Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Náklady na štěně

Náklady na štěně trpasličího/králičího dlouhosrstého jezevčíka s PP, do půl roku věku

Předmět

Cena

Příklad

Poznámky

Odborná literatura o psech

500 - 1000  Kč

 

 

Jakákoliv publikace o výchově a výcviku psa

Pořizovací cena štěněte jezevčíka dlouhosrstého králičího/trpasličího  s PP

několik tisíc

 

Štěně ve věku kolem 2 měsíců bez zjevné vady stojí 9000 Kč - 10000 Kč, štěně ze zahraničního krytí stojí více a štěně starší, přezubené, kde jsou více zřejmé jeho kvality, případně s ním již úspěšně byla absolvována výstava, může stát o pár tisíc více.

Někteří chovatelé prodávají již čipovaná štěňata, tam je cena vždy vyšší

Pokud jde štěně do zahraničí, tam je cena vyšší o exportní PP.

Cena štěněte záleží na kvalitách  otce a matky (na loveckých vlohách a exteriéru), zda bude spíše králičí (těch je málo) nebo trpasličí, na věku štěněte, na počtu vakcinací, na zbarvení, čím chovatel krmí, zda byla fena ošetřena proti herpesviru během březosti atd.

Krmení

500 Kč/měsíc

 

Např. Arden Grange aj.

 

Pamlsky

150 Kč/měsíc

 

Buvolí kůže na žvýkání, masové tyčinky atd.

Vhodné za odměnu, ale také se tím štěně zabaví

Odčervení

130 Kč

 

Tableta na odčervení - cca 50 Kč/ks na 10 kg hmotnosti psa.

Vyšetření trusu 100-200 Kč.

Jednu tabletu rozdělíte na 4 díly, které postačí k odčervení štěněte do 6ti měsíců věku (1 x 1/4 tablety každé tři týdny). Vše dle doporučení veterinárního lékaře.

Očkování a čip

cena jedné vakcinace je 500 Kč

Cena čipu je 500 - 1000 Kč

 

Štěně by od chovatele mělo být minimálně jednou očkované. Cena je závislá na typu vakcíny. 

Můžete své štěně naočkovat navíc proti leptospiróze (pokud loví myši), lymské borelióze (z klíšťat), giardióze (parazitóza) atd.

Obojky

50-150 Kč

 

Vhodné jsou kožené obojky, obojky z usně či nylonové obojky na přezku, které se jednoduše zapínají. Ze zkušenosti se některé obojky na přezku po vyvinutí větší síly odepínají. Obojky je proto nejlépe vyzkoušet již u prodejce. (Já používám značku Trixi a Ferplast u mého 20kg psa i u 3kg jezevčíka)

Známka na obojek

 

100 Kovová či plastová známka, kde necháte vyrazit vaše telefonní číslo, případně adresu.

Štěňata jsou sice tetována, avšak tetování se během růstu štěněte někdy stává hůře čitelné.

Registrační známka z Městského (obecního) úřadu - od 3 měsíců věku štěněte 100 - 2250 Kč

 

V Brně nebo v Ostravě - se platí 1500 Kč za prvního psa, za druhého 2250 Kč, na vesnici se platí od 100 Kč za prvního psa a za dalšího 150 - 300 Kč.

Záleží, zda bydlíte v rodinném domku nebo v paneláku a také zda na vesnici nebo ve městě.

Dlouhé a krátké vodítko

300 Kč

 

 

Kožené, nylonové, nejlépe s lehkou kvalitní karabinkou, aby nebylo moc těžké pro štěně, ale aby bylo zároveň pevné.

Náhubek

100 - 200 Kč

 

Kožený, plastový nebo kovový

Miska na vodu a na krmení

100 Kč

 

Cena je uvedena za plastové misky (jsou nejlevnější, ale štěně je může rozkousat). Já používám nerez misku na vodu, keramické misky na krmení. Plastové misky máme na cestování.

Deka plus povlečení na deku

50 – 300 Kč

 

Levnější deka se dá pořídit v tzv. Second handech. Po vyprání poslouží stejně jako drahé deky prodávané v potřebách pro psy.

Pelíšek (proutěný, látkový)

min. 400

 

 

Pro štěně je vhodnější látkový, dá se prát. Proutěný láká k rozkousání.

Taška na cestování (v tramvaji, ve vlaku, v autobuse)

600 Kč

 

Taška vypolstrovaná molitanem 500 – 700 Kč, uvnitř z bavlněné látky, na vnější straně z nepromokavého materiálu. V prodejnách Tesco, Hornbach, na výstavách pro psy.

Je to pohodlná taška pro psa, ve které pes může s Vámi jezdit na výlety a  cítí se v této tašce pohodlně. Výhoda je v tom, že pokud svého psa v této tašce naučíte v klidu sedět či ležet a nebude vylézat ven během jízdy, veškerá doprava ve vlaku, aj. dopravních prostředcích je zdarma. Pokud svého psíka berete i do vybraných restaurací, případně na výlety po hradech a zámcích, tato taška se také hodí.

Hračky

100Kč (cena může být i mnohem vyšší, záleží na devastačních schopnostech Vašeho jezevčíka)

Malá latexová hračka 40-60 Kč

Provazový uzel 30 Kč

Míček 30 Kč

Vhodné jsou hračky z latexu, pes je může spolknout a nedojde k jeho újmě na zdraví, protože latex se rozloží v žaludku. Naši psi milují zauzlené provazy, které se dají sehnat v každé prodejně pro zvířata.

Hřeben, kartáč na srst

200 Kč

 

Kartáč na rozčesání 120 Kč

Hřeben na učesání 150 Kč

 

Kosmetické potřeby (šampón, ručník, žínka)

200 Kč

 

Šampón  dle kvality 100 – 300Kč

Žínka 15 Kč

Ručník 50 Kč

Kvalitní a levný ručník lze zakoupit v tzv. Secondhandu

Přípravky proti vnějším parazitům (blechy, klíšťata)

120 – 300 Kč

Spot on: 120 – 300Kč (ampule nebo celé balení, po jedné aplikaci je pes chráněn 1 měsíc proti klíšťatům, 1 až 3 měsíce proti blechám)

Obojky proti blechám 100 - 500 Kč

Jsou chovatelé kteří používají obojky proti ektoparazitům, pes jej však na sobě musí mít permanentně z důvodu správné účinnosti, což u psů chodících na výstavy  není až tak vhodné a z mé zkušenosti není účinnost tak vysoká jako u SPOT ON

Poznámka:

Veškeré údaje jsou čerpány z mých zkušeností, které aplikuji na mých psech. Uvedené ceny jsou pouze orientační, je možné, že některé věci lze sehnat levněji, ale také dráž. Jsou zde sepsány jen základní potřeby pro štěně do půl roku věku, což poslouží hlavně novým majitelům štěňat, kteří si tak zároveň uvědomí, že na příchod štěněte je potřeba se řádně připravit. Je užitečné mít nějaké peníze stranou, pro případný nečekaný výdaj za veterinárního lékaře (nemoc, úraz) atd. 

Léčiva, která budete Vašemu novému pejsku podávat, nekupujte nikde jinde, než u veterináře, který Vám odborně poradí, ale také máte jistotu, že dané léčivo je v pořádku a že bylo skladováno za předepsaných podmínek, což prodejci ve zverimexech většinou vůbec neví a hlavně by léčiva, i když třeba za nižší cenu, prodávat neměli. 

Co se týká výběru krmiva. Je vhodné štěně krmit tím, na co bylo zvyklé u svého chovatele. Předejdete tak možným střevním a jiným zdravotním obtížím (pokud to nebyly knedlíky a zbytky z kuchyně). Rozhodnete-li se krmit pejska granulemi, potom je vhodné pokračovat ve stejné značce jako chovatel. V případě, že byste raději upřednostnili jinou značku krmiva, potom je důležité přivykat na něj štěně postupně (to znamená ke granulím dřívější značky postupně míchat granule značky nové, a to ve vzestupném množství). Na našem trhu se většinou kvalita granulí rovná ceně (například 1kg krmiva pro malé plemeno, štěně, stojí kolem  100 Kč - 150 Kč/kg). Také poznáte kvalitní krmivo podle toho, že výrobce si dal práci s rozčleněním jednotlivých typů granulí nejen podle věku, podle velikosti psa, dokonce i podle plemene a složení granulí je dopodrobna rozepsané na obalu. Například štěně jezevčíka do jednoho roku věku potřebuje zcela jiný typ granulí, než štěně dogy (je to podle požadavků na růst kostí aj.) Také neznamená, že když se Váš pejsek může strhat za tím nejlevnějším krmivem, že by bylo zdravé. Jsou v něm většinou pouze zchutňovadla, která sice lákají, ale mají pramalý účinek, což se většinou dříve či později projeví nejen na kvalitě osrstění a zubů Vašeho pejska. 

Zpracovala: MVDr. Jana Dušková, doplněny nové ceny a info - 22.2.2009

Zdroj:

Vlastní zkušenosti a přednášky o výživě psů, které byly přednášeny veterinárními lékaři z kliniky Jaggy na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně.


 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak