Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Péče o naše psy

Záměrně zde přesně nejmenujeme druh krmiva, kterým krmíme, ani přípravky, které používáme, neboť je distributoři a obchodní zástupci používají k reklamě na svých stránkách a to bez našeho souhlasu.

Krmení našich psů

    Všechny naše psy krmíme superprémiovým krmivem VET Young Adult Mini, jehož cena se sice pohybuje na horní cenové hranici u nás nabízených krmiv, ale my jsme s tímto krmivem velice spokojeni, neboť naši psi ani v největší fyzické a psychické zátěži nepocítili jakoukoliv újmu na zdraví.

Krmení matky a štěňat

    Od 6. týdne březosti jsou březí fenky krmeny stejným krmivem VET Starter puppy (plnohodnotné krmivo pro feny a jejich štěňata ve věku od 3ti do 8mi týdnů) a to samé krmivo je podáváno štěňatům od počátku 5. týdne jejich věku.

Dobrotky

    Naši psi pravidelně dostávají trochu mléka s medem, dále jim 1 - 2x týdně vaříme hovězí nebo drůbeží maso (ne libové). Sami si berou ze sklepa jablka a jiné ovoce či zeleninu. Také dostávají celou, nestrouhanou vařenou mrkev.

    Pravidelně jim kupujeme usušenou kůži ve tvaru botiček, sušené drůbeží pařátky, králičí i vepřová ouška. Milují také sušený byčí penis. Feny během odchovu štěňat dostávají enzymové plátky na čištění zubů.

    Našim psům nedáváme žádné barvené psí pochoutky, které lze občas vidět ve zverimexech. Naši psi také  neokusili čokoládu (která je pro psy toxická) a ani žádné lidské sladkosti či jiné pochoutky (chipsy, slané tyčinky, slazené krémy, pěny, párky atd.).

    Z kostí psům oloupeme chrupavky, případně dáme našim pejskům ukousnout kloubní hlavici a to pouze z kuřete. Žádné jiné kosti ani jejich části psům nedáváme (jen pro zajímavost - kosti drtíme pro slepice, které jim moc chutnají)

Doplňky

    Jelikož krmíme kvalitním komerčním krmivem, není potřeba našim psům dodávat jakékoli další vitamíny. Na podzim a na jaře dostávají více medu. V období línání dostávají přídavek z rybího a pupalkového oleje. Během fyzicky i psychicky náročnějšího období (zkoušky, výstavy) podáváme našim pejskům přípravky na podporu imunity.

Veterinární péče

    Všichni naši psi jsou naočkováni vakcínou proti psince, parvoviróze, infekční hepatitídě, infekční laryngotracheitídě, leptospiróze a samozřejmě i proti vzteklině.

    Naši psi jsou proti ektoparazitům ošetřeni nejmenovaným přípravkem, který působí měsíc proti blechám a proti klíšťatům. Všichni naši hafani jsou 4x ročně odčervováni a pravidelně jim je kontrolován trus (nejen na endoparazity, ale i plísně atd.).

Péče o srst a drápy

    Psy češeme teflonovým hustým hřebenem 3x týdně, v období línání je vyčesáváme gumovým kartáčem. 2x ročně psy koupeme v norkovém šampónu s příměsí mandlového oleje a po koupání či před výstavou je nastříkáme norkovým olejem.

    Drápy stříháme jen u štěňat, větší psi je mají většinu obroušené. Vystříháváme dlouhou srst mezi prsty na tlapkách. V průběhu velkých mrazů tlapky psům ošetřujeme mastí.

Péče o zuby a uši

    Naši psi prozatím nemají větší problémy se zubním kamenem, pokud ano, psům kámen odstraníme a následně zuby vyčistím psí zubní pastou, k čištění uší používáme nejmenovaný čistící roztok - většinou ho použijeme preventivně a to když se psi potopí do nějakého smradlavého rybníka a nateče jim do uší voda.

Doplněno dne 4.7.2008, MVDr. Jana Dušková


 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak