Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Jak do chovu?

  1. Musíte mít jezevčíka s průkazem původu.

  2. Absolvujte s jezevčíkem svod, abyste věděli zda má vůbec cenu se pokoušet o následující body. Svody se pořádají v každém okrese na jaře, seznam je na stránkách Klubu chovatelů jezevčíků nebo příslušného mysliveckého sdružení.

  3. Váš jezevčík musí absolvovat alespoň jednu výstavu v 15ti měsících věku (nebo starší), na které musí získat známku výborný nebo velmi dobrý a toto ohodnocení si necháte zapsat do průkazu původu.

  4. Zúčastněte se bonitace = výběru do chovu. To můžete na výstavě, kde jste zrovna získali ocenění výborný nebo velmi dobrý (za podmínek dosaženého věku v bodě 3). Bonitace se koná na výstavě klubové, speciální, národní a oblastní. V podstatě si stoupnete do fronty, kde je bonitační komise a až příjdete na řadu, tak Vašemu jezevčíkovi zdarma tato komise změří obvod hrudníku, prohlídne zuby, zhodnotí barvu očí, srsti, bohatost osrstění, posoudí kosterní nedostatky či přednosti, zhodnotí pejska v pohybu – ujdete s ním pár kroků v kruhu a na základě této pečlivé prohlídky stanoví bonitační kód, který Vám napíšou dozadu do průkazu původu.

  5. Váš jezevčík musí úspěšně složit jakoukoliv loveckou zkoušku (týká se trpasličích a králičích rázů) – pokud se Vám samotným do toho nechce nebo si nevíte rady, tak buď můžete jet na jezevčí tábor, kde Vám odborníci za poplatek a jezevčí kamarádi pomůžou a nebo zaplatit někomu, kdo Vám zkoušky s Vašim hafanem udělá.

  6. Můžete být členem Klubu chovatelů jezevčíků, ale nemusíte. Pokud plánujete jen občas nakrýt svoji fenku, stačí zaplatit poplatek a nemusíte být členem klubu. Chcete-li být členem klubu, zaplatí se zápisné 200 Kč plus členský poplatek 250 Kč, který se potom platí každoročně, vždy do konce ledna, pokud zaplatíte např. až v březnu (nejste-li vážně nemocní nebo hospitalizováni v nemocnici), jste vyškrtnuti ze seznamu členů a poplatek, který jste zaplatili, i když pozdě, vám vrácen nebude a musíte znovu zaplatit zápisné. Jste-li členem, tal během roku dostáváte zpravodaje a katalog chovných psů, máte levnější poplatky na klubovou a speciální výstavu.

  7. Další kroky ohledně uchovnění jsou dobře popsané na stránkách klubu, více v ODKAZECH.

 


 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak