Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Otec Flashie

QUINTO DLUGIE CUDO

Jak to vlastně bylo? Výběr feny, po které si jednou necháme pokračovatelku rodu naší Anneli jsme dlouho zvažovali a cíleně jsme vybrali Alcesii Faimold´s Oak, která vlastně předčila svou matku Anneli v některých vlastnostech a ty jsme chtěli utvrdit výběrem nepříbuzného, ale kvalitního psa. Po selhání plánů krýt psem z Ruska a z Belgie jsme usoudili, že naše přání nám splní jedině kvalitní černopálený trpasličí pes. Vzhledem k tomu, že velmi pěkní hafani bydlí v Eberswalde v Německu u manželů Neumann, jelo se tam. Byli předvedeni tři potenciální partneři, z nichž byl vybrán mladý QUINTO Dlugie Cudo.

Mladý Quinto

Quinto je nádherný plnochrupý kompaktní pejsek s černýma mandlovýma očima, mohutnou samčí hlavou, s výbornou mechanikou pohybu a pěkným osrstěním. Z Quinta vyzařuje také velmi přátelská povaha a tak nebylo pochyb, že tento plemeník je ten pravý.  

Quinto pochází ze šesti sourozenců, přičemž čtyři z nich působí v chovu. Na fotkách je Quinto se sestrou Quabankou. Dále jsou na fotkách bratři Quinta a to Quasar a Quando.

Quabanka Dlugie Cudo
Quando Dlugie Cudo Quasar Dlugie Cudo

Quinto je mladý pejsek a nedávno se stal Polským šampionem. Matkou Quinta je velmi pěkná plnochrupá černopálená fenka DEFINITE Dlugie Cudo, mj. vítězka Evropy v roce 2000. Definite vyniká kvalitním osrstěním a nádhernou hlavou.

Definite Dlugie Cudo 7 let

Otcem Quinta je velmi známý, plnochrupý, černopálený trpaslík HUGO vom Nordender Rosengrund, který byl opakovaně využit v českém chovu nejen pro svůj bezchybný exteriér, ale také pro gen pro čokoládové zbarvení, který má po své babičce JOUROMIR´s Pinacoladě. Hugova ocenění z výstav a ze zkoušek, včetně certifikátů jsou zde - http://www.langhaarzwergteckel.com/html/body_hugo.html 

Hugo vom Nordender Rosengrund

Zpočátku jsme uvažovali o tom, že štěňátka odchováme pro obavy majitelky z porodu a dalšího dění kolem, u nás na naší stanici. Osud to ale zařídil jinak - fenka začala hárat dříve a než bychom zařizovali odchov v Čechách, bylo rychlejší vše vyřídit v Belgii. Vše proběhlo nečekaně hladce a bez problémů a vše jsme sledovali přes kameru v počítači. Dne 27.11.2006 se narodila v Belgii tři štěňátka – FIONKA, FLASHIE a FLORIAN (v Belgii nemusí být za jménem stanice, pokud chovatel má jen jeden vrh za život feny). Věděli jsme, že jedna holčička bude naše, nakonec to byla obrovská, černá, věčně nenažraná koule s pracovním názvem „hrošice“ Vzhledem k tomu, že se z tohoto štěněte postupně vyvinula potvůrka, která běhala rychlostí blesku, dostala podle toho i jméno FLASHIE. Její bratr byl také importován do Čech a to k majitelům známého Fig Fruita Faimold´s Oak. Jméno si vybrali jeho budoucí majitelé a to Florian. Na přivolání se to však pletlo se jménem spolubydlícího Fig Fruita a tak se mu říká Archibald.

Chovatelkou těchto nádherných štěňat je Simone Giddelo Kinská, Hulshout, Belgie.

Děkujeme za poskytnutí fotografií paní Karin Neumann, paní chovatelce stanice Dlugie Cudo a panu Darkovi Karaskovi.

Flashie 5 měsíců Florian 5 měsíců
Florian a Flashie

 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak