Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

English Deník Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Deník Anneli
Deník Flashie
Deník archiv

Deník

 • 14.3.2013
  V měsíci březnu se nám za 12 let chovu narodila štěňátka celkem čtyřikrát a to 21. vrh A, 14. vrh G, 7. vrh O a 4. vrh K. Všem oslavencům blahopřejeme a přejeme hlavně zdraví a spoustu dalších krásných zážitků se svými majiteli. Zároveň musíme tiše zavzpomínat na našeho odchovance Beppu, který tento den odešel jako velmi mladý pejsek a způsobil tak velký smutek jeho i naší rodině..... Bepuško, doufáme, že se na nás koukáš a máš se dobře.

 • 25.2.2013
  Ještě jsem našla foto Eiliva Faimold´s Oak, které nám přišlo o vánocích. Eilivek je synem našich zesnulých jezevčíků, Alwinka a Agátky. Děkujeme za nádherná fota paní Kubinové :-)

Eiliv Faimold´s Oak 7 let Eiliv Faimold´s Oak
 • 24.2.2013
  Přidávám nastínění naší situace o víkendu. Před domem bílo, za domem bílo, na procházku chtěla jen naše Karmínka a českohorák Bond, ten si to doslova užíval (stejně tak si v pátek užíval tahání saní, kdy mě i s nákupem utekl do lesa a já hledala banány a pečivo mezi stromy :-)) Po návratu domů si Karmín skočila k holkám na gauč.

Zleva Flashie, Jami, Karmínka - pohoda na gauči, kousek od krbu :-)
 • 24.2.2013
  Přišlo nám foto Mathyho Faimold´s Oak a to ze Štědrého dne, kdy Mathy rozbaloval dárky. Mathy je nádherný pejsek, na svůj věk nadprůměrně osrstěn, celkově to je spokojený mladý pes, kterému se dostává velké lásky nejen celé rodiny dospělých, ale i malého chlapce, jehož je nejlepším kamarádem.

 • Další foto našeho odchovu přišlo od Komsičky, oficiálně Komsi Komsa Faimold´s Oak, která se stala CHOVNOU FENKOU. Máme z toho obrovskou radost, neboť je to jediná pokračovatelka rodu po naší zesnulé Agátce a moc děkujeme manželům Kopčilovým a hlavně manželům Klášterkovým, že z mladého štěnidla vykouzlili dospěláckou slečnu.

Mathy Faimold´s Oak 6 měsíců
Komsa se svojí spolubydlící
 • 23.2.2013
  Dnes náš malý Naakve Valdian otevřel očička. Je to velmi klidné psí miminko, které vlastně nepoznalo žádný stres,neboť nemusí bojovat se sourozenci o nejplnější cecík a podle toho se chová. Zásadně spí na zádech, občas zapomene zatáhnout jazýček a celkově ho nic nepřekvapí. Už proto se asi na nás moc těšil a otevřel očička o pár dní dříve, než naše předchozí štěňátka (tedy kromě Cyrana Faimold´s, to byl taky rychlík a vyrostl z něj nádherný pes).

Naakve Valdian 10 dní
 • 13.2.2013
  Tento den se nám narodilo nádherné tygrované štěňátko ze spojení Jamima Joya Faimold´s Oak a Valdi Klamap Debra. Pejsek dostal jméno NAAKVE VALDIAN Faimold´s Oak, první jméno získal v domovské stanici a druhé po svém tatínkovi. Poprvé se nám přihodilo, že se pejsek přisál k mléčné žláze a přitom byl ještě spojen s fenkou pupečním provazcem. Máme z Valdíka obrovskou radost, nejen pro zbarvení, které není vždy samozřejmé i přesto, že je rodič tygrovaný, ale i celkově, neboť je to pejsek z ojedinělého spojení.

Naakve Valdian 3 dny
 • 3.1.2013
  V tomto roce přejeme všem našim příznivcům hlavně zdraví, štěstí a kolem sebe jen Ty, kteří Vás mají opravdu rádi :-)

 • Od doby, co nežijeme ve městě, Silvestr trávíme s kamarády a to většinou výšlapem na místní kopec, na kterém si uděláme piknik, rozděláme ohýnek (pro hasiče, v ohništi, které je na tomto kopci  k tomu určené) a v závislosti na počasí buď dovádíme ve sněhu a nebo máme jinou zábavu. Letos jsme vzali jen Karmínku a našeho českohoráka, protože Flashie byla zrovna svolná a nechtěli jsme za sebou táhnout psy z celé vesnice a Jami je snad březí, tak jsme ji nechtěli vystavit několik hodin v mrazu. Den jsme si hezky užili a navečer naši hafani dostali vařená kachní vejce, na kterých si pochutnali tak, že nám Jami začala chodit do kachníku pro vejce sama.

 • 16.10.2012
  Ještě jsem zapomněla doplnit fotky, které nám v létě zaslala Simone Giddelo Kinská a to všechny fešáky z naší stanice - Alcesii (10,5 roku), Elvise a Fennel Fragrance (oba 7 let), plus sestru naší Flashie - Fionku. Simčo mnohokrát děkuji :-)

 • 6.10.2012
  Tento den byl významný pro naši Karminu Karre, která se poprvé zúčastnila Oblastní výstavy v Praze. Karmínka získala ocenění Výborná 1. s tímto posudkem: OH 28 cm, drobnější fena, korektní chrup, při pohybu volný loket. Za přípravu a předvedení moc děkujeme manželům Klášterkovým :-) Jakmile nám přijde foto, ihned ho doplníme.

 • 9.9.2012
  Tak dnes máme hned několik radostných zpráv. Dcera naší Flashie, černopálená Luna Lecea Faimold´s Oak, dnes absolvovala své první zkoušky a to Barvářské. Vše bylo premiérou nejen pro začínající chovatelku Mgr. Zuzku Bohušovou, ale i pro Lisinku, která má teprve 15 měsíců a hned získala ocenění NEJLEPŠÍ BARVÁŘ DNE!!! Před týdnem se Lisinka zúčastnila Oblastní výstavy, kde se stala Vítězkou třídy. Tak nějak mi to připomnělo období s naší Nelinkou, kdy jsem s pomocí knihy a radami paní Paulíkové poprvé nacvičila Anneli ze Střelické bažinky a Anneli se tenkrát stala nejlepším vlohovým psem dne (letos to bylo 11 let a Lisinka je pravnučkou naší Anneli). Zuzko moc gratulujeme a přejeme další úspěchy :-)

 • 25.8.2012
  Tak dnes šel do světa náš černopálený krasavec MATHY Faimold´s Oak. Ano, první štěňátko naší fenky Jamimy má jméno Mathy, které si vybrali sami majitelé. Vlastně je již tradicí, že lidé, kteří mají u nás dlouhodobě zadané štěňátko, si mohou sami vymyslet jméno, my jen oznámíme, které písmeno v abecedě je zrovna na řadě.

 • Mathy bydlí ve Zbraslavicích na Kutnohorsku a je to vůbec první štěně, které v této oblasti od nás bydlí. Mathy má výborné majitele a doma na něj čekala desetiletá standardní jezevčice Ajda, ke které Mathysek rychle přilnul. Děkujeme vzorným majitelům za zaslání fotek :-)

Ajda a Mathysek
 • 12.8.2012
  Dnes jsme po roce a půl zavítali na Klubovou výstavu v Jevíčku, nejen abychom podpořili naše kamarády ze stanice Of Elven Star, kteří nás poctili několikadenní návštěvou, ale také jsme doufali, že potkáme pár starých známých :-) Vše se vydařilo, potkali jsme kamarády (njn - mysleli, že jsme vstali z mrtvých :-))), domluvili jsme partnery pro naše fenky a poté jsme se radovali z úspěchu našich přátel, kteří s Anamsunamoňáckým Briankem vyhráli celou výstavu!!! Výherci se s námi podělili o dort, který byl opravdu vynikající. Foto dortu a všech pejsků u nás na návštěvě dodáme, až dorazí.

 • 25.6.2012
  Tak vás zdravím po dlouhé době a ačkoliv by se mohlo zdát, že dlouhodobá nečinnost na stránkách je nečinnost celková, opak je pravdou. K dnešnímu dni máme necelou stovku užitkových zvířat a tak se vše točí kolem kuřátek, hus, krůt, holokrček, perliček, kachen, králíků, brojlerů atd. Dokonce se nám s manželem podařila zprovoznit historická líheň a máme vlastní odchovy kuřátek - maransek, araukan a vlašek :-) Kdyby byl zde někdo, kdo by chtěl vyměnit mladého kohouta maransky nebo araukany, klidně napište. Volná kuřátka nemáme. Po večerech, v období deště a kruté zimy se pokusíme napsat pár řádků o našem hospodářství, jindy na to není čas.

 • A teď jezevčí novinky:

 • Naše černopálená trpasličí fenka Jamima Joya Faimold´s Oak porodila své první štěňátko.

 • Zároveň chceme moc poděkovat majiteli krycího pejska za velkou vstřícnost a ochotu a i přesto, že jsme měli původně vybraného jiného ženicha, kterého jsme z důvodu časové omezenosti jeho majitelů, nemohli využít, jsme rádi že jsme nakonec šáhli po mnohem menším Artíkovi Canis of Czech.

 • Navštívil nás Idar I. Faimold´Oak, syn Flashie a Nobela. Idar je nádherný pejsek, který je pro své majitele výborným společníkem.

Idarek 3 roky Vlevo majitel Idarka, vpravo náš český horský pes
 • Navštívila nás černopálená fenka Luna Lecea Faimold´s Oak. Je to loňská dcera naší Flashie a Dennyho z Neratovické skalky. Fenka předčila veškerá naše očekávání, je králičí, má kvalitní dlouhou srst (na fotce má vyholené bříško z důvodu delšího hárání a provedeném USG), dokonalé pálení, je plnochrupá a má úžasné majitele, kteří s fenkou nezahálí (už mají hotový svod a cvičí na zkoušky) a určitě ji letos ještě někde uvidíme.

Lisinka 8 měsíců

 • Navštívili nás majitelé Komsi Komsa Faimold´s Oak - dcera Agátky a Hobítka z Nedošínského háje. Prozatím nemohu víc pro pověrčivost prozradit, ale snad nás čeká milé překvapení. Děkuji manželům Kopčilovým, že svého miláčka dali do školičky a manželům Klášterkovým za ochotu a nalezení chvilky na naše odchovance ve svém nabitém programu :-)))))

Dvouleté sestry
 • Naše Karmínka je nyní také ve školičce a to proto, že máme kamarády, kteří jsou v nácviku na zkoušky a ve vystavování machři (nejen v tom :-)) a tak je lepší fenku přenechat profesionálům, než něco pytlíkovat sám (zvláště po 5tileté výstavní pauze). Moc bychom chtěli pozdravit také sestru naší Karmínky a Komsi a to černopálenou Komtesku, jejíž majitelé jsou moc šikovní, bohužel učený z nebe nespadl a využít nabízenou pomoc není nic ponižujícího.

 • Majitelé Banynky a Josephina (dcera po Anneli a syn po naší Flashie) nám koncem května zaslali malý dárek - fotky našich odchovů na magnetkách :-) Děkujeme Leni a Igorku, už visí na lednici. Dole foto naší Anneli a její dcery Banany Blossom (otcem byl Winnifred Trias)

 • Našemu novému hlídači českého horského psa jsme vytvořili stránku ZDE. Dole foto českohoráčka a entlebuška.

 • 23.10.2011
  Příště Vás seznámíme s naším novým nádherným pejskem Českého horského psa, který výborně doplňuje naši smečku. Prozatím prozradíme, že se jmenuje George Hvězda Vysočiny, říkáme mu Bond a jsme jím naprosto okouzleni. Jméno nám pomohla vymyslet naše kamarádka přes jezevčíky, která u nás trávila pár týdnů a kromě pomoci s česáním ovoce a sklízení zeleniny, výborně pečovala i o naše jezevčíčky a děti.

Očesat desítky stromů dá docela práci, ještě, že máme vděčné jedlíky :-)

 • 20.10.2011
  Letošní léto jsme moc necestovali a to ani rodinně ani s pejsky, neboť nás čekala kompletní úprava statku, což se k září 2011 konečně podařilo. Jsme sice totálně vyčerpáni, nicméně doufáme, že tuto stavbu budeme již jen zvelebovat a upravovat a to nejen pro naše zvířátka. Naši pejsci opomenuti nebyli a tak pokud vysloveně nelilo, tak mě denně doprovázeli na procházkách s dětmi kolem rybníku a vodu, kterou milují, jsme si všichni dostatečně užili. Občas jsem kočárek vyměnila za manduku a tak jsme prošli i mnoho polí a lesíků v doprovodu slídících hafanů.

 • Dodáváme fota z rybníku, což si nejvíce užívala asi Karmínka s Harim.

 • A také musím dodat, že jsme v září spojili narozeniny našeho entlebuška Hariho (6 let) s narozeninami Jamimy (2 roky). Jako tradičně dostali dárky všichni naši pejsci a tak kromě plyšáka Pata, zajíce, psa a ovečky, dostal Hari neoprénovou hračku do vody a všichni si pochutnali na Mapes sušených dobrotách. Ráďa hafanům dovezl z jatek kýbl hovězího, což mělo úspěch největší.

Zleva Flashie, Karmina, Jamima
Jamima Joa
Karmína a Hari
 • 12.10.2011
  Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří na nás myslí a zasílají nám informace a fotky našich odchovů. V létě se nám sešlo pár nádherných fotek, které zde uvádíme. Zvláště u Kelvinka, u kterého jsme doufali, že se přece jen někdy ukáže, nám jeho foto udělalo radost a víme, že se má moc dobře. Mrzí nás, že nemáme žádné informace o jeho sestřičce Komsi Komsa, kterou před necelým rokem prohlídla naše kamarádka a shledala nádhernou psí slečnu, která by se určitě uplatnila v chovu. Jako poslední fotku dodáváme foto Karmíny Karre (sestra Komsi a Kelvinka), která je velikostně srovnatelná s 8mi týdenním štěnětem Lordem Alwinem, ačkoliv jí je 1,5 roku.

Kelvin Kontrast Faimold´s Oak (Agathea Tigress Anamsunamon x Hobit z Nedošínského háje) - červený tygr

Diem De Die Faimold´s Oak (Agathea Tigress Anamsunamon x Hugo vom Nordender Rosengrund) - černopálený tygr

Josephino (Flashie x Jeff z Bílé chalupy) a Banana Blossom (Anneli ze Střelické bažinky x Winnifred Trias) - oba červení s menší a větší příměsí

Foto naší nejmenší psí slečny, která je oblíbenkyní všech návštěv i řemeslníků a tak jde stále z ruky do ruky.

 • 2.10.2011
  Naše Jamima Joya Faimold´s Oak má splněny podmínky chovnosti. Hurá :-) Velký dík patří paní chovatelce Kateřině Kapounové (chs Onyx Moravia), která s naší Jamimou složila Barvářské zkoušky. Káťo děkujeme za trpělivost, kterou jsi s naší Jami měla a my víme, že by naši psí slečnu nikdo lépe nevycvičil. Zřejmě i ona vycítila, že je u milovnice psích černoušků a tak proto krásně zapadla do Tvé smečky :-)

Foto: Kateřina Kapounová, Jamima 2 roky
 • 30.7.2011
  Obě štěňátka po naší Flashie a Dennym z Neratovické skalky už mají své nové majitele. Luna Lecea se s rodinou Bohušových z Ostravy výborně sžívá již pár dní, Lord Alwin má svůj domov ve vesničce Jeřišno u rodiny Němcovy. Zatímco Luna Lecea bydlí kousek od mých rodičů a dalších příbuzných, Lord Alwin bydlí na Havlíčkobrodsku stejně jako Kolen Komtess rodiny Andělovy. Všem uvedeným majitelům děkujeme za zprávy a fota našich odchovanců, víme, že se mají u Vás skvěle.

 • Byli jsme se podívat nedaleko polských hranic na naše očekávané psí mimino. Při pohledu na jeho maminku Atylu je jasný jeden z důvodu pořízení tohoto hafana. Myslím, že podmínky Orlických hor budou tomuto plemeni naprosto vyhovovat a zároveň máme výbornou posilu k Harimu, který stěží utáhne na saních 2 děti a nestíhá ohlídat náš pozemek :-) Náš očekávaný psí brouček je k oběma těmto úkolům jako stvořený a ani mráz pod -20 ho neohrozí.

Foto: pan Jurášek
 • 28.7.2011
  Stále myslíme na ztrátu naší Agátky a nemůžeme uvěřit, že během pár sekund přišla o život. Jsme moc rádi, že jsme si doma nechali Karmínku (dceru Agátky a Hobítka), která nám svým pohledem připomíná Agátku a tak je jakoby pořád s námi. Zároveň nám pohled na Karmínku vyčítavě říká, že je to vlastně naše vina, kdyby jsme si Agátku dovezli o týden dřív (kvůli hárání byla u rodičů), byla by tady pořád s námi a neskončila by pod koly auta :-(

 • 16.7.2011
  Dnes jsme přišli o naši milovanou Agátku. Agátka přišla o život tragicky, cizím zaviněním :-(

 • 8.7.2011
  Dnes jsme si zamluvili štěňátko nového člena rodiny. Prozatím jen prozradíme, že bude sloužit především jako náš parťák na hory, jako hlídač, kamarád dětí a spolubydlící našeho Hariho. Toto plemeno se výborně snáší i s malými pejsky a tak i jezevčíci budou mít velkého ochránce.

 • 6.7.2011
  Dnes nás navštívila moc milá rodina z Ostravy, která si zamluvila fenečku Lunu Leceu. Říkáme jí "Lisi" a koncem července už pojede k novým majitelům. Lisi je dokonale připravena nejen na život ve městě, ale také na život na venkově a zároveň prošla průpravou malých dětí
  (vození v kočárku, nákupním vozíku, kyblíku atd.). Lisinka je statečné štěně a i přesto, že ji občas zlobili naši kohouti a kachna, vždy je pěkně prohnala.

 • 3.7.2011
  Přišli nám krásné fotky našeho odchovance Fennel Fragrance Faimold´s Oak, kterému v srpnu bude 6 let.

 • 30.6.2011
  Naše štěňátka mají dnes 4 týdny. Jsou podruhé odčervena a vzhledem k tomu, že je venku nádherné počasí, tak byla poprvé na zahradě, kde se seznámila se všemi členy smečky, ale také si je přišli pochovat sousedé. Opatrně je očichal i náš entlebušek Hari.

 • 24.6.2011
  Včera měla naše štěňátka 3 týdny a začínají prozkoumávat i okolí bedýnky. Štěňátka jsou již jednou odčervena, mají ostříhané drápky a v tlamičce již mají řadu bílých zoubků. Velmi rychle pochopila, že savá podložka před bedýnkou je na čůrání a kakání. Bude-li příští týden hezké počasí, dáme je na chvilku ven na terasu, aby si také začala zvykat na naše další členy domácnosti. Kromě našich dětí (se kterýma jsou doma stále) a ostatních našich pejsků, se štěňátka setkají s kachnou, taky uvidí kuřátka, slepice, kohouty a výběh s králíčky. Za dva týdny se pak můžeme těšit na návštěvy, které se na štěňátka přijedou podívat.

Lord a Luna 2 týdny staří
 • 20.6.2011
  Vylíhla se nám káčata. Náš kachní pár je skutečně šikovný a tak nám nadělil 15 káčátek. Viděli jsme mnoho krásného, nicméně vidět kačku vodící jednodenní káčata po celé zahradě je skutečně nádhera :-)

 • 17.6.2011
  Paní Simone nám poslala krásnou fotku našich odchovů Alcesie, Elvise a Fennel Fragrance Faimold´s Oak. Tato trojka i se svými majiteli byla na dovolené, ze které fotka pochází :-) Všichni pejsci si užili nejen ťapkání po lese a okolí, ale také se mohli kdykoliv zchladit v potůčku kousek od chaty.

Alcesie, Elvis, Fennel Fragrance Faimold´s Oak
 • 7.6.2011
  Blíží se půlnoc a my jsme konečně poklidili všechna zvířátka, zalili "latifundie" a ještě mrkli na emaily. A jako moooc milé překvapení na nás čekal email s fotkami Eiliva Faimold´s Oak (syna Agátky a nedávno zesnulého Alwinka). Dopis nám udělal velikou radost a také psaní o povaze Eilivka, který je prý zpěvák a dcerku majitelů doprovází při zpěvu, také mu žádná dírka, kterou by mohla proklouznout myška, není cizí. Děkujeme paní Kubinové, že nám fota a dopis zaslala.

Eiliv Faimold´s Oak Eiliv Faimold´s Oak
Eiliv Faimold´s Oak Eiliv Faimold´s Oak
Eiliv Faimold´s Oak Eiliv Faimold´s Oak
 • 2.6.2011
  Dnes se nám narodila štěňátka. Flasinka celý den před půlnocí už nechtěla opustit dům na delší chvíli, večer začala pískat a srovnávat vše v bedýnce. Chvilku po půlnoci se narodil chlapeček, do hodiny holčička. U porodu jsem občas nahlédla do bedýnky, nicméně Flasinka udělala vše sama, od ukousnutí pupečního provazce, až po dokonalé očištění štěňátek, poté zbaštila nejen placenty, ale i králíka s rýží a vitamíny a spokojeně ulehla k miminkům, která se ihned přisála. Kolem 4 hodin ráno jsem vše zkontrolovala, Flasinku jsem dala vyvenčit, poté jsem ji umyla a osušila a vrátila do čistě vystlané bedýnky. Vzhledem k tomu, že vše probíhalo takto v klidu, štěňátka jsem vážila až den po porodu (vlastně den a půl, neboť se narodila v 1 a ve 2 ráno).

 • Zhruba týden před narozením štěňátek nám nad statkem poletovali čápi a jelikož máme již pár lidských mláďátek doma, posílali jsme čápy vedle k sousedům :-) No čápi byli neodbytní a kromě toho, že u sousedů opravdu "zakouzlili" :-), tak se stejně jeden čáp usadil za plotem na seně. Asi se rozhodl, že nám donese štěňátka...

Za plotem - všechna práva vyhrazena
 • 22.5.2011
  Dnes nám přišla další milá zpráva, že Guinevre Faimold´s Oak (po Anneli a Winnerovi) splnila poslední podmínku k získání titulu Český šampion (ocenění Výborná 1, CAC na MVP Litoměřice), k čemuž srdečně gratulujeme :-))) Girinka je dcerou z posledního vrhu naší Anneli a je ve stanici Of Elven Star.

 • 9.5.2011
  Velkou radost nám udělali majitelé černopálené fenky Kolen Komtess Faimold´s Oak (po Agátce a Hobítkovi), kteří s Kolen absolvovali svod a dokonce i výstavu. Posudek z Oblastní výstavy v Kutné Hoře je:

OH 31 cm, oko tmavé, chrup úplný nůžkový, trpasličí černá fena s pálením, krásné fenčí hlavy s dobrým závěsem, standardního osrstění, lehce klenutějších beder, výborné mechaniky pohybu, dobrý odstup, jemné povahy.

Ocenění:  Výborná 1, Vítěz třídy (rozhodčí P. Buba)

 • 3.5.2011
  Dnes padal sníh, v pozadí s naší rozkvetlou hruškou a nebo záhony s 30ti cm česnekem to vypadalo zajímavě :-) Naši pejsci se zavrtali do pelíšků a čekali až se odpoledne trošku oteplí a pustíme je zase na zahradu.

Odpoledne se sice moc neoteplilo, ale už se mohly dělat přípravy na skleník, pejsci pobíhali všude kolem, u hromady hlíny je Jami v letu.

 • 30.4.2011
  Naše Anneli má dnes 11 let, kéž by jí zdraví sloužilo jako doposud!!! Annynka je jedna z posledních žijících feneček po Ythosovi vom Rainerschloessl a Dii Věkor (oba rodiče již uhynuli). Nedávno nám volala majitelka fenky Ardy, sestry naší Anneli a snad nám přijde slíbené foto, na které se moc těšíme. Arda, stejně jako Anneli, se těší výbornému zdraví :-) Vše nejlepší a ještě pár let poklidného stáří přejeme.

 • Moc děkujeme paní Paulíkové, za nafocení a zaslání fotek Giny Ann Faimold´s Oak, dcery naší Anneli z posledního vrhu. Ginu jsme viděli naposledy jako 7mi týdenní štěňátko, víme, že se má moc dobře, miluje děti a její domov nám našla právě paní Paulíková. Moc děkujeme!!!

  Gina Ann Faimold´s Oak 4 roky


  Karmín s Jami byly o víkendu na svodu, obě holky ho absolvovaly trošku se zpožděním, Jamima vlastně až po bonitaci :-) Obě holky jsou zhodnoceny a vše mají standardní, když nepočítám měření OH volně s chlupy (viz svody u jednotlivých fenek)

  Karmín s Jami v únoru
 • 17.4.2011
  Za čas dodáme nové fotografie našich odchovů (Banany Blossom, Giny Ann, Kolen Komtess, Karminy Karre, Komsi Komsa,"Belgické smečky", Josephina, Jonathana aj.), původně zde měly být již dnes, ale ztráta Alwinka nás zaskočila a sebrala veškerou chuť na aktualizace a tak nahráváme aspoň to, co jsme stihli dopsat před ztrátou našeho jediného jezevčího chlapa... Děkujeme Simone za zaslání květin od syna Elvise a sestry Alcesie, také všem ostatním za milá slova a vzpomínku.

Moře kytiček
 • 4.4.2011
  Omlouváme se za dlouhou nečinnost na našem webu. V naší lidské smečce máme již nějaký ten pátek nového člena - velmi aktivního a tak snad ani nemusíme popisovat každodenní koloběh.

Malý Vinísek
 • Březen 2011
  Nakryli jsme Flasinku. Chtěla bych tímto poděkovat panu poradci chovu R. Želinovi za ochotu, rychlost a vstřícnost, kterou vynaložil proto, abychom měli štěňátka s PP. O našem předsedovi se nic pozitivního napsat nedá a tak se zdržím komentáře :-(

 • Leden 2011
  Naše Jamima Joya absolvovala svou první výstavu a to Národní v Olomouci. Vyhovoval nám termín i místo výstavy a tak jsme Jamimu nahlásili i přesto, že na sobě neměla jediný dlouhý chlup a po zimě byla trošku vykrmená :-).  Na  svou výstavní premiéru přijel také bratr naší Jamimy a to Jonathan, který bydlí kousek. Jami i Jonathan svou premiéru zvládli VELMI DOBŘE, Jami bylo vytknuto horší osrstění, Jonathanovi naopak velmi bohaté, dlouhé a nedokonale upravené
  (i když musím pochválit majitele za velkou snahu a nácvik chůze i postoje). Oba sourozenci byli zbonitováni jako trpaslíci s vyrovnanou povahou, jsou plnochrupí a bez vad. Více info a kód je uveden ZDE.

Jamima 1,5 roku
 • V lednu nás poctila svou návštěvou rodina Giddelo Kinská a to se svou početnou smečkou. Do fotonovinek dodáme nové fotky.

 • Podzim 2010
  Nějakou chvilku jsme byli v Ostravě a tak se nám poštěstilo setkat se s Josephinem, Banynkou a hlavně jejich fajn majitelkou Lenkou. Lenka nám přijela ostříhat Agátku, která má se zvyšujícím se věkem delší a delší srst a to tak, že jí v zimě spíše překážela. Agátce ostříhání moc slušelo, i když s námi dva dny nemluvila :-(

 • Musím zde zmínit také některá poděkování a to hlavně majitelům černopálené Kolen Komtess zvanou Debbie. Její majitelé nám pravidelně posílají fotky, informace, fence se moc věnují, pořídili si veškerou dostupnou literaturu o výcviku a dokonce letos pojedou na tábor pro jezevčíky. Ne nadarmo se rodina Komtesky jmenuje Andělova a my moc děkujeme za takové majitele.

 • Krásné fotky Komsi Komsa nám poslala také majitelka Diema De Die, která byla tak ochotná a fenečku změřila a překontrolovala. Komsi je drobeček na hranici králíka a trpaslíka a doufejme, že jejich kvalit bude někdy využito a oceněno.

 • Děkujeme také všem, kteří nám zasílají foto alespoň jednou ročně, víme, že se naši drobečci mají dobře.

 • 23.5.2010
  Představujeme naši malou červenou tygřici - Karmínku, která je nejmladším členem rodiny. Karmínka je dokonalou kopií Agátky, hlavně co se povahy týká a hezky se začlenila do smečky. Zároveň oznamujeme, že až do srpna nebude probíhat aktualizace našich stránek a v této době neplánujeme ani návštěvy našich odchovanců. Vše následně našim milým potomkům a kamarádům vynahradíme.

 • 14.5.2010
  Přišly nám krásné fotky pejsků od Simone, kteří byli na prázdninách v jižní Francii. Pejsci měli s majiteli sami pro sebe domeček na pláži, daleko od lidí, obchůdků .... prostě nádhera :-) Abych nezapomněla, pejskům byly pořízeny i speciální hračky na pláž :-) Jen jsem se zapomněla zeptat, zda je pejsci využili.

 • 13.5.2010
  Štěňátka už se dva týdny zabydlují u svých nových majitelů a vypadá to, že se jim daří moc dobře. Jako první opustila Agátčin pelíšek Kolen, která bydlí na Havlíčkobrodsku a společnost jí dělá irská setřice Daisy.

Okolí nového domova Kolen Komtess Faimold´s Oak
 • Chvíli poté šel na Náchodsko Kelvin, který má kolem sebe zase hromadu rukou na pohlazení.

 • Jako poslední šla do světa - Uherského Hradiště - i Komsi Komsa, na kterou doma čekala jezevčice Korinka a mladá slečna Anetka. Korinka svou spolubydlící výborně přijala.

 • Děkujeme všem za krásné dárky a zkrátka nepřišla ani maminka Agátka, která od majitelů Komsi dostala plyšovou žirafu. Také jsme moc rádi za fotky a informace, které nám majitelé zasílají.

 • 10.5.2010
  Přišly nám fotky 8mi měsíčního Josephina Faimold´s Oak a 6ti leté Banany Blossom Faimold´s Oak. Josífek kromě návštěvy psí školky, prospívá velmi dobře, naopak, má na svůj věk docela brzy postranní úmysly se všemi psími slečnami, které voní v okolí. Banynka je kastrovaná a tak trpělivě odolává všem pubertálním nápadům Josífka.

 • 23.4.2010
  A můžeme jít do světa :-) Štěňátka vrhu K před odběrem - poslední vrh sedmileté Agátky a devítiletého Hobítka. Nahoře červená Komsi Komsa a černopálená Kolen Komtess, dole dva červení tygři Kelvin a Karmina Karre.

 • 17.4.2010
  Dnes je druhý den krásné počasí a tak byla naše štěňátka vždy po obědě na půl hodinky venku. Kelvin je malý kňoura, který nenásleduje smečku a pak píská a nechce jít dál, Karmína zase připomíná veverku, neboť má snahu vylézt na každý strom případně hromadu kamení, Kolen se venku chová, jakoby tam byla odjakživa a Komsi pobíhá od jednotlivých členů smečky a má snahu si hrát a nebo Flashie provokuje. Největší radost má naše štěně Jamima, které má konečně zase k sobě malou sestru a bráchu se kterýma může dovádět. V momentě, kdy jsem doběhla pro foťák, tak se celá smečka rozutekla, včetně hárající Jamimy a když už jsem všechny posháněla do únosné tlupy vhodné k focení, tak mi došly ve foťáku baterky...

 • 16.4.2010
  Včera měla naše štěňátka 6 týdnů, stále ještě sají mlíčko od maminky, ale bez problémů již přijímají i granulky a někdy i masíčko a jiné dobrotky. Štěňátka byla kontrolně převážena, i když udržet je na váze je velké umění :-). Zároveň nám přišla tetovací čísla a tak nás příští týden čeká nejen tetování, ale i očkování, čtvrté odčervení, tentokrát ne pastou ale tabletou,všechna štěňátka dostanou ampulku proti blechám a klíšťatům. Jako první půjde do světa Kolen Komtess, pojede poblíž Havlíčkova Brodu, kde ještě žádného zástupce naší stanice nemáme. Bude bydlet v rodině, která již jezevčici měla a mimo to je Kolen zvyklá na každodenní mazlení s batoletem, což se v nové rodině určitě bude také moc hodit.

 • Pro štěňátka už máme nachystané oboječky a hračky a zároveň nám přišly i další savé podložky na čůrání, ampulky proti blechám a klíšťatům. Už tedy čekáme jen na přidělení tetovacích čísel. Budoucí majitelé našich štěňátek se pečlivě připravují na příchod štěňátka a tak nakupují pelíšky, granulky a další výbavičku pro psí miminka :-)

 • 9.4.2010  
  Od počátku dubna nás souží viróza a tak se kurýrujeme v Ostravě a o štěňátka pečuje manžel :-) Bohužel naše plánovaná návštěva Národní výstavy v Ostravě se tím pádem ani neuskutečnila. Od Banynky k mým rodičům přijel dnes balík plyšáků a to hlavně pro naši Anneli a novou kříženku z útulku Taru. Anynka má v dubnu 10 let a s plyšáky si hezky vyhraje, samozřejmě uzmula toho největšího.

Tara 1,5 roku a Anneli 10 let
 • 1.4.2010 NOVĚ
  Dnes přijel z Prahy na návštěvu otec štěňátek - Hobit z Nedošínského háje, který má moc milou a vstřícnou majitelku. Všichni naši pejsci dostali balíky dobrotek a zkrátka nepřišlo ani naše batole. Hobítka jsme si konečně pořádně nafotili s Agátkou, je to krásný vitální pejsek a za návštěvu moc děkujeme. V sobotu nás čeká návštěva majitele Kelvinka.

 • 31.3.2010
  Naše miminka zítra oslaví 4 týdny a pomalu se na ně přijedou podívat i jejich budoucí majitelé. Zítra očekáváme návštěvu Hobítka - otce štěňátek a v sobotu se přijede podívat rodina na pejska Kelvinka.

 • 30.3.2010
  Je nádherně a tak nám venku zapózovali naši pejsci :-) Více ve FOTONOVINKÁCH.

Zleva Hari, Jamima 7m., Flashie 3 roky, Alwin 8 let
 • 21.3.2010
  Náš Alwinek dnes oslavil 8 let. Je to stále krásný pejsek, není ani nijak moc šedivý a nebýt příhody v lednu a bohužel i jejich následků, nikdo by mu netypoval více než 2 roky. Milý Alwinku, vážíme si každého dne s Tebou, i když víme, že může být ten poslední. Vzhledem k tomu, že má Alwinek speciální dietu, jeho narozeninové menu obsahovalo sice dietní, ale moc dobré masíčko a hlavně koláčky - ty Alwik může i přes své omezení a nedostává je jen k narozeninám. Alwik je jediný náš pejsek, který vždy dal přednost sladkému koláčku před masem.

 • 18.3.2010
  Tento den otevřela očka jako první Karmínka, je nejkratší a nejbaculatější štěně s tlustým ocáskem a je hmotnostně nejmenší, což neznamená, že to bude platit i v dospělosti. Například ve vrhu B, jsme měli nejmenší Banynku a největšího Bepínka a přitom Bany je trpaslice a Beppu byl králíček, stejně tak Cesna ve vrhu C byla nečekaně králičí a koneckonců naše Agátka byla největší a nejtlustější štěně ve vrhu a nakonec byla králičí :-). Komsi i Kolen mají ocásky i tělíčka krásně dlouhé, stejně tak bráška Kelvin, kterému se rýsuje nádherná hlavička.

Karmina Karre Faimold´s Oak 2 týdny
 • 16.3.2010
  No tak to jaro asi nepříjde, stačilo ráno vykouknout z ložnice :-)

 • 15.3.2010
  Dnes máme samé milé zprávy - přišly nám dárečky od našich jezevčích přátel - Monika od Diema nám zaslala hromadu dobrotek nejen pro psy, ale vzpomněla i na naše králíky a dítě (teda ta hrací myš byla spíše za trest :-))) a Simone z Belgie poslala zajímavé dobrotky a věci (nejen pejskům), které naši pejsci ani neznají a vlastně jsem je u nás ani neviděla. Agátka si právě na jedné zajímavé psí šunce pochutnává pod stolem. Simone nám poslala spoustu fotek pejsků a tak je v nejbližší době sem vložíme. Zatím sem vkládám fotku z dnešního dne, která vůbec nevypadá na to, že by zde za 6 dní mělo být jaro :-(

 • Další milou zprávou je, že máme zadány obě červené fenky a majitelé, kteří si jednu z nich zamluvili působí vzhledem ke krásným dopisům a pečlivého představení se, velmi sympaticky a myslíme si, že naše fenečka se bude mít moc dobře. Nehledě k tomu, že bude mít doma psí kamarádku - černopálenou jezevčici Korinku. Nemohu zde nezmínit ani majitele pejska, který nám pravidelně telefonuje a píše a stejně jako zájemci o fenku se těší na brzké setkání.

Korinka
 • 11.3.2010
  Naše psí miminka mají dnes týden a stále to jsou povahově malí Agátkovci - mlaskají, sosají, občas se převalí a nejraději mají teploučko u maminky v porodní bedýnce. K vrhu K jsme doplnili pár fotek, jména (ještě nejsou na 100%) a hmotnost štěňátek.

  Kelvin Faimold´s Oak
 • Přišly nám fotky obou již půlročních pejsků vrhu J a to Jonathanka a Josephinka. Josífek navštěvuje psí školu a cvičí Agility, ve všem je prý šikulka, chůzi přes lávku zvládá zcela samostatně a nebojácně, hezky skáče přes překážky a probíhá tunelem. Jonathanek je také šikulka a jako spolubydlícího má křečka a kocoura :-). Majitelům moc děkujeme, že na nás myslí a informují nás o svých pejscích. Nafotili jsme i Jamimu - sestru kluků J, která ač je malinká jako její maminka Flashie, tak je neuvěřitelně kompaktní a má velmi pevnou silnou kostru. U Jami je to potřeba, neboť to vypadá, že na statku bude velkou pomocnicí Alwinka při hlídání zvířátek před predátory :-) Ačkoliv to zatím teplotně vůbec nevypadá na to, že by za dva týdny mělo přijít jaro (u nás dnes i včera chumelilo), tak jsme hafanům udělali kompletní očistu, pořádně jsme je vykoupali, ostříhali drápky, srst u tlapiček, kolem oušek, odčervili jsme je a dodali jim pár dobrot podporujících imunitu :-) Foto odchovů vrhu J a pár fotek z koupání je ve FOTONOVINKÁCH.

Jonathan Faimold´s Oak 6 měsíců Josephino Faimold´s Oak 6 měsíců
 • 7.3.2010
  Máme štěňátka!!! Naše Agátka nám ve svém posledním vrhu splnila naše přání a jakoby věděla, že si jedno štěnidlo chceme nechat, tak nám nadělila psí miminka hned v několika barvách na výběr a v barvě, kterou jsme si moc přáli, nám nadělila hned od obou pohlaví :-) Porod probíhal bez problémů, jedinou výjimkou bylo to, že ještě pár hodin po porodu vyloučila poslední lůžko,což bývalo vždy během porodu. Dnes mají miminka 3 dny a prozatím v porodní bedýnce (kterou máme v ložnici) pozorujeme čtyři mlaskající válečky, kteří se spokojeně převalují a po naplnění bříška mlíčkem mají ještě chvíli vystrčený jazýček a mlíčko na čumáčku :-) Je až neuvěřitelné, že naše Agátka toleruje bez jakéhokoliv náznaku nevole či agrese i naše batole, které u bedýnky sedí každou volnou chvíli a miminka tiše pozoruje.

 • Po porodu nám volala a gratulovala také paní majitelka Hobita (tatínka štěňat) a jakmile se trošku oteplí, zavítá k nám z Prahy na návštěvu. Moc se těšíme :-)

 • No a aby to nevypadalo, že ostatní pejsky smečky zanedbáváme, dodáme co nejdříve nějaké nové foto. Alwinek se těší zase dobrému zdraví (hned nám to dokázal hbitým zakousnutím našeho králíka, který vykukoval z králikárny), Flasinka stále nahání kočky a kuny v okolí a na hvizd píšťalky chodí jako poslední (a často s sebou táhne nějakou mršinu), z Jami roste pěkná slečna, která zvládá již základní povely (jen tedy kdyby ty kačeny nechala na pokoji - jako jediná zcela odolává i pořádným štípancům od kačera a to ho obloukem obchází i náš Hari), no a desetiletá Nelinka, ta je stále s mými rodiči a prázdné místo Barunky zaplnila roční fenečka z útulku jménem Tara - kříženka ovčáka. Nela a Tara se sžily okamžitě a od prvního dne jsou nerozlučná dvojice.

 • 21.2.2010
  Ačkoliv dnešní den vypadal jako začínající jaro, pořídili jsme k ránu ještě poslední zimní pohled z okna.

Výhled z našeho okna
 • 15.2.2010
  Máme také jednu milou zprávu a to, že naše Agátka je březí. Agátku jsme kryli naposledy a moc doufáme, že nám po sobě zanechá potomka. Je nám jedno, zda to bude psí kluk či holka, jde nám hlavně o zachování povahy, kterou má naše Agátka bezkonkurenční. Máte-li zájem o štěňátko, je možné si jej předběžně zadat. Více v NABÍDCE

Agátka 51. den březí
 • 12.2.2010
  Celý leden a část února jsme víceméně náš veškerý čas trávili léčbou pejsků. Náš Alwinek po nehodě i přes nepříznivou prognózu přežil, pomalu se zotavuje a opět by nejraději naháněl kuny ve stodole. Bohužel fenka mých rodičů, která v době, kdy jsem s rodiči žila, byla mým prvním velkým psem a se kterou jsme trávili prázdniny, zkouškové období a nyní většinu dovolených, tak takové štěstí jako Alwin neměla. Zřejmě venku snědla otrávenou návnadu a i přes veškerou snahu ji zachránit, dnes svůj boj o život prohrála. Barunka byla fenka z útulku, naši rodiče jí tento nepříznivý počáteční osud vynahradili úžasnou péčí a dobrodružstvím. S Barunkou žila také naše psí babi Anneli, které Barrie svou extrémní žravostí zřejmě zachránila život. Moc bychom chtěli poděkovat všem lékařům na klinice Yorica v Ostravě Porubě za skvělý profesionální přístup, snahu a ochotu plnit naše přání i na dálku a také paní Chrástkové za nabídku poskytnutí svých psů pro krevní transfůzi (člověk by nevěřil, jak těžké je na Ostravsku sehnat psí dárce krve).

 • Smutnou zajímavostí je, že Barunka nahradila kdysi naši první jezevčici Betynku, která také uhynula DVANÁCTÉHO, i když ledna.

 • 1.1.2010
  Krásné datum :-) My jsme tento den opět trávili trochu netradičně a to návštěvou psího ženicha. Pokud vše dobře dopadne, můžeme se těšit první březnové dny na štěňátka. Více informací po potvrzení březosti pošleme zájemcům o štěňátka na email nebo nám můžete zavolat.

 • Také jsme se dozvěděli radostnou zprávu a to, že pokračovatelka rodu naší Anneli - Guinevre Faimold´s Oak - porodila na Silvestra 4 štěňátka. Girinka má tři holky a kluka a prozatím jsou všechna štěňátka zadaná - více ve stanici Of Elven star v našich odkazech.

 • 30.12.2009
  Máme zprávy od majitelů Jonathanka a Josífka. Oběma klukům se daří dobře a dělají svým majitelům radost. Josífek nám moc připomíná pradědečka Kenyho a Jonathanek nám připadá jako náš Alwik, který je jeho strejdou. Jejich sestra Jamimka hezky roste a naše rodina ji nazývá "barevná" neboť je to první černopálená slečna, která se u nás narodila. Připomíná nám čumáčkem taťku Jeefa. Jami je nebojácné štěnidlo, které se nezalekne ani naší prohnané kachny Venduly a ke slepicím chodí krást zrní :-) Přidávám slíbená fota Kenyho:

foto: MVDr. J. Dušková foto: MVDr. J. Dušková
 • Přidali jsme do FOTONOVINEK fota našich odchovů a to letošních štěňátek Flashie - Jonathana a Josephinka Faimold´s Oak, také desetiměsíčního Idara I. Faimold´s Oak. Dále nám přišla fota Agátčiných synů - roční Chance Chouchoté Faimold´s Oak, čtyřletý Eiliv Faimold´s Oak a formou MMS dvouletý Hamlet Faimold´s Oak. Všem za fota moc děkujeme.

 • Majitelé Banynky a Josephinka nám poslali foto přímo od štědrovečerní večeře :-) Bany má krátký sestřih, neboť má po kastraci velmi huňatou srst na kterou se lepí sníh. Krásné prostírání ušila sama paní majitelka, která našila pejskům i tlusťoučké deky do pelíšků.

 • Děkujeme majitelům Jonathanka - Lukyho, kteří nám fota zasílají pravidelně. Luky miluje vodu a koupání ve vaně. Také nám přišlo foto jeho předchůdkyně Žofky. Majitelé Lukynka měli sice dříve fenku a vůbec jim nyní nevadí psí kluk. Zde je vidět, že nezáleží na pohlaví štěňátka a pokud zájemci o štěňátko vysloveně nechtějí odchovat štěňátka, je pro ně lepší variantou psí kluk - rozhodně jsou psi úplně stejně přítulní jako feny, záleží pouze na výchově, naopak, pejsci jsou mnohem odolnější a tak se více hodí do sportovně založené rodiny či k dětem, se kterými se pořádně vyřádí a není třeba hlídat hárání atd.

 • 23.12.2009 NOVĚ
  Děkujeme za nádherná přání emailem a také si moc vážíme klasických pohlednic, které zaslali Laštůvkovi (Banana Blossom, Josephino), Kinští (Alcesie, Elvis, Fennel Fragrance) a Novákovi (Jonathan).

 • 22.12.2009 NOVĚ
  Za pár dní se mají narodit štěňátka po Guinevre Faimold´s Oak. Gira je dokonalou kopií naší Anneli, která v dubnu oslaví 10 let. Majitelé Guinevre očekávají vůbec první vrh a fenku nechali opakovaně zkontrolovat ultrazvukem a naočkovali proti Herpesviru canis. Minulý víkend nás majitelé Guinevre navštívili a tak jsme udělali foto dcery a pravnučky naší Anneli.

 • 23.11.2009 NOVĚ
  Dnes se po Huntress a Alwinkovi narodila tři štěňátka - dva kluci a fenka. Hany zvládla porod výborně, štěňátka bohužel postupně uhynula, pitvou na SVÚ Praha nebylo prokázáno onemocnění. Majitelka Huntress se rozhodla již fenku nekrýt.

 • 22.11.2009
  Josífek dnes odjel do své nové rodiny. Při prodeji Josephina jsme bohužel často měli štěstí na chronické "zamlouvače", kteří si vždy štěně zamluvili na 100%, vylíčili nám pomalu celou rodinnou historii chovu psů a pak ho po 4 dnech odřekli. Když to tak trvalo pár týdnů a my si na Josífka zvykali více a více, oslovili jsme některé z majitelů našich odchovů a docela nás překvapilo množství zájemců o Josephinka. Moc děkujeme především majitelům Jonathana a Idara I., kteří nám moc pomohli.

 • Přišly nám krásné fotky Jonathana Faimold´s Oak a jeho předchůdkyně Žofky, Idara I. Faimold´s Oak, máme nové foto Jamimy Joyi Faimold´s Oak - vše přidám, jen momentálně provádím více změn na našem webu a vše nahraji najednou.

 • 21.11.2009
  Dnes mají naše štěňátka 3 měsíce, zároveň se nemůžeme vyrovnat s odchodem Jocastinky :-(

 • 15.11.2009
  Právě jsem mrkla na poštu a přišly nám fotky štěňátek vrhu J, do příště je zpracuji a vložím. Majitelům moc a moc děkuji za pravidelné zasílání fotek a informací a zároveň se omlouvám za nevložení fotek minulých, neboť se mi nedopatřením smazaly.

 • 14.11.2009
  Přidali jsme nové fotky štěňátek a dalších našich pejsků do FOTONOVINEK.

 • 30.10.2009
  Máme hned několik novinek. Huntress Faimold´s Oak čeká štěňátka s naším Alwinem Faimold´s Oak a to koncem listopadu. Guinevre Faimold´s Oak čeká štěňátka s krásným červeným pejskem Danem majitelky JUDr. Pytlounové a to kolem Silvestra a zároveň vznikly krásné stránky majitelů Guinevre, adresa je v ODKAZECH

 • 23.10.2009
  Jocaste Jade Faimold´s Oak odjela dnes do nového domova a to do Bystřice u Třince. Dlouho jsme zvažovali, zda tuto fenku vůbec nabídneme k prodeji, neboť byla velmi drobounká, volající zájemci nepůsobili důvěryhodně a tak nás nakonec překvapil a velmi potěšil zájem rodinky, která si již v roce 2003 od nás pořídila fenku Bananu Blossom Faimold´s Oak o kterou pečují jako o miminko. Bany se s Jokynkou skamarádila okamžitě a je z nich super dvojka, která spolu drží ve zlém i v dobrém. Jocaste svou potřebu taktéž dělá venku
  (po zakňučení u dveří).

 • 18.10.2009
  O víkendu si pro Jonathana Faimolds´s Oak přijela rodina z Přerova, která měla 14 let jezevčici Žofku a bohužel se s ní v týdnu museli rozloučit. Naprosto chápeme jejich slova, že být týden bez psa je nepředstavitelné a tak se rozhodli pro našeho Jonathana. V Přerově a okolí z naší stanice prozatím nemáme žádné zástupce a tak jsme rádi, že i v tomto koutě České republiky bude pejsek od nás. Jonathanovi majitelé říkají Lukin, v podstatě nikdy nebude sám, neboť bude chodit s paní majitelkou do práce a doma na něj bude čekat mnoho rukou k pohlazení. Moc nás potěšila slova majitelů a to, že kromě toho, že Lukin dělá všem radost, tak kaká a čůrá venku. Na osmitýdenní štěně je to úctyhodný výkon a zcela popírá slova původního zájemce, který Jonathana odřekl z důvodu, že jeho manželka
  (ač v domácnosti) nemá čas utírat loužičky…

 • Světová výstava psů v Bratislavě
  Moc velkou radost nám udělali potomci z naší stanice na této výstavě a to Guinevre Faimold´s Oak a Fig Fruit Faimold´s Oak, kteří se svými dalšími třemi sourozenci stanuli na 1. místě v soutěži "O nejlepší odchov" v čele se svým otcem Winnerem della Canterana. Je úžasné, že hned dva potomci z naší stanice se na tomto vítězství také podíleli o to víc, že to bylo ve "světové" konkurenci :-))). Moc děkuji za zaslané informace, fotografie a hlavně za prezentaci manželům Klášterkovým a MUDr. Silvii Růžičkové. Na fotce jsou naši odchovanci druhý a třetí zprava.

   

   

 • 30.9.2009

 • Před týdnem nás navštívila Hanynka (Huntress Faimold´s Oak), kterou jsme si konečně po dlouhé době vyfotili. Po chvilce focení si naše kačeny všimly, že focený jezevčík do smečky nepatří a tak se šly podívat blíž....

 • V září nás navštívila milá rodinka ze Žamberka, která u nás měla delší dobu zamluvenou fenečku a vzhledem k tomu, že naše psí maminy porodily pouze kluky, pořídila si tato rodina veselou psí slečnu z chovatelské stanice z Brzákova kopce. Kromě malé černopálené Gábinky jsme vyfotili i její majitelku, na kterou během chvilky vyskočila naše Agátka s Alwinem.

 • 4.9.2009
  Náš entlebuch Harišák oslavil dnes 4. narozeniny :-) Je to stále krásný a vitální pejsek, který nám dělá jen radost. Dárkem byla maxi plyšová stonožka a sušené rypáčky. Největší radost však Harimu udělala plánovaná porážka našich kačerů, ze kterých celé smečce vaříme dobroty.

 • 21.8.2009
  Máme štěňátka. Vzhledem k tomu, že při minulé březosti nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží porod a Flashie porodila nečekaně a ještě velmi brzy, byli jsme již nyní nachystáni a nehnuli jsme se z domu. Jediný den jsem však musela na dvě hodiny odjet a tak i přesto, že nic nevypovídalo o nastávajícím porodu, vzal si manžel dovolenou. S klidným vědomím jsem ještě prohlídla a nakrmila Flas, manželovi nalistovala knihu na straně "POROD" a na necelé dvě hodinky jsem odjela. Jaké bylo překvapení, když mi manžel za chvíli volal, že je již první štěně na světě.... Vše naštěstí probíhalo bez komplikací a velmi rychle a my jsme se dočkali 21.8.2009  4 nádherných štěňátek :-)))

 • 1.8.2009
  Počátkem srpna nás navštívili majitelé Banany Blossom Faimold´s Oak (jejímž otcem je Winnifred Trias a maminkou naše Anneli). Bohužel z tohoto spojení další potomky již neuvidíme, neboť milovaný Beppu zahynul a nádherný bezchybný Benjamin nikdy na předem smluvenou schůzku nepřišel :-(

 • Agátka je sestra Banany (mají stejného otce) a Alwin je bratr Banany (mají stejnou matku)

 • 20.7.2009
  Nás navštívili kamarádi z Belgie, kteří mají 3+1 jezevčíka (tři od nás a jednoho pak potomka své stanice). Na tuto návštěvu jsme se zvlášť těšili, neboť jsme poprvé viděli naše odchovance Fennel Fragrance a Elvise Faimold´s Oak v dospělém věku. Elvis je skoro kopií otce Alwina a občas jsme si ho s ním i pletli a Fennel Fragrance to je asi nejkrásnější pes, kterého jsme kdy měli možnost fotit a prohlížet. Kromě osrstění, které předčilo veškerá naše očekávání, má Fen ideální mechaniku pohybu, velice ušlechtilou hlavu, je plnochrupý a má nadmíru přátelskou povahu, myslím, že ve všem předčil svou maminku Anneli a snad i v některých detailech nádherného a pro nás stále obdivovaného Winnera. Bohužel Fena asi nikde neuvidíte, neboť majitelé nejsou zastánci výstav a vzhledem ke vzdálenosti bydliště by vystavování v ČR bylo zbytečné. Ve smečce přijela naše milovaná nádherná Alcesie alias „Sissi“ (dcera Anneli a matka naší Flashie). Sissi si nás pamatovala, neboť při procházce lesem se oddělila od svých majitelů a nespustila nás chvíli z očí. Ráďa ji přenášel přes vysoké roští, sem tam si smlsla na malině, chováním se zcela podobá mamince Anneli. A poslední člen smečky – Fionka (sestra Flashie a dcera Alcesie) – velice jemná, krásně zbarvená a něžná obdoba naší Flashie. Zajímavostí je, že Simone nám z Belgie vozí moc oblíbený fenykl hlíznatý (šlechtěná odrůda fenyklu, který známe v Čechách) a který se běžně u nás neprodává. Námi obdivovaný Fennel Fragrance (v překladu „vůně fenyklu“), však dostal jméno zcela náhodou a původně měl skončit u úplně jiných majitelů. Několikadenní návštěvu jsme si hezky užili nejen houbařením a přípravou fenyklové speciality, ale také jsme stihli vyfotit pejsky, udělat si výlet do Ostravy a navštívit Simone oblíbené obchůdky :-) Fotky pejsků jsou ve FOTONOVINKÁCH.

 • 7.7.2009
  K nám zavítala Huntress Faimold´s Oak, dcera Agátky, která má nádherné dlouhatánské uši a ušlechtilý výraz. Bohužel se moc s našimi pejsky nekamarádila (Alwin měl totiž více než kamarádské úmysly a nemohl odolat vonící Hany) a ta bedlivě hlídala spolubydlící želvu, kterou náš entlebuch Hari považoval za aport….

 • Konec června 2009
  Nás navštívili majitelé Idara I. Faimold´s Oak, kteří jsou moc fajn a Idarek se u nich má jako v ráji. Idar vypadá kosterně velice slibně, povahově je spíše po mamince Flashie, vizaží je na tatínka Nobela. Je to malinký veselý pejsek, který chvíli neposedí a s Flashie si hezky vyhráli. Foto - manželé Peškovi.

Idar I. - 7 měsíců
 • 20.6.2009
  Přišlo nám nové foto loňského syna Agátky a to Chance Chouchouté Faimold´s Oak zvaného Iggy. Iggy je krásný červený pejsek, povahově je to malý paličák, ale koneckonců se tak trošku podobá svému majiteli. Iggy své majitele doprovází na většinu výletů a tak je zcestovalejší než kdejaká lidská bytost :-) Více fotek ZDE -
  foto - manželé Karlíčkovi.

 • 18.6.2009
  Nakryli jsme Flasinku krásným černopáleným pejkem Jeefem z Bílé chalupy, kterého jsme objevili náhodou. Hledala jsem pro Flashie černého plnochrupého pejska, ale s rodokmenem, ve kterém nebudou figurovat někteří černopálení jedinci. Kromě jiných zajímavých předků nás potěšilo zastoupení i Kenyho z Debry, kterého jsem před lety měla možnost kompletně prohlídnout. Chtěla jsem tehdy Kenym nakrýt naši fenku Anneli i Agátku, ale bohužel jeho majitel, který nám osobně krytí přislíbil, nám později napsal: "všichni si kryjí v Praze a na Kenyho se zapomnělo a tak si tam taky jeďte" - kryli jsme tedy v Praze a nelitujeme :-))). Každopádně Keny byl krásný a dokonalý pejsek, na svou dobu byl sice trošku mohutnější, což by v dnešní době nebylo na závadu, když by se porovnal s dnešními importy z Německa. Tenkrát to byl snad jediný trpaslík, který měl v mladém věku složeno velké množství loveckých zkoušek. Foto Kenyho dodám později.

 • Majitel Jeefa z Bílé chalupy (vnuka Kenyho) má však ještě jednoho jezevčíka - tedy jezevčici a to vnučku našeho Alwinka TINU z Bílé chalupy. Tina je nádherná fenka, na jaře absolvovala svod a příští rok ji třeba uvidíme na nějaké výstavě.

 • Únor - červen 2009
  Kromě toho, že jsme se v tomto období konečně a definitivně zabydleli v Orlických horách a na delší dobu jsme se tedy odmlčeli, tak nám Guinevre a Huntress Faimold´s Oak dělaly jen radost.
  Začalo to únorovou klubovkou, kdy naše obě odchovankyně – jedna trpaslice, druhá králice – získaly krásný titul Výborná 1, CAC, WUT.

  Obě tyto holky absolvovaly bonitaci, králičí Guinevre Faimold´s Oak má ideální průběh hřbetní linie, trpasličí Huntress Faimold´s Oak zase mimořádně ušlechtilou hlavu a nadprůměrné osrstění. Obě holky jsou plnochrupé, mám na mysli skutečně plnochrupé, neboť v dnešní době je celkem běžné, že se při bonitaci na chybějící zub nepřijde a majitelé takového psa nebo fenu vydávají za plnochrupé...

  V květnu tyto naše odchovankyně složily lovecké zkoušky, obě v první ceně a nyní jsou CHOVNÉ fenky. Hurá hurá hurá. Kromě naší Flashie máme tedy pokračovatelky naší stanice v ČR (v Belgii už pokračovatelku máme). V případě Anneli máme i mnoho potomků po jejím synovi Alwinovi Faimold´s Oak, který šíří krev krásného a nezapomenutelného Ythose vom Rainerschloessl.

 • 22.2.2009
  Vyfotili jsme všechny tři fenky v naší stanici. Vlevo je čistě červená Anneli, které bude za dva měsíce 9 let, pak je její 2 letá vnučka Flashie a vpravo je naše červená tygřice Agátka, má 6 let. Všechny holky se těší výbornému zdraví a doufejme, že nám ještě dlouho vydrží :-).

Zleva Anneli, Flashie, Agátka

Zleva Anneli, Agátka, Flashie

 • 20.2.2009
  Blíží se datum odchodu Idara I. a vzhledem k tomu, že nebude bydlet moc daleko,můžeme tohoto pejska vidět častěji. Idar zaplní místo po 14ti letém standardním jezevčíkovi Edovi, který umřel v dubnu 2008 a byl pro své majitele takovou osobností, že ho nechali vyobrazit na poštovní známku.

Stařeček Eda
 • 10.2.2009
  Neuběhl ani den a už nám přišel email plný chvály a fotky Chance Chouchouté z nového domova. Více ZDE.

 • Moc děkujeme za překvapení v balíčku, který došel poštou :-)

Chance Chouchouté 9 týdnů
 • 9.2.2009
  Chance Chouchouté Faimold´s Oak absolvoval několik set kilometrů dlouhou trasu a dorazil i se svými novými majiteli domů – do Aše. Chance se bude mít moc dobře, jeho majitelé měli celý život pejsky a již při našem setkání bylo znát, že máme některé koníčky společné a kdyby nás netlačil čas, byli bychom schopni mluvit o bylinkách, cestování aj. až do večera. I naše obavy, že bude Chance první noc v novém prostředí plakat, byly mylné, neboť stejně jako kdysi jeho matka Agáta, párkrát písknul a následně ho zajímalo jen jídlo, hračky a mazlení. Po tomto částečně mnou odchovaném pejskovi nám bude moc smutno a alespoň nám jeho přítomnost připomíná kytice jeho majitelů, která ještě pár týdnů bude hezky vonět a v létě máme přislíbenou návštěvu, na kterou se moc těšíme. Ještě, že máme doma malého Idara I., se kterým už taky konečně začíná být legrace, neboť Idar už začal chodit, dovádět se svojí maminkou a taky už papá granulky. Stejně jako jeho bratranec Chance prozatím působí velmi klidně a vyrovnaně. I Idarek však zanedlouho pojede ke svým novým majitelům do Svitav, kteří se ozvali brzy po jeho narození a vzhledem k tomu, že je, nás, i Idara spojují zvláštní okolnosti, mohli si výjimečně sami vybrat jméno.

 • Vzhledem k tomu, že jsme se po předání Chance Chouchouté nacházeli poblíž Prahy 8, kde bydlí naše odchovankyně Guinevre Faimold´s Oak, nemohli jsme ji nenavštívit a tak jsme rádi přijali pozvání jejich majitelů, kteří nám mile zpříjemnili náročný den. Guinevre neměla na focení náladu, tak jsme alespoň vyfotili její krásně zbarvenou spolubydlící "Fijanku".

   

 • 1.2.2009
  Vzhledem k tomu, že byl krásný sněžný den, šli jsme na delší procházku. Vzali jsme s sebou Hariho, Alwina i jezevčí maminy, které ještě nedávno neopustily svá mimina ani na minutu. Chance Chouchouté má již 8 týdnů a tento týden si užívá posledních štěněčích chvil s maminkou a Idar I. má dnes 3 týdny a chvíli bez maminky taky už vydrží. Anynka na procházku nechtěla, neboť zrovna zápasila s novými plyšáky a taky už jí bude 9 let a i proto zřejmě dala přednost vyhřátému pelíšku před sněhovými závějemi.

Kdepak jsou jezevčíci :-)
 • 30.1.2009
  Naši kamarádi z Belgie. Zleva Fennel Fragrance, Elvis, Fionka a Alcesie Faimold´s Oak

 • 18.1.2009
  Náš malý Chance Chouchouté se již za tři týdny vydá na dalekou cestu do nového domova a to až do Aše. Myslím, že lepší majitele jsme si ani vybrat nemohli (tedy spíše oni nás), neboť Chance zaujme místo po 14ti letém standardním jezevčíkovi Jerýkovi, jehož srdíčko dobilo loni v říjnu a který se svými majiteli cestoval po horách, lesích a lukách a to nejen po Evropě. Chance bude bydlet v krásném domečku se zahradou u moc sympatických "rodičů", jejichž prvotním přáním je mít výborného společníka na výlety do hor (Chance bude mít i speciální batůžek do výšek, kam nemůže jít po svých). Chance Chouchouté znamená zhýčkané štěstí a to proto, že jsme ho týden po narození museli dokrmovat, neboť byl velmi slabý a sám začal sát od maminky až po týdnu. Nakonec z něj vyrostl pěkný silný pejsek, který již krásně slyší na své neoficiální jméno Iggy – toto jméno vybrali budoucí majitelé a to proto, že je léta jejich koníčkem rocková muzika a zpěvák Iggy Pop. Pejsek Iggy v 6ti týdnech váží 1042 gramů a čeká ho tetování, třetí a čtvrté odčervení, očkování a před odběrem dostane ještě Advantage.

Jerýk Jerýk
Výhled z okna nového domova
 • 16.1.2009
  Dnes nás mile překvapila obrovská kytice, která nám přišla od Simone a na visačce stálo poděkování za svetry :-). Jsme moc rádi, že se z naprosto neznámých lidí po koupi našeho pejska stali dlouholetí přátelé (nemohu nezmínit majitele Banynky, kteří mimo jiné právě doručili plyšáky). Na druhou stranu se musím pozastavit nad lidskou chamtivostí, se kterou se sice člověk v životě běžně setkává, zamrzí to však od lidí, kteří nejednou byly hosty našeho domu.

 • 15.1.2009
  Není to tak dlouho, co jsme se Simone (majitelkou třech našich odchovanců a sestry Flashie) vymýšlely, co koupíme dobrého našim pejskům a kromě toho přišla řeč i na oblečky pro psy. Shodly jsme se na tom, že sehnat dnes kvalitní svetr pro pejsky, který nebude ze syntetiky a ještě by chránil bříško je celkem těžký úkol a hlavně, málokterý svetr padne na míru dlouhému jezevčíkovi. Po zaslání rozměrů pejsků od Simone jsme po týdnu měli pro pejsky nachystané svetry na míru pletené z baby vlny a bavlny, modelkami se staly střídavě Nela s Agátou (jsou nejtlustější, takže byly na zkoušku pružnosti) a také Flashie (je nejdelší a tak posloužila na zkoušku dostatečného zakrytí bříška). Ve středu svetry putovaly do Belgie a tak jsme zvědaví, jak se budou líbit.

 • 11.1.2009
  Neuběhl ani jeden den, kdy jsme pořídili foto naší březí Flashie a to jsme ani netušili, že to bude nejen jediné, ale i poslední foto této březosti. Příchod štěňátek jsme očekávali, vzhledem ke dvěma plodům, které byly na ultrazvuku, od půlky příštího týdne. Naše prvorodička se však rozhodla, že porodí tiše a bez svědků, ne v pečlivě nachystané porodní bedýnce, ale v koši s vypraným prádlem. Jaké to bylo překvapení, když moje maminka zjistila, že Flashie neleží na klubíčkách ponožek, ale že porodila štěňátko. Nikdy se nám nestalo, abychom nebyli u porodu naší fenky a vzhledem k tomu, že Flashie dopoledne zbaštila misku dobrot a poté dováděla s ostatními psy, v klidu jsme odjeli na nákup. Opět nás Flashie utvrdila ve své zvláštní živočišnosti, se kterou jsme se ještě v takové míře nikdy nesetkali, i když i její matka, babička a prababička měly zcela bezproblémový porod, vždy pár dní dopředu zburcovaly celou rodinu. Třešničkou na dortu je dnešní datum 11.1., kryli jsme 11.11. a zároveň je dnešní datum významné pro naši rodinu i z osobních důvodů :-)

 • 10.1.2009
  Dnes se Huntress Faimold´s Oak zúčastnila NVP v Olomouci, kde dostala krásný posudek, ocenění výborná 3 (z 5ti) a zároveň se stala kandidátkou chovu, kde mimo jiné dostala do kódu mimořádně ušlechtilou hlavu a nadprůměrné osrstění. Paní Láskové moc gratulujeme :-).

 • Flasinka je dnes 60. dní březí a tak jsme pořídili její foto (v pozadí je její babička Anneli)

foto: Leona Lásková
 • 13.12.2008
  Naše Agátka má týdenní štěňátko, více ve vrhu Ch. Flasinka má rodit v půlce ledna 2009 a minulý čtvrtek jí byla potvrzena březost.

 • 9.12.2008
  Dnes nás navštívila červená tygrovaná Elsa Tigress Faimold´s Oak, dcera Agátky a Alwina Faimold´s Oak. U Cyranka ani u Elsinky jsme neshledali žádnou vadu exteriéru, i tak nemají majitelé Elsinky ani majitelé Cyranka výstavní ambice, jejich miláčci žijí šťastným poklidným rodinným životem.

 • 8.12.2008
  Přišly nám fotky Cyrana Faimold´s Oak, kterému je něco přes 4 roky. Cyrano je krásný pejsek, jé kopií své matky Anneli a má se výborně.

 • 12.12.2008
  Přidala jsem do FOTONOVINEK pár letních fotek z Klubové výstavy jezevčíků, která se konala v Jevíčku a dále foto jezevčíků, kteří si k nám cvičně šli projít barvu, kterou v noci Ráďa nakapal.

Ocenění našich pejsků

Huntress Faimold´s Oak

V1, CAJC

Flashie

V2, res. CAC

Guinevre Faimold´s Oak VD
 • 1.12.2008
  Před nedávnem mi přišel posudek naší odchovankyně Huntress Faimold´s Oak z Mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi a to hlavně proto, že jsem nemohla uvěřit slovům majitelky, že fena dostala VD za barvu srsti. Snížit známku za zbarvení? Ano, pokud je jiné, než káže standard FCI. Hany je fena červená se silnou příměsí černé, naprosto standardní zbarvení, stejně tak jako naše Flashie a nikdy se nikdo nad touto barvou nepozastavil, naopak, obě feny jsou exteriérově natolik kvalitní, že bez problému stanuly na pozicích před fenami čistě červenými. Je to naprosto normální zbarvení, v renomovaných zahraničních stanicích mají takové jezevčíky běžně, jsou to zvířata oceněná na mnohem více, než jen na výbornou. I to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme návštěvy českých výstav omezili a nijak neapelujeme ani na majitele našich odchovů, je totiž docela těžké vysvětlit novopečenému majiteli psa či fenky, který po mnoho měsíců svého svěřence trénuje na výstavy, proč byl oceněn na VELMI DOBROU, když jeho psí miláček nemá jedinou vadu exteriéru, je plnochrupý, výborně se předvádí a má přátelskou povahu.
  Příklad nádherné fenky, která je stejně zbarvená jako Hany a nemá s barvou problém ZDE

  Originál posudku je na stránkách Hany ZDE

 • 28.11.2008
  Pan Švéda, který nám pomáhal cvičit naši Flashie je nejen myslivec, ale také dlouholetý chovatel hladkosrstých foxteriérů a právě má k odběru štěňátka. Máte-li zájem, mobil je: 737512471, Zábřeh.

 • 7.11.2008
  Zní to skoro neuvěřitelně, ale naše Flashie začala tři dny po zkouškách hárat, vlastně to vypadá, že si to načasovala poté, co splnila všechny podmínky chovnosti. Je to ideální čas, neboť mám zásadu, že první krytí u králičí fenky podstupujeme do dvou let. Díky rychlosti poradce Ing. Veselé a vstřícnosti paní Šestákové z plemenné knihy má Flasinka veškerá potřebná razítka v rodokmenu a může mít štěňátka s průkazem původu.

 • Flasince jsme vybrali ženicha. Původně jsme chtěli černého s pálením, ale bohužel to, co po pejskovi na Flasinku požadujeme (nadprůměrné osrstění, králičí velikost, všechny zoubky, přátelskou povahu), nám černopálení pejsci v ČR nemohou nabídnout. Našli jsme tedy červeného ideálního pejska, který splňuje veškeré naše požadavky a k tomu má i černé předky. Tento pejsek je mimo jiné Světovým vítězem mladých. Flasince je nepříbuzný, byl dovezen z Ruska a žije ve stanici paní Artnerové - GILOVAM. Více v NABÍDCE.

 • 29.10.2008
  Pro zajímavost a inspiraci vkládám se svolením naši kamarádky a chovatelky Simone Giddelo Kinské, kousek z dopisu, kde popisuje, jak krmí své pejsky. Je zajímavé a obdivuhodné, co je člověk schopen pro pejsky udělat. Paní Kinská nám také poslala spoustu rad, receptů a doporučení, která vyčetla ve všemožných publikacích, tak to o vánocích zpracuji a hodím sem :-)

  ..........i kdyz jim zacinam davat hodne veci zdravych a varenych. Kralicek se zeleninou nebyl ani nikterak zvlastni :-))) Rano mivaji jogurt s lnovym seminkem :-)) (Fia zasadne jen nizkotucnou Activii, ostatni namichanou Activii s vanilkovym jogurtem), pak treba radi chroupou i dynovy seminko, slunecnicove, rozdelim mezi ne celou dlan seminek, jablicko, kiwi, hruska, kaki, vcera vecer meli polivku z cervene repy a cerstvych rajcat :-)) nebo v nedeli brokolicovou polivku. Dnes dostanou celozrnou ryzi s kurecim vyvarem a v tom rozmixovanou zeleninu co jsem jim vcera koupila (cerstve zampiony, lilek, rapikaty celer, brokolice, kvetak, mrkev), vsechno jim rozmackam s masickem dam. Takze to si myslim, ze spis omdlis z tohohle nez z hrnce s kralikem :-)) Jo, oni jsou to takovy vsechno zrouti, hlavne Fia je 200% popelnice. Mam dve knizky o vyzive pro pejsky a tak jim z toho prave neco delam, hodne se v knizce mluvi o cerstvem, plnohodnotem jidle, pry mame brat pejska jako sama sebe a tudiz mu davat to nejlepsi, jako davame sobe a ne podstrkovat pro pohodli hotove prumyslove jidlo z krabic :-)) Pristi tyden jim zase zaradim nejakou rybicku a muslicky do menu :-))...

  Foto stravy Alcesie, Elvise, Fennel Fragrance Faimold´s Oak a Fionky

 • 28.10.2008
  Jsme rádi, že vám můžeme představit nové webové stránky dvou pejsků oficiálním jménem Fig Fruit Faimold´s Oak a Florian a také nové stránky fenečky Huntress Faimold´s Oak. Je to vlastně poprvé po 7mi letech, co jmenovci naší stanice mají své stránky. Mrkněte na ně, oboje jsou moc pěkné.

 • 25.10.2008
  Hurá hurá hurá :-) Naše Flasinka splnila poslední podmínku chovnosti a to loveckou zkoušku. Výcvik byl náročný a to hlavně časově, neboť odpoutat se od kojence a v klidu lítat po lese, moc dobře dohromady nelze. A tak díky pomoci kamarádů a známých a neuvěřitelně pohodovému miminu často i 2-3 hodiny klidně spícímu u lesa, jsme vše zvládli. Zkoušky se konaly ve vesničce Rokytník u Náchoda a celkově nám tento den přálo štěstí. Barvu jsme si vylosovali jako první a nebýt dvou srnek, které nám pár metrů před koncem přešly přes stopu, byla by Flasinka stopu doslova proletěla. Chvílemi, kdy jsem měla pocit, že mě ta fena snad utrhne barvářský řemen a zmizí kdesi v nenávratnu, jsem podléhala panice, že snad ani nejde správně, neboť v té rychlosti jsem nezahlédla jedinou kapičku krve a jen jsem zpocená a udýchaná běžela za Flashie. Ačkoliv je to náš nejvíce temperamentní jezevčík u kterého prohlašuji, že je obtížně cvičitelný mazaný tulák,tak na zkouškách nás Flashie mile překvapila a zúročila vše, co jsme ji naučili (i když pro jistotu jsme vše dělali na řemeni). Tento den byl velmi příjemný také proto, že nám přálo počasí, rozhodčí nikoho zbytečně nestresovali, naopak vše v klidu vysvětlili a nervóznější jedince uklidnili a celkově celou skupinu tvořili chovatelé, kteří měli, kromě pejsků, stejné zájmy jako my a během čekání na další disciplíny nám čas příjemně ubíhal povídáním. K výborné náladě a ke spokojenosti všech přispěla také přenosná udírna plná dobrot, teplé nápoje a sladkosti. OMS Náchod zkoušky připravil do všech detailů, za což moc děkujeme!!! Ačkoliv naše Flashie nezvládla zkoušky v první ceně, tak byla nakonec ze všech pejsků nejlepší, což bylo pro nás velkým překvapením, zvláště, když jsem ještě 3 týdny před zkouškami prohlásila, že to vzdávám a Flashie bude gaučákem. Díky moc našemu sousedovi - panu Kubíčkovi za nakapání barvy a poskytnutí "odměny" na konci stopy, díky Mirkovi Němcovi za nakapání barvy a naučení odložení a také hlavně moc děkuji panu Švédovi ze Zábřeha (dlouholetému chovateli hladkosrstých foxteriérů), který nám na nácvik ve svém revíru poskytnul stejné podmínky, jako při zkouškách a zároveň nám dal mnoho cenných rad.

 • 15.6.2008
  Někdy v květnu nám soused podal přes plot přihlášku na Krajskou výstavu, která se pořádá v této oblasti poprvé a je od našeho domu, co by kamenem dohodil. Trošku s napětím jsme očekávali, jak bude 1. ročník Zemské Koruny v Lanškrounu probíhat a byli jsme velmi mile překvapeni. Vše bylo výborně zorganizované, pejsci se posuzovali jak v hale, tak venku na upraveném trávníku, nechyběly ani stánky s občerstvením a potřebami pro psy, dárky při vstupu pro každého hlášeného pejska, včetně plátěných tašek byly samozřejmostí, stejně tak sáčky na výkaly. Zcela originální bylo pasení indických běžců, slosování vstupenek o zajímavé ceny (autosedačka, slunečník, okrasné stromky v květináči, pytel pšenice pro slepice :-)))) a vystoupení mažoretek. Nechyběl Junior Handling, Nejlepší pár psů, Nejlepší chovatelská stanice a také soutěž Dítě a pes na kterou se mohlo hlásit ještě dopoledne v den výstavy. Celkem se zúčastnilo 350 pejsků z celé ČR a mnoho z nich, včetně našeho Alwina a Flashie odjížděli s krásnými cenami. Z výstavy jsme byli nadšeni, vše probíhalo přesně podle časového harmonogramu, žádný spěch ani stres, naopak, každý úspěch pejsků byl ohodnocen jásotem a potleskem.

Ocenění našich pejsků:

Alwin Faimold´s Oak

V1, VTO, Krajský vítěz

Flashie

V1, VMT, Krajský vítěz

 • 14.6.2008
  Dnes se Huntress Faimold´s Oak zúčastnila Oblastní výstavy v Praze Kunraticích a získala ocenění V1, Vítěz třídy mladých. Dle slov majitelky pan rozhodčí Buba vše nahlas komentoval a díky vtipnému pojetí to byla doslova hezká Show :-)

Huntress Faimold´s Oak 11 měsíců
 • 7.6.2008
  Dnes ráno jsme po mnoha měsících opět vyrazili na výstavu, tentokrát na námi oblíbenou Oblastní výstavu a to do Milovic u Hořic v Podkrkonoší. Výhodou je to, že jsme vlastně my i pejsci celý den v přírodě a také tento typ výstav je ještě jednou z mála, kde funguje zdravá soutěživost a přátelská atmosféra. Tento den byl pro nás také výjimečný, neboť jsme se setkali skoro po roce s naší odchovankyní Huntress Faimold´s Oak a po delší době jsme viděli i malinkou Guinevre Faimold´s Oak. Tak trošku nezvyklé a nevýhodné bylo společné zařazení králičích i trpasličích jezevčíků. Pan rozhodčí Jiří Frinta si dal s posuzováním práci a i přes velké vedro hlasitě všechny pejsky hodnotil. Pro nás byl tento den však úspěšný také nejen kvůli získání pěkného ocenění, ale hlavně proto, že se Flashie stala kandidátkou chovu.

Ocenění našich pejsků:

Guinevre Faimold´s Oak

V2

Huntress Faimold´s Oak

V1, VTM

Flashie

V1, VMT, Oblastní vítěz

Anneli ze Střelické bažinky

V1, VV

Výstavní dění, v pozadí my s mimi a naši přátelé, foto: paní Lásková
Zleva králičí Anneli, Flashie, Guinevre a trpasličí Huntress
 • 11.5.2008
  A když už tak zde řadím nové fotky, nelze si nevšimnou podoby naší Flashie s Huntress, ačkoliv jsou nepříbuzné.

Flashie
 • 1.5.2008 
  Jakoby se majitelé našich odchovů domluvili a zaslali nám fotografie sourozenců Hannibala, Hamleta a Huntress. Taky nám přišly fotky Diema de Die, kterému se daří moc dobře (ťuk, ťuk), fotky ostříhané Banany Blossom, fotky Fantastic Face, který bydlí s Hannibalem a dále fotky Guinevre, které pár dní spolu sdílela jeden pelíšek s Huntress :-) Všem moc a moc děkujeme, udělali jste nám velkou radost!

Vlevo Huntress, vpravo Guinevre - foto: Gabriela Klášterková Diem De Die 3,5 roku

 

Fantastic Face Faimold´s Oak - foto: Ing. Peter Gašparovič
Morávka - foto: Carbolovi
 • 20.4.2008 NOVĚ
  Flasinka včera úspěšně absolvovala svod, který pořádal OMS ve Staré Bělé. Svodu se zúčastnilo spoustu pejsků a mezi nimi pouze dva králičí dlouhosrstí jezevčíci a to naše Flashie a pejsek Vykuk manželů Obruníkových.

Vlevo Flashie, vpravo Vykuk - foto: manž. Obrusníkovi Vlevo Flashie, vpravo Vykuk - foto: manž. Obrusníkovi
 • Ve stejný den se zúčastnily mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích dvě fenky z naší stanice a to Guinevre a Huntress. Děkujeme za prezentaci, na fotkách je čistě červená Guinevre (13 měsíců), červená s příměsí je Huntress (9 měsíců) :-)

foto: manž. Kláštěrkovi foto: manž. Kláštěrkovi
 • 23.3.2008
  Trošku jsme aktualizaci stránek zanedbali, neboť v naší lidské smečce došlo k velké změně - nejsme už jen dva, ale tři :-) Touto cestou bychom moc chtěli poděkovat kolegům, přátelům jezevčím i nejezevčím za gratulace a za dárky, které nám poslali, přičemž zcela originálním nápadem a překvapením bylo doručení kytice od paní Simone Giddelo Kinské na porodní sál a nápaditě ukrytý "poklad" v obálce od manželů Klášterkových :-)

 • Přišly nám fotky Gimbye, Huntress, Fig Fruita a Floriana, taky Fennel Fragrance, Alcesie, Fionky a Elvise, který se už zotavil z útoku velkého křížence, který mu způsobil poranění přední pacičky.

Florian a Fig Fruit Faimold´s Oak - foto: Ing. M. Němec Elvis a Alcesie Faimold´s Oak - foto: Simone Giddelo Kinská
 • Dne 14. března  došlo k velmi smutné události. Nečekaně uhynul první potomek naší stanice a to Beppu Faimold´s Oak, který měl pouhé 4 roky.

Beppu Faimold´s Oak 1 rok - foto: Lenka Fairaislová
 • Na mezinárodní výstavě v Brně se sešly hned tři jezevčice z našeho chovu a to Gimbya (výborná 4), Guinevre (výborná 2) a Huntress Faimold´s Oak (velmi nadějná 1). Účast na výstavě u Gimbye byla pro nás velkým překvapením, neboť její majitelé nikdy pejska neměli a přihlášením na výstavu nás mile překvapili. Všem majitelům gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Gymbia Guinevre Huntress
 • Fenky, které se u nás loni narodily, Guinevre a Huntress Faimold´s Oak, absolvovaly letos svod. Obě psí slečny jsou plnochrupé, OH 31 cm a zcela odpovídají standardu. Ing. Michaela Přibáňová pořídila pěkné fotografie našich feneček, které nám udělaly velkou radost a jsou uvedeny na Stránkách Středočeské pobočky KCHJ. Moc děkujeme :-)

Huntress Faimold´s Oak 5 měsíců - foto: Leona Lásková
 • 1.1.2008
  Během Vánoc nám přišla spousta krásných fotek našich odchovaných pejsků, ale také moc pěkná přání. Děkujeme, velmi si vážíme toho, že na nás myslíte.

 • Kromě fotek uvedených ve FOTONOVINKÁCH nás potěšily fotky Guinevre a Huntress Faimold´s Oak, které obě bydlí v Praze u majitelů, kteří se fenečkám vzorně věnují a společně si s výcvikem pomáhají, za což jsme moc rádi.

foto: Ing. Jan Klášterka
Foto: Klášterkovi

 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak