jsme měli pocit, že na nás z počítače nekouká Adélka, ale její matka Anneli :-) Fotky Adélky jsou v POTOMCÍCH Anneli.

  Dále máme novou fotku Diema De Die Faimold´s Oak a to v POTOMCÍCH Agátky. Diem se nerad fotí, stejně jako jeho mamina Agátka, na většině fotek dělá velmi utrápené psí oči a skoro vždy nám při focení usne, taktéž jako jeho mamina.

  Dnes nám po menším pátrání přišly fotografie štěňátek ze spojení našeho Alwina a Cely z Debry a to hlavně díky ochotě paní Kateřiny Benediktové. Moc děkujeme.

  Na fotkách je Cela se svými štěňátky

  Cela se svými štěňátky
  Cela se svými štěňátky
  Cela se svými štěňátky

 

 • 18.6.2005
  Dnes se našim hafanům vůbec nechtělo ráno vstávat :-) Zleva Alwin, Anneli, nad nimi leží Agátka v oblíbené poloze.
Ranní vstávání :-)
 • 16.6.2005
  Před týdnem nás navštívila dcera po našem Alwinkovi x Cele z Debry a to králičí Ada Lipa Moravia. Majitelé nám zaslali fotky z našeho setkání :-) Více fotek ZDE
Ada, Agathea, Anneli
 • 12.6.2005
  Do FOTONOVINEK jsme umístili německé námluvy, kde byla majitelka stanice BELLE AMIE, MUDr. Silvie Růžičková, se svou fenkou Belle Amie z Kozíčku. Na stránce představujeme velice kvalitního německého  krycího psa, který je typově podobný importovanému Winnerovi della Canterana a to nejen elegantní kostrou, výbornou povahou, nadprůměrným osrstěním, dobře vyvinutým hrudníkem (ne hrudník herbářového typu, který je na výstavách "in hafanům" vytýkán, ale tolerován) a správným odstupem od země (což se u většiny našich představitelů projeví až když vystavovaný jedinec zmokne :-))
 • 11.6.2005
  Doplnila jsem do výsledků výstavy ze Žďáru nad Sázavou i výsledky trpasličích fen, které mi nedopatřením vypadly :-(
 • 5.6.2005
   Včera jsme se zúčastnili Oblastní výstavy ve Žďáru nad Sázavou, kde se Alwin Faimold´s Oak stal nejen vítězem třídy otevřené, ale také Oblastním vítězem. Poprvé byl předveden také náš 7mi měsíční odchovanec Diem De Die Faimold´s Oak s oceněním velmi nadějný. Na to, že byl Dymeček na výstavě poprvé a poprvé mu bylo nasazeno výstavní vodítko, tak se nesl jako profesionál, nad množstvím psů se vůbec nepozastavoval a stejně jako jeho matka Agathea vyzýval větší psy ke hraní.
 • 28.5.2005
   Dnes psí slečna jménem Ada Lipa Moravia úspěšně složila Zkoušky vloh a to v I. ceně (181 b – hlas 4). Majitelům Adynky moc gratulujeme !!!

Předávání diplomu

Adynka a její majitelé

 • 22.5.2005
  Napsala nám dcera našeho Alwina a to Ada Lipa Moravia (matka: Cela z Debry). Ada v dubnu oslavila své první narozeniny a nedávno se zúčastnila svodu - Ada je plnochrupá a králičí. Adynka příští týden bude dělat zkoušky vloh a tak ji držíme palce :-)
Adynka 1 rok
 • 8.5.2005
  Byli jsme se podívat na štěňátka po našem Alwinkovi a po Belle ze Strkovských sádek. Golem i Gaya stále vyžadovali naší pozornost a za pohlazení by udělali cokoliv. Více fotek je ve FOTONOVINKÁCH.
Vlevo Golem, vpravo Gaya
 • 23.4.2005
  Dnes jsme se po dvou letech s naší Anneli zúčastnili mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Co se týká zajištění pohody v interiéru, tak to bylo celkem v pořádku. Zklamáni jsme byli hlavně tím, že na WC vybírali peníze a tudíž bylo vidět močící stánkaře přímo za pultem s nabízeným jídlem a bez jakékoliv očisty rukou dále připravovali jídlo za přemrštěné ceny :-( Co se týká posuzování v kruzích, tak u králičích miniatur se člověk v kruhu vůbec nedozvěděl, zda už byl posouzen nebo zda se paní rozhodčí pouze zapovídala s kamarádkou a tak jsme v kruhu stáli a stáli a stáli až paní rozhodčí bez povšimnutí zavolala vítěze ostatních tříd ucházet se o další titul. Naše Anneli získala ocenění výborná 1, CAC, z čehož máme velkou radost a dokázali jsme si tím, že naše Anynka i přes svůj věk 5 let a 11 odchovaných štěňátek je stále atraktivní dáma bez jakékoliv vady na kráse :-) Posudek je ZDE
Anneli 5 let, V1, CAC Anneli 5 let, V1, CAC
 • 18.4.2005
  Dnes jsme byli u našich milých přátel navštívit Banynku Faimold´s Oak. O Banynku je velmi dobře postaráno a stejně kromě maxi výbavy hraček je pro ni nepostradatelnou hračkou plastová láhev, se kterou si dokáže hrát celý den. Stejnou zálibu má i její matka Anneli.
Bertík, Anneli, Alwin, Agathea, Banynka
 • 17.4.2005
  Napsali nám majitelé Cilinky a poslali nám poštou pěkné fotky. Cilince se daří velmi dobře, kéž by to platilo i pro její sestřičky. Majitelé Cesny zajímá jen produkce štěňat na ani ne roční fence a Cikorka byla z důvodu dlouhého hárání vykastrována v necelých 9 měsících :-(
 • 3.4.2005
  Setkání s Diemem De Die Faimold´s Oak, který se loni narodil jako jediné štěně naší Agátce. Dym se prozatím vyvíjí podle našich představ a pokud to tak půjde dál, rádi toto spojení příští rok zopakujeme. Dym má velice pěknou samčí hlavu, pravidelně rozložené tygrování a výbornou přátelskou povahu.
Diem De Die 5 měsíců
 • Zároveň jsme se zúčastnili spádové schůze, kde byly shrnuty úspěchy i neúspěchy chovu jezevčíků za loňský rok, dozvěděli jsme se pár novinek, byl nám správně vyložen standard jezevčíka a zakoupili jsme si chovatelskou ročenku, se kterou si její tvůrci dali skutečně velkou práci, neboť je v ní spousta informací, které se dříve jen tak dohledat nepodařilo.
Zleva hlavní poradce chovu MVDr. Josef Jansa, předseda výboru Mgr. Květoslav Herian během projevu :-(, jednatel MVDr. Daniela Plešová
 • 28.3.2005
  Dnes se v brzkých ranních hodinách po našem Alwinovi narodil pejsek a fenka v chovatelské stanici z Knězáku. V letošním červnu plánujeme další vrhy po našem Alwinovi.

 

 • 5.3.2005
  Dnes dostali čip Alwin a Anneli, Agathea má čip již od srpna loňského roku
Číslo čipu Agathea 203098100137401
Číslo čipu Anneli 978000000384105
Číslo čipu Alwin 978000000374302
 • 3.3.2005
  Tento den bych nazvala dnem PROKLETÝM. Vlastně to začalo už ráno v práci, kdy jsem si na výjezd nevzala lékařský kufřík :-) a tak jsem spěchala zpět do práce a v zamyšlení - "jak jsem jen ten kufr mohla zapomenout" - jsem projela na oranžovou (skoro už červenou). Bohužel mě po chvíli dohnali policisté :-( Nakonec s naprosto zkaženou náladou jsem dojela pro kufřík a vracela jsem se zpět na určené místo - zvířetník. V půli cesty jsem si uvědomila, že jsem pro změnu v práci nechala klíče od vstupu do zvířetníku. Uklidnila jsem se tím, že u zvířat bude paní ošetřovatelka a ta mi odemkne. Vzápětí mi došla SMS od paní ošetřovatelky  - "dnes nedojdu, jsem marod"  - ještě že mají zvířetníky ploty a okna, i když s mými rozměry to byla opravdu fuška nasoukat se do okýnka :-) Říkala jsem si, že snad se už tento den nic nestane a po práci jsem s jezevčími holčičkami naskládanými v tašce odkráčela na autobusovou zastávku, abych se dostavila na plánovanou návštěvu veterinárního oftalmologa.
 • Zcela nečekaně mi během pár sekund zezadu do tašky skočil americký stafordšírský teriér a napadnul Anneli, kterou hlava nehlava válel po chodníku. Pes měl naštěstí alespoň kožený náhubek a tak i přes veškerou snahu se mu nedařilo Anneli uchopit. Vrhla jsem se na staforda a stačila jsem jej chytit za kůži na krku a poté na něj sednout a všemi silami držet dál od Anneli. Bohužel naše druhá jezevčice Agátka v hrůze přetrhla vodítko a začala pelášit pryč, samozřejmě do cesty. Ani si nechci představit, co by se stalo, kdyby mi nepomohli lidé ze zastávky, kteří mi chytili Agátku na silnici a zvedli Nelinku do náruče - já jsem všemi čtyřmi držela vzteklého hafana, neboť jeho mladá majitelka se ani nepozastavila nad touto událostí, naopak dělala, že jí pes nepatří a po pár krocích na psa několikrát hvízdla a ten se mi vytrhnul a odběhl. Pes neměl žádnou známku, ani obojek a za majitelkou jsem neběžela, protože jsem rychle zkontrolovala Nelinku, zda je v pořádku. Popravdě řečeno veškeré teoretické znalosti obrany mi v dané chvíli byly na houby, neboť v rychlosti jakou se vše událo, jsem neměla šanci a jakýkoliv tlak či rány na citlivá místa by tohoto psa spíše povzbudily ........ Člověk si tedy říká, co dělat v takovéto situaci a je vlastně celkem jedno, jaké plemeno to je, protože jakýkoliv pes v nesprávných rukou je nebezpečný a bohužel mě jako sebeobrana napadá pouze jediná a krutá metoda, kterou zde raději nebudu zmiňovat :-(
 • Nakonec jsme dorazily do ordinace, kde nám velmi příjemná a znalá MVDr. Pavla Trnková zkontrolovala naše jezevčice a poté důkladně provedla oftalmoskopické vyšetření. Alespoň jediná milá událost dne - obě naše jezevčice jsou prosté klinických příznaků typických pro daná dědičná oční onemocnění. Certifikáty jsou zde: Anneli a Agathea
  Výsledek vyšetření na DOV + rok vyšetření Další plánované vyšetření
Alwin Prostý KP - 2003 2005 - 2006
Anneli Prostá KP - 2005 2007
Agathea Prostá KP - 2005 2007
 • 15.2.2005
  Poslední dobou píšeme méně, což neznamená, že se u nás nic neděje. Jen stále chumelí a jelikož rádi lyžujeme, tak většinu času trávíme na sjezdovce a ne u počítače. Naši hafani si sněhu taktéž dostatečně užívají ve formě hry na honěnou ve sněhových závějích, vytváření sněhových nor a prohánění havranů. Jinak nám denně volají a píšou milí zájemci z celé Moravy a shánějí se po štěňátku jezevčíčka. Bohužel v naší stanici momentálně štěňátka nemáme a ani neplánujeme, neboť jedna fenka měla neplnohodnotnou říji a nevíme kdy bude znovu hárat a druhá měla loni na jaře 5 štěňat a tak jsme ji při podzimním hárání nekryli a nechali jsme ji pauzu. Existují však stránky, kde jsou zapsané všechny aktuální vrhy jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích v celé ČR a to na DLOUHÉM NORNÍKOVI
Hrabe Agátka, Alwin, Anneli V popředí Alwin, za ním Agátka
 • 4.2.2005
  Před necelým týdnem našeho Alwina navštívila trpasličí jezevčí slečna se svými milými majiteli. Zpočátku si psí slečna nedala říct (tedy se sousedovic voříškem by si dala říct), jen ten náš Alw ji nepadl do oka a občas dostal od Belly na kožich. Po třech dnech soužití Belly s našim Alwinem, kdy už nikdo nedoufal, že dojde k očekávanému spojení, byli hafani bez přítomnosti obecenstva (avšak tajně sledováni majiteli) svázáni ve stodole na seně :-)

Agátka s částí Alwinové výslužky za krytí

 • 2.1.2005
  Vánoce jsem my i naši jezevčíčci jako každoročně trávili v Jeseníkách a říkali jsme si, že Agátka v jiném prostředí alespoň zapomene na Dyma (DIEM DE DIE Faimold´s Oak). Po odchodu Dyma se Agáta vrhla na jeho zbytek granulí a ani si nevzpomněla, že kdy nějaké štěnidlo měla. Štěňátko Dym  již více než týden bydlí u své nové majitelky Moniky, která je z malého tygříka nadšená. Dym, stejně jako jeho matka Agathea v jeho věku, je zcela bezproblémové štěňátko, které v nepřítomnosti majitele ani nevyje, ani neštěká, vzorně baští granule a nadšeně vítá veškeré návštěvníky veterinární ordinace :-) Monika nám tvrdí, že dokonce umí poslouchat na slovo "zůstaň" a veškerou potřebu děla jen venku.
 • Dole na fotce je Agátka s jedním z vánočních dárků, mezi které patřily i další věci jako plyšové jablko s pískacími listy (už nepískají) a plyšové auto (někdo ho už dokonale vykuchal).
Agátka a jeden z vánočních dárků
 • 19.12.2004
  Dnes nás navštívil pejsek z letošního vrhu C a to Coeli Faimold´s Oak. Coeli nám s paničkou donesli spoustu vánočních dárků mezi nimiž byl i velký plyšový myšák, kterému už Alwin stihnul ukousnout nos. Pokud Vás zajímá, jak Coeli vypadá, klikněte ZDE

Vlevo DIEM DE DIE Faimold´s Oak 7 týdnů, vpravo COELI Faimold´s Oak 7 měsíců

 • 18.12.2004
  Za pár dní nás opustí malý Diem, který bude bydlet u MVDr. Moniky Vejrostové v Uherském Hradišti. Diem je malý tvrdohlavý lump, který nenechá nic na pokoji a ničeho se nezalekne. Po Agátce zdědil nekonečnou chuť k jídlu a poté, co zbaští své štěněčí granule, tak se vrhne na mnohem větší granule Alwina a Anneli a neodradí ho ani jejich výhružné vrčení.
 • Jo a mimo jiné tatínkovi Diema (Hugo vom Nordender Rosengrund) byl přiznán v listopadu titul Mezinárodní šampión krásy. Upřímně gratulujeme!!!
Diem a Agátka a zbytek králíka :-)
 • 17.11.2004
  O víkendu nás navštívila Banynka a přijela k nám až z Třince :-) S Banynkou si kromě navštěvování také posíláme dárky a tak jsme Banynce k narozeninám poslali doporučeně balíček (na jméno Banynka Laštůvková). Zamotali jsme však hlavu místním pošťačkám, které daný balíček samozřejmě odmítly Igorovi (manžel majitelky Banynky) vydat a požadovaly příchod jeho manželky. Po zjištění, že se Igorova manželka nejmenuje Bany, ale Lenka, odmítly vydat baliček i jí a Laštůvkovi museli na poštu přivést Banynku, která po prokázání jména v průkazu balíček obdržela :-)
 • A aby toho nebylo málo, tak nám při otevírání garáže naši hafani (kteří z okna viděli kočku) v autě skočili na centrál a zamkli se v nastartovaném autě........
 • 12.10.2004
  Máme nové fotky našich odchovanců vrhu B a to Benjamina a Beppu Faimold´s Oak. Chcete - li se podívat na jejich nové fotky, případně si o nich přečíst pár podrobností, mrkněte na POTOMKY VRHu B.
Beppu a Benjamin Faimold´s Oak - 1 rok
 • 2.10.2004
  Po roce k nám až z Belgie zavítala fenečka z našeho prvního vrhu a to Alcesie Faimold´s Oak alias Sissi. Sissi má na fenku nezvykle dlouhou a bohatou srst, která budí obdiv širokého okolí :-) Zajíma -li Vás více fotek než je uvedeno v potomcích, mrkněte na FOTONOVINKY, kde je Alcesie se svým bratrem Alwinem a maminkou Anneli.
Alcesie Faimold´s Oak - 2,5 roku
 • 26.9.2004
  Fotky nám zaslala Cikorka Faimold´s Oak, jejíž plyšový kamarád je několikanásobně větší než sama Cikorinka :-) Fenečka z loňského vrhu B - Banana Blossom Faimold´s Oak letos oslavila své první narozeniny a také nám zaslala fotky.

Vlevo Cikorinka (4 měsíce), vpravo Banynka (1 rok)

 • 12.9.2004
  Dnes jsme si zajeli do Prahy na Klubovou výstavu, abychom se setkali s našimi jezevčími kamarády a také hlavně abychom viděli Cilii Faimold´s Oak, která nás na výstavě navštívila. Cilia je malý drobeček (ve 4 měsících má 2 kg), který navzdory své velikosti, dokonale ovládá své výborné majitele :-) Nové fotky Cilie zhlédnete ZDE
Cilia 4 měsíce, foto: MVDr. Jana Faimanová
 • 11.9.2004
  Majitelé Cyranka Faimold´s Oak nám zaslali fotografie, na které se můžete podívat ZDE. Syri je prý malý nenasytný darebák, který se od jídla nedá odtrhnout. Jinak je prý velice inteligentní a jen tak se obalamutit nedá, je veliký mazel a jeho největší kamarádi jsou dva milí kluci ve věku 4 a 7 roků.
Cyrano 4 měsíce, foto: Ing. Ivo Husek
 • 5.9.2004
  Jelikož jsme naší Agátce domluvili krytí v zahraničí, vyrazili jsme minulou neděli o půlnoci do německého Eberswalde, kde jsme Agátce vybrali psího manžela. Jeli jsme vlakem, protože tento způsob cestování je jak pro psa, tak pro nás docela pohodlný a i když zrovna byla na kolejích výluka a cesta byla trochu složitější než jsme předpokládali (nedalo se v kuse spát :-( ), v pořádku jsme se v úterý brzy ráno vrátili zpět do Čech a nyní netrpělivě očekáváme, zda Agátka zabřezla. Zajímají - li Vás fotky z naší návštěvy mrkněte na FOTONOVINKY a PLÁNUJEME

Foto z vlaku

Větrné mlýny a západ slunce
 • 21.8.2004
  I letos jsme se setkali při prodeji štěňátek s podivnými zájemci, avšak tentokrát, jako by se s nimi roztrhnul pytel. Dokonce jsme si tyto zájemce rozčlenili na:
 • lenochy - ze 47 zájemců o Coeliho bylo 23 lidí pro něž byla hlavní překážkou vzdálenost (kromě dvou případů to byli pražští občané, kteří brali vzdálenost Brno - Praha jako nepřekonatelnou :-( )
 • šetřílky - obtelefonují všechny inzeráty, je jim vlastně jedno jaký ráz jezevčíka seženou, hlavně ať je co nejlevnější (někteří nám volali i 3x za den v domnění, že volají zase někomu jinému). Když konečně takové štěně seženou - většinou to jsou štěňata odchovávána venku bez valného kontaktu s lidmi, brzy odstavena od matky a krmena zbytky z kuchyně (jen na Moravě jsou tyto chovy tři), pak se po roce soužití se štěnětem podivují, že z předpokládaného králíka mají přinejmenším drobného standarda a ještě kryptorchidního :-)
 • radílky - po sdělení ceny za štěně vždy odvětí: já se ještě poradím s manželem (manželkou) a určitě večer zavolám" a už po nich není ani vidu ani slechu :-)
 • SMSáky - neobětují ani pár korun za telefonní hovor a napíšou SMS .......
 • vyčůránky - volají několikrát, štěně si zamluví, domluví si návštěvu, nikdy nepřijedou a po kontaktu s jinými chovateli zjistíme, že mají štěně zamluvené po celé republice, mnohdy i v zahraničí - jako odstrašující případ uvádíme pana Želinu Radka z Plzně (mobil 777 019021), který si zamluvil štěně nejen u 4 chovatelů na Moravě, ale také minimálně u dvou chovatelů v Čechách, domluvil si návštěvu a nikdy neměl ani tu slušnost zamluvené štěně odvolat. Další podobný případ byl pan Fuksa z Krnova (mobil 606 438905) stejně bezcharakterní jako pan Želina.
 • Naštěstí prozatím žádné z 11ti odchovů u nikoho takového neskončilo a i náš 14ti týdenní nádherný, komplet naočkovaný a částečně vycvičený Coeli alias Fin má výbornou rodinu a žije ani ne 5 minut cesty od našeho domu :-)

Fin s losíkem a Fin s maminkou Anneli

 • 14.8.2004
  Andy - syn našeho Alwinka a Cely z Debry nám zaslal další krásný dopis a spoustu pěkných fotek. Andy už prý umí pár povelů jako třeba "k noze" nebo "sedni", ale také svým majitelům provádí stejné lumpárny jako náš Alwin v jeho věku a řekla bych, že se i vizáží našemu Alwinkovi docela podobá - silnější příměs černé má spíše po mamince, protože její předkové jsou černí s pálením. Více fotek ZDE
Andy Lipa Moravia
 • 11.8.2004
  Dnes nám napsala Cesinka - Nellinka, která žije v Jeseníku, což je kousek od naší chalupy a tak Cesinku můžeme vidět častěji - plánujeme její návštěvu na podzim a moc se těšíme. Z Cesinky roste krásná psí slečna a prázdniny tráví se svými majiteli na chalupě, kde se taktéž jako Cyrano a Coeli střemhlav vrhá do potoka :-), takže to už je třetí štěňátko z letošního vrhu, které miluje vodu.
 • 8.8.2004
  Momentálně trávíme dovolenou s našimi jezevčíčky a posledním štěňátkem na chalupě v Jeseníkách, kde je skutečně nádherně a denně podnikáme výlety do okolí. U štěňátka Celinka se stejně jako u jeho brášky Cyrana, projevila láska k vodě a tak když Celik vycáká všechnu vodu z misky, zamíří k řece, kde by se nejraději brouzdal až do setmění. Ze všech 11ti štěňátek jsme nikdy takové vodomily jako je Cyrano a Coeli neměli, jen pejsek z prvního vrhu - Agent si denně chodí zaplavat do Bečvy - nikdy se však nesnažil potápět v misce s vodou. Matka štěňátek - Anneli nijak vodu nevyhledává, brácha Alwin miluje prohánění stříkající hadice, ale sám do potoka neskáče.Tatínek letošních štěňátek - Valér z Debry - vodu miluje a tak naši letošní psí kluci tuto vlohu zdědili po něm. 
Plavec Coeli 12 týdnů
 • 6.8.2004
  Podařilo se nám uchovnit Agátku, se kterou plánujeme krytí v Německu. Taktéž majitelé Gentiho nás mile překvapili, protože ač si Gentiho pořizovali spíše jako kámoše při sportu (Gentík běhá za běžkami běžně několik desítek kilometrů), složili s ním úspěšně zkoušky z norování a zároveň splnili podmínky pro udělení titulu Český Šampion - takže Agent Faimold´s Oak je již chovný pes.  
 • V červenci nám na mobil přišel mail s nadpisem "Andy pro Alwinka" a jelikož jsme v té době byli na dovolené a na internet jsme přístup neměli, vrtalo nám hlavou, co to může být za Andyho. Po dovolené nás mile překvapil nádherný dopis s fotkami, který napsala rodina pejska jménem Andy Lipa Moravia - což je Alwinův syn (matka Cela z Debry). Foto Andyho ZDE
 • 5.8.2004
  Cikorka Faimold´s Oak dnes odjela se svou rodinou na dovolenou k moři a podle majitelů je to malý rošťák, vlastně kopie naší Anneli. Cikorinka bude králičí - její hmotnost ve 12ti týdnech je 1900 gramů. Cilia Faimold´s Oak splnila přání svých majitelů a bude zřejmě nejmenší štěňátko po naší Anneli - ve 12ti týdnech má jen 1600 gramů, ale jinak je to ďáblík a svým majitelům dělá jen radost. Jakmile obdržíme slíbené fotky, dáme je na stránky. Také nám volala majitelka Cyranka - našeho chytrolína :-) a ačkoli nikdy pejska neměli, k výchově Cyrana se postavili skutečně velmi zodpovědně a i přesto, že jim Cyrano z anglického trávníku vytvořil hliněné tunely a okousal všechny nejzajímavěji kvetoucí kytky, tak mu jeho majitelé poskytli dětský bazén, do kterého si chodí zaplavat.
 • 24.7.2004
  Tento den Radek s Agátkou úspěšně absolvovali Zkoušky z norování a to u Hranic na Moravě (pořadatel OMS Přerov) na místě jménem Kunzov. Pořadatelé si s přípravou zkoušek dali velkou práci, v okolí nory byl skutečně klid, tak jak je uvedeno v řádu, každá práce psa byla hlasitě komentována, takže i přísedící věděli o co jde a každý účastník dostal milý dárek. Za zmínku stojí představit také číslo, se kterým si jeho tvůrci dali určitě práci a tak jsme toto hezké číslo i vyfotili.
 • 11.7.2004
  Tento den jsme po delší době otevřeli emailovou schránku a fotky nám zaslali majitelé Nellinky - Cesny, u kterých Nellinka žije již týden. Fotografie nám udělaly velkou radost a je z nich patrné, že Nellinka se má skutečně královsky :-)
Foto: Libor Kovačevity Foto: Libor Kovačevity
 • 5.7.2004
  Dnes nás navštívila již desetiměsíční Banynka, která se povahově podobá spíše matce - naší Anneli a vzhledově zase naší Agátce (mají stejného otce). Banynka přivezla veliký balíček dobrot a také pískací balónek, který po nájezdu našich jezevčíků po chvíli pískat přestal :-( Fotky Banynky jsou ve FOTONOVINKÁCH.
Banana B. Faimold´s Oak 10 měsíců Banana B. Faimold´s Oak 10 měsíců
 • 3.7.2004
  Tři naše štěněčí slečny už mají své nové majitele a jsme moc rádi, že i přes nával podivných zájemců, se fenky dostaly k výborným lidem, jak tomu bylo už při vrzích minulých. Cilia Faimold´s Oak - Adélka odjela v medvídkové tašce, ve které měla nachystané vodítko ve stejném barevném tónu, mini hračky a dobroty, na Cikorku Faimold´s Oak - Mahulenku čeká velikánský dům se zahradou velkou kam člověk jen dohlédne a na Cesnu Faimold´s Oak - Nellinku byl v autě přichystaný nový pelíšek s pamlsky a hračkami a doma jí společnost bude dělat 14tiletá jezevčice Betty.
 • 28.6.2004
  Tento den jsme v poštovní schránce nalezli růžovou obálku, což značí, že nám píše Banynka (Banana Blossom Faimold´s Oak). Bany nám poslala nádherné fotografie na kterých se povaluje v dřevěné kolébce nebo jen tak dovádí na zahradě. Ani ne za týden, k nám Bany prý přijede na návštěvu - moc se těšíme :-) Jo a abychom nezapomněli, naše další psí holčička Sissi (Alcesie Faimold´s Oak) nám taktéž zaslala nádherné fotky, které zanedlouho budou ve fotonovinkách.
 • 26.6.2004
  Dnes se v Brně konala mezinárodní výstava, na které se otec našich štěňátek - Valér z Debry, stal Nejlepším veteránem a v závěrečných soutěžích, kde soutěžila spousta pejsků se prý umístil na 4. místě. To je šikulka. Panička Valéra našim štěňátkům koupila plný pytlík kostiček s Xylitolem :-) Na výstavě byl také náš odchovanec Gentík - Agent Faimold´s Oak, který získal ocenění V1, CAC. Moc gratulujeme!!!
 • 20.6.2004
  Z našich malých štěňátek se pomalu stávají malí devastátoři a neokusují ouška a ocásek jenom mamince Anneli, ale jejich terčem je spíše Agátka, která se sebou nechá dělat cokoliv. Alw je trochu zdrženlivý vůči štěňátkům, snad proto, že u něj malý Cyrano nemohl najít struk a tak se zakousnul jinam :-)
 • Foto z víkendové procházky:
Alwin s Agátkou
 • 12.6.2004
  Dnes nám majitel Cilky (viz Potomci Alwinka) oznámil, že štěňátka po našem Alwinovi již osídlila nové pelíšky u svých nových páníčků a to pejsci: v Ústí nad Labem, v Praze a v Břeclavi a fenečka v Ostravě Porubě, což je docela náhoda, protože Ostrava je moje rodné město, které často navštvujeme, takže se třeba s Alwinovou dcerou setkáme.
 • 9.5.2004
  Dnes jsme jeli zase norovat. Sice se nám ráno nechtělo moc vstávat a taky jsme si říkali, že po tom, co Agátka na noře předvedla minule, tak je to jen ztráta času. K našemu překvapení Agátka dnes do nory vlítla bez jediného pobídnutí a u každého kotle vytrvale hlásila. Takže asi opravdu něco podědila po mamině, která je v norování šikulka. Nadšený Alw si také noru proběhnul.
 • Mimo jiné - pány myslivce zajímalo modré oko naší Agátky a tak pro vysvětlení i ostatním. Agátka je ve zbarvení červená tygrovaná a je nositelkou merle genu, který kromě toho, že způsobuje prorůstání stříbrných chloupků po celém těle (což je u pejsků černých a hnědých s pálením výraznější), tak někdy zasahuje i do oka, které je tudíž modré (nejsem genetik, takže mé vysvětlení je dosti laicky podáno :-). Agátka část modrého oka zdědila po své babičce ze strany matky. Z 8 Agátčiných sourozenců jsou myslím tygrovaní jen 4, avšak žádný další modré očko nemá :-)  V zahraniční literatuře jsme si přečetli, že tygrovaní jedinci jsou ostřejší (myšleno k ostatním zvířatům) a také mnohem inteligentnější. Nevím jaké mají zkušenosti chovatelé svých tygříků, ale pravdou je, že u naší Agátky už asi chybí jen promluvit ...
Naše vzásná modroočka Agátka s rozžvýkanou botičkou :-)
 • 2.5.2004
  Tento den by se u nás dal nazvat pokusem o norování. Agátka byla seznámena s liškou, ale vůbec nepochopila, že liška není kamarád, ale škodná :-( Do nory nevlezla, a tak jí bylo nabídnuto seznámení s liškou na povrchu - Agátka však zaujala postoj zcela opačný a začala lišku vybízet ke hře :-) Prozatím neztrácíme naději a zkusíme ji lišku ukázat při dalším nácviku.
 • Zcela opačně reagoval brácha našeho Alwina a to Agent. Noru i lišku dnes viděl poprvé a jelikož jeho nejlepším kamarádem je jednooký kocour (se kterým sdílí pelíšek a nezkřivil by mu jediný chloupek), v noře na povel "kočička" lišáka prohnal ukázkově. Však prý ho doma trénovali ve srolovaném koberci :-))
 • Alwin má již sice zkoušky hotové, ale radost z prohnání lišky jsme mu samozřejmě neodepřeli, takže si noru taky proběhnul.
 • 30.4.2004
  Anynka má dnes 4 roky, což jsme náležitě oslavili :-) Napsal nám náš odchovanec Beppu, že absolvoval svod a prý v pohodě, jen zuby moc nechtěl ukázat. Jakmile obdržíme svodový lístek napíšeme Vám více.
   
 • 19.4.2004
  Dnes našeho Alwina navštívila další psí nevěsta. „Verunka“ je již zkušená psí dáma, nedělala žádné drahoty a po chvíli očichávání došlo k očekávanému aktu. Alwík se nezamiloval jen do „Verunky“, ale také do jejích majitelů a tak jim byl na týden propůjčen a se svou nevěstou může trávit více času. Při nástupu do auta si ani nevšiml, že s ním nejedeme L To jsou ty chlapské pudy J
   
 • 10.4.2004 - Život našich jezevounů vůbec není fádní. Pár dní v týdnu žijí ve městě, pár dní na vesnici a veškeré prázdniny na chalupě u lesa. Po pravdě řečeno, jezevčík ve městě to vskutku nemá lehké. Musí být stále uvázán na vodítku a nemá možnost pořádného výběhu (pokud nechcete zaplatit pokutu :-)). Naši jezevouni jsou po víkendovém dovádění na velikém prostranství natolik unaveni, že v týdnu s chutí využívají lenošení na gauči a občas je i donutíme, aby šli s námi do nedalekého lesa na procházku. Na procházce však nelze být celý den (zvláště když má člověk i jiné povinnosti) a tak je opravdu nenahraditelnou možností, mít psy za dobrého počasí celodenně venku a pozorovat je z okna - bohužel některým panelákovým jezevcům se o tom může jen zdát :-( Chcete-li se podívat na naše jezevčíky, provádějící jarní úklid na zahradě - zhlédněte FOTONOVINKY
Zleva Anneli, Agátka, Alwin
 • 4.4.2004 - Pejskovi jménem Alwin Faimold´s Oak, který se u nás narodil a také zůstal, byl 29. března přiznán titul ČESKÝ JUNIORŠAMPIÓN :-))) A ještě jedna milá zpráva - Anneli byla potvrzena březost.
 • 28.03.2004 - Banynka nám v týdnu poslala posudek z Národní výstavy v Ostravě a zní: oko tmavé, fenka v útlém věku, předpoklad velmi ušlechtilé hlavy, dobrá hřbetní linie, na svůj věk dobře vyvinutý hrudník, dobrý pohyb, srst přiměřená věku, ocenění velmi nadějná.
 • 20.3.2004 - Včera jsme se na výstavě setkali s našimi potomky vrhu B a to s Banynkou a s Beppu. Oba broučci jsou velice vydaření a vypadá to, že asi budou oba králičí (přitom Bepíno byl pěkný macík při narození a Banynka zase drobeček). Banynka byla na výstavu přihlášena do třídy dorostu. Pár dní před výstavou, nám Lenka (panička Banynky) ukázkově předvedla, jak Bany na dobrotku umí do postoje a chodí na výstavním vodítku. Na výstavě je však atmosféra zcela jiná, kolem samí cizí lidé, spousta štěkajících pejsků, tak to jaksi ani na tu dobrotu nefungovalo. I tak se teprve 6ti měsíční Bany a její panička moc snažily a Bany byla oceněna, jak nejlépe mohla a to známkou velmi nadějná :-). Více fotek naleznete v odkazu potomci vrhu B a fotonovinky.
Zleva Bany, Beppu - 6 měsíců
 • 13.3.2004 - Tento týden jsme si udělali výlet do Prahy a navštívili jsme psího partnera naší Anneli. Larsík (Valér) je skutečně velice pěkný pes a řekla bych, že kosterně, ale i vitalitou předčí mnohem mladší psí kolegy. Jeho smečka nás hlasitě přivítala a vzápětí došlo k seznámení Larse a Anneli. Byla to láska na první pohled (což je u Anneli pokaždé) a po malé předehře došlo k očekávanému aktu pod vzrostlou borovicí. Jakmile se hafani svázali, byli přeneseni do přichystané psí postýlky, aby se na studené zemi nenastydli. Po příjemném pohoštění a prohlídnutí jezevčích fotek jsme byli převezeni na nádraží a vlakem jsme ujížděli zpět. Chcete-li vidět fotky z našeho výletu mrkněte na námluvy.
 • 28.2.2004 - Oblíbené činnosti našich jezevčíků: Alw čmuchání ke kytičkám, Agátka jak jinak než pod stolem v kuchyni, Anynka se ráda tulí (ačkoliv občas došlo zpočátku mezi Ag a Any k neshodám, nyní jsou nerozlučné kamarádky).
Agátka spící Anynka bdící :-)
 • 15.2.2004 - Dnes jsme byli na Speciální výstavě jezevčíků v Bílovci, která jako obvykle byla uspořádána ve velmi příjemné, výborně zateplené budově se spoustou míst k posezení kolem kruhu a také s pestrou nabídkou občerstvení. Každý vystavovatel dostal originálně vybavenou složku a to nejen s barevnou fotografií náměstí Bílovce na přední straně a barevnými mapkami na straně vnitřní, ale také díky pohlednici Bílovce vložené uvnitř. Z diplomu by si mnozí pořadatelé vyšších výstav (mezinárodní, evropská) mohli vzít příklad, kdy mnohdy dostaneme měkký arch papíru velikostně sotva A5. Na výstavě se nám tedy moc líbilo a rádi návštěvu této příjemné akce příští rok zopakujeme.
Agátka V1, CAC
 • 14.2.2004 - Naši jezevčíčci dostali nový pelíšek, který si velmi oblíbili.
 • 13.2.2004 - Minulý víkend jsme byli na výstavě v Brně, kde náš Alwin splnil podmínky pro udělení titulu Český junioršampión. Také jeho bráška Agent se panu rozhodčímu moc líbil a získal ocenění V1, CAC, r.CACIB a pokud na jaře vykoná zkoušky z norování, splní tak poslední podmínku udělení titulu Český šampión.
 • Děkujeme MUDr. Silvii Růžičkové za výborné předvedení Agenta Faimold´s Oak.
 • Děkujeme paní Lekešové z Horních Beřkovic (prezentace její stanice na: www.westik.cz/almoktar), která našla naši ztracenou kartičku CAC a obratem nám ji poslala.

Úžasní irští vlkodavové vrhu F z chs Surycan, dole vlevo Agáta a nejistý Alw :-)

Foto: Ing. Radek Dušek
 • 29.1.2004 - Dnes jsem mrkla na informace z počítadla na našich stránkách a celkem mě ohromilo, když u data 26.1.2004 bylo číslo 287 (z toho bylo 257 vstupů nových a 26 opakovaných) ??? Běžně je u nás 20 - 30 neopakovaných návštěv denně, ale 257? Nedalo mi to a namátkou jsem prošla pár IP adres, kde jsem se dozvěděla, že nás navštívili lidé nejen z naší republiky, ale skoro 40% bylo ze Slovenska (Bratislava, Košice, Ružomberok, Prešov, Bánská Bystrica, Piešťany, atd.), a dále také z Belgie, Švýcarska, Nizozemí, USA, Kanady, Finska, Francie, Řecka, Anglie, Norska, Itálie, Rakouska a snad i jiných států. U čtení 68. IP adresy jsem zjistila, že taky musím dělat něco jiného než sedět u počítače a zabalila jsem to. Neumím si vysvětlit, co se tento den stalo (a také den následný, i když to nás navštívilo „jen“ 91 návštěvníků).
  Tak tedy všem návštěvníkům děkujeme za prohlížení našich stránek a doufáme, že se Vám u nás líbilo. Zda ano či ne, to nám můžete napsat do knihy návštěv :-)
 • 24.1.2004 - Změnili jsme design našich stránek a upravili jsme odkazy tak, aby sloužili spíše zájemcům o štěňátka. Další množství odkazů je na stránkách Klubu chovatelů jezevčíků, kde zájemci o jezevčíka naleznou spoustu potřebných informací, přihlášky na výstavy, případně i kontakty na poradce jednotlivých rázů.
 • 27.12.2003 - V roce 2004 se pokusíme uchovnit Agátku.
Všechna práva vyhrazena - Faimold´s Oak
 • 14.12.2003 - Našim hafanům jsme koupili svítivé dečky, takže jsou po osvícení baterkou vidět až nakonec našeho lesa a také případný střelec, si je snad nesplete s liškou. Na fotce je Agátka ve tmě :-) a Janina s Ag, Alwikem a Any.
 • 29.11.2003 - Momentálně v naší stanici není nic nového. Nelinka už po miminech netruchlí, naopak, na každém pouličním hafanovi zkouší, zda se nedá přemluvit k tvorbě štěňátek :-) Banynka, ač má teprve 12 týdnů a pouhých 1,7 kg, tak byla se svou rodinou na 3 km procházce na horách a prý vzorně celou cestu ťapala po svých (taky byla velmi obdivována kolemjdoucími lidmi, kteří prý nikdy nic tak malinkého a milého neviděli). Benjaminek a Beppu čekají na poslední očkování, aby také mohli vyrazit na procházku, protože narozdíl od Banynky bydlí ve velkém městě, kde je vyšší riziko infekčního onemocnění, z důvodu větší koncentrace psů.
 • 8.11.2003 - Napsala nám Banynka, která je prý velká čertice a i přesto, že má v 9ti týdnech pouhých 1320g, tak si již podmanila celou rodinu. Benjaminek psal, že chodí čůrat na noviny a jeho nejoblíbenější činností je párání koberců. Beppu má teď nového kamaráda, tak doufejme, že v noci nebude moc naříkat.
 • 1.11.2003 - Dnes naše Bany a Benjamin byli předáni novým rodinám. Bany se konečně dočkala své nové čtyřčlenné rodiny, která nás kontaktovala již v únoru tohoto roku a shodou okolností se narodila den po narozeninách majitele. Bany je malinká a má jenom 1,25 kg, což ve stejném věku neměla ani naše králičí Anneli, Benjamin je taky prcek a má 1,5kg, společnost v nové rodině mu budou dělat nejen 2 děti (Banynce také), ale i křečci :-o
Spící Banynka ve svém novém pelíšku
Benjamin naposledy dováděl s Barrie
 • 26.10.2003 - Za týden nás opustí Banynka a její bratr. Oba budou bydlet na severní Moravě :-)
Beppu
 • 19.10.2003 - Dnes byla naše štěňátka potřetí odčervena. Za 14 dní nás již opustí Banynka, která bude bydlet v rodinném domku ve vesničce na Moravě u milé, sportovně založené rodiny.
Beppu 6 týdnů
 • 12.10.2003 - Tento den se na Banynku přijedou podívat její nastávající majitelé, Bany stále něco a někoho olizuje, Benjamin má nejraději laskání na krku a Beppu umí štěkat na povel - povelem je pískací kohout. Taky všechna mimina už mají špičáky a řezáky, takže začínají zkoušet jejich funkčnost - hlavně na koberci a dece.
Beppu s maminkou
 • 28.9.2003 - Naše štěňata mají 3 týdny a už začínají vrčet, štěkat, kňourat a samozřejmě se staví na nožky. Oproti loňskému vrhu mají delší uši a kluci nejsou tak tmaví. Dne 19. a 20.9. otevřeli očka a poprvé dostali antiparazitikum ve formě pasty.
Benjaminek 3 týdny
 • 20.9.2003 - Dnes se na Národní výstavě v Brně poprvé představil Agent alias Genti, pocházející z naší stanice a hned napoprvé se předvedl ukázkově. Jeho bratr Alw si jako obvykle více všímal psích slečen (včetně jeho milované Agátky :-)). Pan rozhodčí je znám jako přísný, ale spravedlivý a o to více si daných ocenění vážíme.
 • Agent V1, CAC - posudek - kostra středně silná, hlava ušlechtilá, dobrého hřbetu, nasazení a nesení prutu, úhlení hrudních končetin ještě korektní s mírně rozevřeným postojem v postoji, osrstění standardní, vyrovnaná povaha, vynikající prezentace
 • Alwin V2 - posudek - středně silná kostra, ušlechtilá hlava, dobrý krk, hřbet, nasazení a nesení prutu, úhlení hrudních i pánevních končetin, dobrá mechanika pohybu, osrstění standardní
Agathea a Alw odpočívají po návštěvě výstavy
 • 15.9.2003 - Našim psím miminkům bylo včera sedm dní a mají se čile k světu. Hafánci se už docela rychle plazí a náš Alw si zřejmě myslí, že má nového kamaráda, takže do Beppu strčil čumákem a v domnění, že jej Bep bude honit začal obíhat celý pokoj. Po chvíli běhu se šel podívat, kde že ten prcek vězí a se zklamáním zjistil, že prozatím slepý a hluchý Beppu nemá ani pomyšlení na honěnou. Nevím, zda Agáta tuší, že mimina jsou štěňata, ale pokaždé když je pozoruje, tak slintá :-(
 • 8.9.2003 - Včera se nám narodila nádherná štěňátka - dva kluci Beppu a Benjamin a jedna holčička, které nastávající majitelé budou říkat Bany (Banany Blossom - banánový kvítek). Naše Anneli si trošku dala na čas a i přesto, že měla stejný počet štěňátek jako loni, tak rodila o 3 dny později. Ačkoli loni jsme si byli dle příznaků popisovaných v knize jisti, že Any bude za pár hodin rodit, v letošním roce naše Anneli měla stejné příznaky již týden předem, takže naše Janina celý týden bděla ve dne v noci a s napětím očekávala, kdy konečně ustane trhání podložek a přestane se snižovat teplota, která z normálních 38,3°C naší Anneli před porodem klesla na 36,8°C. Anneli stejně jako loni zvládla celý porod bez jakékoliv pomoci.
 • 31.8.2003 - Naše Anneli (3,5 roku) za pár dní bude mít štěňátka a tak jsme ji vyfotili s velkým bříškem. Na fotce je se svým synem Alwinem (1,5 roku), který naši Anneli v tomto období překvapivě hlídá a dokonce ji nechá žrát mu z misky, což jindy nebylo možné. Pokud na fotce hledáte Agátku, tak ta je na svém oblíbeném místě - ve skříni.
 • 17.8.2003 - Za tři týdny se opět náš Alwin ukáže na některých výstavách a doufejme, že se na následujících výstavách bude spravedlivě měřit obvod hrudníku tak, jak tomu bylo nyní v Mladé Boleslavi. Mnoho majitelů psů i přesto, že jejich pes je trpasličí s obvodem hrudníku 32 cm spoléhají na to, že se občas nějaký centimetr promine a psy v důsledku nižší konkurence a vyššího zájmu o králičí psy, řadí na výstavách do králičího rázu. A tak se nám na jedné z výstav stalo, že náš pes - plně vyhovující trpasličímu rázu, byl vůči soutěžícímu maxi kolegovi (pes, který se tak tak vlezl do 36 cm) moc drobný, ale vůči některým králíkům (kteří jsou vlastně trpaslíci avšak účelově zařazeni do králíků) rovnocenný a tak málem vyloučen do králičího rázu i přesto, že je zbonitován jako trpaslík a trpaslík správně také je! Nyní si tedy nevíme rady, kam psa vlastně hlásit. Máme spoléhat na to, že se našemu hafanu odpustí pár centimetrů v králičím rázu a nebo máme čelit nepříjemnému rozhodčímu, který nám tvrdí, že pes je králičí? Bohužel nám připadá, že se populace trpasličích jezevčíků začíná velikostně přibližovat spíše jezevčíkům standardním. V podstatě je také různý rozdíl v utahování metru a také rozdíl v metrech. Někdo má metr kovový, někdo plátěný. Třeba by bylo lepší, aby všichni rozhodčí měli povinnost mít jeden druh metru, nejen na výstavách, ale i při bonitaci a hlavně, aby se všude dodržovaly dané rozmezí OH!
 • 1.8.2003 - Dnes odlétáme na dovolenou do teplých krajů a tudíž naši jezevčíci byli rozmístěni k našim spolehlivým chůvám. Fenka Anneli (tváří se, že snad i bude mít štěňata) je již pár týdnů u mé maminky v Jeseníkách a naši dva rošťáci Alw a Gaty jsou na hlídání u naší dlouholeté přítelkyně Moniky (také budoucí veterinářky) v Uherském Hradišti.
 • 11.7.2003 - 20.7.2003 - Jsme byli na jezevčím táboře v Černíkově v okrese Domažlice, kde náš 16ti měsíční pes Alwin úspěšně složil barvářské zkoušky a zkoušky z norování. Toto je výhled z našeho pokoje, kde náš Alwík s Agátkou odpočívali po výcviku či výletě.
Foto: Radek Dušek
 • 28.6.2003 - Jako každoročně jsme dnes byli na mezinárodní výstavě psů v Brně. Výstava byla uspořádána celkem dobře, až na ty dost přehnané ceny za jídlo a nápoje v areálu. Náš Alwík se tam setkal se svým bráchou Agentem a společně si zaplavali ve fontáně v areálu výstavy.
Bratři Agent (vlevo), Alwin (vpravo) - v den výstavy
 • 26.6.2003 - Tento týden jsme hlídali Sissi, takže jsme s ní udělali pár fotek. Bohužel se Sissi nesetkala s naší Agátkou, protože ta k nám přijede o víkendu (již dohárala) a my Sissi vezeme dnes večer již do Brna.
Zleva Alwin a Sissi 15 měsíců, Anneli 3 roky (matka Alwina a Sissi)
 • 21.6.2003 - Dnes jsme byli na oblastní výstavě v Praze Kunraticích. Jelikož já ani Simone (majitelka Sissi) jsme nechtěli jít vystavit naše psy, tak to vzala na sebe Janina a i přesto, že již od rána ji bylo zle (nyní má chřipku), tak potomci po naší Anneli dopadli výborně. Alcesie Faimold´s Oak - Sissi se stala vítězkou třídy mladých (posudek je naprosto stejný s posudkem našeho psa Alwina - viz Alwin výstavy) a také kandidátkou chovu s bonitačním kódem 1b/AR/5 (oko tmavě hnědé, barva červená s příměsí, mimořádně ušlechtilá hlava, vynikající mechanika pohybu, vyrovnaná povaha), obvod hrudníku 33 cm. Alwin Faimold´s Oak získal ocenění výborný 2. (na prvním místě se umístil opravdu pěkný pes jménem Danny) a stal se taktéž kandidátem chovu s bonitačním kódem 0a/LRZ/5 (tmavé oko, červená barva, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, absence P1PD, vyrovnaná povaha), obvod hrudníku 32 cm.
 • 8.6.2003 - Celý víkend jsme byli na výletě na chalupě v Jeseníkách. Agátka se již pořádně rozhárala a tak chodila večer na dlouhé procházky a během dne se válela na balkóně s výhledem na les. Alwin a Nela se koupali v potoce a potom běhali po louce a sušili se. Alwinkova sestra Alcesie již přiletěla z Belgie a zhruba měsíc bude na prázdninách v České republice. Také se ozvali majitelé Agenta Faimold´s Oak a zřejmě se přijedou podívat na výstavu do Brna, takže se tam asi sejdou všichni sourozenci z prvního vrhu.
Vlevo vykoupaná Anneli s Agátkou
 • 24.5.2003 - Dnešní den jsme vstávali ve 4 hodiny ráno, abychom se včas dostali na mezinárodní výstavu v Litoměřicích. V tomto městě jsme byli poprvé a na výstavě se nám moc líbilo. Jelikož bylo na této výstavě spoustu stánků se psími dobrotami a hračkami atd. a tyto stánky byly hezky pohromadě, nakoupili jsme našim jezevcům spoustu dobrot a pár hraček. V areálu byly také hadice s pitnou vodou, fontána, spousta laviček a míst k posezení pod stromy, takže vlastně nebylo nic, co bychom postrádali. Celkově nám tato výstava připadala velice hezky uspořádána a rádi se příští rok do Litoměřic vrátíme.
 • 18.5.2003 - Příští týden jedeme do Litoměřic, kde budeme vystavovat Alwina a Agátku. Doufejme, že se Agátka alespoň jednou v kruhu normálně projde a nebude se válet, chvílemi na zádech a chvílemi na břiše tak, jako tomu bylo ve Žďáru nad Sázavou. Až na postoj, který celkem zvládá, si dělá co chce.
 • 26.4.2003 - Jelikož bylo dnes nádherné počasí, vyrazili jsme na výlet na zříceninu Žampach. Nahoře na kopci vál vítr a tak našemu Alwikovi málem ulítly uši :-) Následující měsíc budeme absolvovat dvě výstavy, svod a lovecké zkoušky.
Alwin 1 rok, Agátka 6 měsíců, Any 3 roky
 • 5.4.2003 - Tento víkend je skutečně nevlídné počasí. Chvíli prší, chvíli chumelí, občas vysvitne slunce a proto místo "norování" na zahradě, naši jezevčíci "norují" v posteli pod peřinou.
Agátka a Any si hrají (Ag 5 měsíců, Any 3 roky)
Agátka a Anynka se svým oblíbeným jezevčíkem
 • 2.4.2003 - Janina nás vzala do Brna, prý si musíme zvykat na společnost více lidí, protože doma nám dávají lišky dobrou noc. Setkali jsme se s fenkou Diou Věkor (matka Anneli a babička Alwiho) a otcem Ich. Ythosem vom Rainerschloessl (otec Anneli a děda Alwiho).
 • 23.3.2003 - Jelikož se oteplilo, tak všichni naši hafani jsou od rána do večera venku. Nejvíce se to zamlouvá 5ti měsíční Agátce, která je podzimní štěňátko a kromě sněhu ještě nic jiného nezažila. Zahrada je veliká a naši jezevčíci neustále dovádějí a prohánějí se, a tak každý večer na posilněnou dostanou kuřecí vývar, a poté s umytými tlapkami a rozčesanou srstí zalezou pod peřinu. Občas jim večer k akváriu přistavíme židli a tak místo večerníčku v televizi, sledují rybičky. Někdy si říkám, aby Radek jednou nepřišel z práce a v akváriu místo 16ti rybiček neplavala Anneli, která je z nich zcela unesená.

Alwik, Anynka a Gatynka - 22.3.2003

 • 20.3.2003 - Naše zvířecí rodinka se rozrostla o rybičky. Nikdy by nás nenapadlo, že tyto živočichy budeme chovat, ale jelikož se na daných rybičkách prováděl školní pokus, po kterém měly být usmrceny, cítila jsem potřebu dát jim ještě šanci. Zbylých pokusných rybiček bylo šest, připadalo mi, že jim je smutno a tak do nově zařízeného 60ti litrového akvária jsme jim s Radkem pořídili dalších 10 kamarádek (nebo kamarádů?).
 • 15.3.2003 - Tento den se konala Národní Ostravská výstava a to ve velice hezkém, dobře zatepleném, nově vybudovaném paviloně. Velmi se nám líbilo posezení u jídla v pavilonu, kde byly závěrečné soutěže. V Brně to jsou většinou dřevěné lavice, nebo se musíte najíst ve stoje a ještě je Vám většinou zima. U tohoto stánku byly pohodlné vypolstrované židle, kde jsme během vystavování mohli v klidu posedět a občerstvit se. Soutěžili jsme nejen s Anneli, která se stala výborná 1., CAC, Národní vítěz, ale zároveň byla tato výstava premiérou pro našeho Alwina (když nepočítám výstavu v jeho štěněcím věkum - v 6,5 měsících - na podzim). Alwin získal ocenění výborný 1., CAJC. Za odměnu jsme našim jezevcům koupili nějaké hračky z nichž nejlepší je pískací a zároveň chrochtací plyšový pomeranč (dle vzoru kamarádky Lenky, která své jezevčici Krystýnce koupila plyšový ananas). Taky jsme museli doplnit zásoby červených hraček, které se našim jezevčíkům líbí ze všech nejvíce, a tak dostali červené pískací jablko (už nepíská) a červeného ježka (chybí mu už kousek čumáčku).
 • 8.3.2003 - Dnes jsme se zúčastnili spádové schůze, která se konala v útulné hospůdce v Dříteči. Na této schůzi nám byl předán pohár a diplom pro naši Anneli, která se stala vítězkou pracovního poháru KCHJ ČR za králičí jezevčíky dlouhosrsté. Máme z tohoto úspěchu velikou radost a moc si tohoto ocenění vážíme.
 • 7.3.2003 - Ozvali se nám majitelé Gentiho. Genti váží 4,5 kg, je velký mazel, nejraději spí na prádle majitelů, takže když není k naleznutí, tak spí v umyvadle, kde čeká prádlo na namočení... Sissi již dělá pokroky ve psí škole, umí pár povelů a celkově si zvyká na přítomnost více psích kamarádů. Včera měla k večeři mušle, po kterých se může utlouct (na rozdíl od své majitelky :-))
 • 22.2.2003 - Dnešní den jsme strávili v Litomyšli na Speciální klubové výstavě, kde naše Anneli získala krásné ocenění a to výborná I., CAC. Na výstavě se nám moc líbilo, hlavně prostorné kruhy a posezení kolem nich. Jediné co nám chybělo, byly koberce v kruhu, a tak se  někteří hafani v postoji na chladném betonu klepali a hrbili zimou.
 • 8.2.2003 - Dnes jsme byli s Anneli na mezinárodní výstavě v Brně, kde splnila podmínky pro udělení Českého šampionátu. Sissi (Alcesie) byla v Belgii přihlášena do psí školy.
 • Na fotce jde jako první Klára Prokůpková s fenou res. CACIB Nelou Klamap Debra, jako druhá Jana Faimanová s Anneli ze Střelické bažinky
 • 1.2.2003 - Za týden nám začne výstavní sezóna a tak chodíme s Alwinkem na výstavním vodítku  a opakujeme postoj. Prozatím to Alw bere jako hru, takže na výstavním vodítku jde hezky a do postoje se pro dobrotku taky hezky postaví. Horší to je s Anneli. Výstavní vodítko se jí vůbec nelíbí a do postoje se taky nehrne a už vůbec ne kvůli nějaké dobrotě (prostě ji úplně přejde v kruhu chuť - ani se nedivím, zkuste si výstavní vodítko dát na krk :-))
 • 25.1.2003 - Všem našim jezevčíkům se již daří dobře, Agátka již nekašle. Pomalu začínáme Alwina připravovat na lovecké zkoušky, ale prozatím nám připadá nemožné, aby poslouchal na slovo jako jeho matka Anneli. Hárající feny jsou nyní voňavější než pamlsek, který dostane za odměnu. Zatím výborně ovládá povel "ke mně" a povel "zůstaň".
 • 11.1.2003 - Agátka je sice ještě pořád nemocná, ale lékař prozatím vyloučil podezření na psinku. Bohužel onemocnění trvá již měsíc, a tudíž Agátku nemůžeme stále naočkovat.  Jelikož Agátka přestává tolik kašlat, pan doktor nám dovolil vzít Agátku občas na zahradu. Pro tuto příležitost má Agathea nový svetr.
 • 1.1.2003 - Rok 2003 nezačal pro nás nejlépe. Anneli si vykloubila nožku, když na Silvestra tajně vyskočila na stůl a snědla všechny chlebíčky a Agátka má již delší dobu zřejmě infekční laryngotracheitídu, takže denně jezdíme k našemu výbornému panu doktorovi, který Agátce subkutánně aplikuje antibiotika a kortikoidy - v nízkých dávkách (kortikoidy byly aplikovány dva dny, z důvodu snížení otoku sliznic). Doufejme, že nebude platit přísloví "jak na Nový rok, tak po celý rok."
 • 28.12.2002 - Děkujeme všem za nádherná vánoční a novoroční přání, kterých si moc vážíme. Ozvali se nám také majitelé Gentiho, který je veden sportovně. V létě chodí po horách a v zimě běhá za běžkama. Sissi (Alcesie Faimold´s Oak) se svou paničkou Simonou Giddelo nám poslali krásné přání a pravidelně nám píšou jak se jim daří. Naši jezevčíci trávili vánoce v nádherně zasněžené chaloupce v Horní Čermné a samozřejmě na Štědrý den ochutnali kapra a dostali od veškerého příbuzenstva spoustu hraček (většině z nich už chybí nožičky, křídla, ploutve a ostatní vyčnívající části - naštěstí jsou z latexu, takže žádné nebezpečí nehrozí).
 • 7.12.2002 - Dnes jsme si dovezli novou jezevčí holčičku Agátku. Agátce je necelých 8 týdnů a má 1400 gramů.
 • 24.11.2002 - Oba naši jezevčíci budou natrvalo přestěhováni do rodinného domku ve východních Čechách.
 • 14.11.2002 - Naše Anneli byla vyhlášena nejlepším pracovním jezevčíkem svého plemene za rok 2001, což nám udělalo ohromnou radost !!!
 • 24.9.2002 - Před týdnem jsme navštívili jedno z našich štěňátek a to Agenta Faimold´s Oak. Genti žije v rodinném domě, má mahagonovou barvu, mohutnější kostru a pokud mu bude snížena dávka krmení na den (prozatím byl krmen jako bernardýn), pravděpodobně ho uvidíte na mezinárodní výstavě v Brně. Také nám přišel pěkný dopis od Sissi z Belgie. Sissi má extrémně dlouhou srst na svůj věk a jelikož i paní Simona Giddelo má zájem navštěvovat výstavy, pravděpodobně ji také na některé z českých, ale i zahraničních výstavách uvidíte. Jelikož se v naší chovatelské stanici  štěňátka narodila poprvé, jsme nadšeni, že se dostala do dobrých rukou, a vážíme si, že nám jejich majitelé stále dávají vědět, jak se našim miminkům daří. 
 • 14.8.2002 - Alcesie Faimold´s Oak minulý pátek odjela natrvalo do svého bydliště a to do městečka Lier v Belgii. Ještě před odjezdem se setkala se svým otcem Winnerem della Canterana, kterému se velmi podobá. MUDr. Silvie Růžičková pořídila pár fotografií, které zde později dodáme.
 • 20.7.2002 - Vrátili jsme se z výcvikového jezevčího tábora, kde se nám moc líbilo a doufáme, že se podobná akce bude příští rok opakovat. Budeme mít spoustu nádherných fotografií, které nám jednotliví fotografové slíbili zaslat, takže jakmile fotky obdržíme, hned je dáme na naše stránky.
 • 7.7.2002 - Dnes nám bylo oznámeno, že otec našich štěňátek multišampion Winner della Canterana získal o víkendu na světové výstavě psů v Amsterdamu nejen 30. CACIB, ale stal se Světovým vítězem roku 2002. Majitelům Winnera upřímně gratulujeme.
 • 5.7.2002 - Dnes nám přišel dopis od Sissi, která nás pravděpodobně navštíví na jezevčím táboře v Butově, kde se setká se svým bratrem Alwinem.
 • 28.6.2002 - Všem našim štěňátkům se daří dobře, Sissi je na dovolené na Šumavě, kde prohání motýly, chytá brouky, loví čmeláky a dokonce zakousla myš. Taky už prý plavala v potoce. Až se vrátí z dovolené, tak bychom měli obdržet pár fotek, které Vám zde samozřejmě ukážeme. Gentiskovi se daří také velice dobře a navštívíme jej koncem července. Zítra se jdeme podívat na Intercanis v Brně, kde hodláme nakoupit psí dobroty a nové hračky Anynce a Alwimu.
 • 27.5.2002 - Dnes nám volali majitelé našich štěňátek. Gentiho nejvíce zaujala zahrada a to záhony, které upravil a poryl podle svých představ. Alcesie neboli Sissi se zase nemůže vynadívat v zrcadle, které sahá až na zem. Holka se tedy nezapře. A náš Alwísek, ten má zase shromažďovací schopnosti. Do svého pelíšku si nanosil již tři toaletní rourky, veškeré boty které byly k mání, ponožky (od každého páru jednu), pamlsky a neskutečně ohromné množství hraček, mezi kterými se občas najdou i hračky Radyho synovce. Je celkem zajímavé pozorovat Alwiho, jak se ukládá k odpočinku do svého pelíšku, do kterého se musí šplhat přes horu nastřádaných věcí a pískajících hraček.

 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak